Roborock Q8 Max+
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Robotas siurblys Roborock Q8 Max+ atkeliavo iš Lenkijos sandėlio. Jau tapo įprasta, jog iš EU sandėlio jokio muito mokėti nereikia, šiuo atveju taip pat. Siuntiniu rūpinosi DPD kurjerių tarnyba.
Puikiai atliktas darbas kadangi siunta neturėjo jokių pažeidimų! Pakuotė atkeliavo per 4 dienas tiesiai į namus. Roborock gamintojas rūpinasi savo gaminio kelionėmis įdėdamas pakuotę į papildomą transportavimo dėžę.
Šios pakuotės turinys: robotas siurblys, įkrovimo / dulkių surinkimo stotelė, kurios viduje jau įdėtas šiukšlių maišelis, stovėjimo bazė, papildomas šiukšlių maišelis, grindų plovimo šluostė kartu su laikikliu, elektros laidas, vartotojo instrukcija.
Kokybė
Dulkių surinkimo / roboto įkrovimo stotelė pagaminta iš tvirto, kokybiško plastiko, kas yra būdinga Roborock gaminiams. Ši įkrovimo stotelė atkeliauja kartu su platforma. Ši užvažiavimo platforma skirta ne tik įkrauti siurbliui, tačiau ir ištraukti susikaupusias dulkes iš siurblio. Platforma tvirtinasi keliais varžtais iš apačios, komplekte netgi yra ir priveržimui skirtas įrankis.
Žiūrint iš priekio į stotelę, elektros laidas jungiasi iš kairės pusės, o laido perteklių galima suvynioti ant stotelės nugarėlės. Indikacinė LED lemputė priekyje lengvai pastebima, jos įvairaus tipo mirksėjimas informuoja apie siurblio / stotelės darbą. Šiukšlių maišas įsideda į stotelės vidų. Tereikia pakelti jos viršutinę dalį suėmus už dangčio rankenos.
Roborck Q8 Max Plus savo išvaizda nelabai tesiskiria nuo ankstesniųjų modelių. Viršuje trys mygtukai: įjungimui / išjungimui, sugrįžimui į stotelę (home), „spot“ valymas arba užraktui nuo vaikų aktyvavimui.
Per vidurį išsikišęs vertikalus „bamperis“ bei jo viduje esantis „LiDAR“ jutiklis, kurio pagalba robotas gali nusipiešti patalpų žemėlapį ir po juos laisvais naviguoti. Priekinėje dalyje šis modelis yra apturtintas „ ReactiveAI“ kombinuota sistema, kuria sudaro papildomas sensoriaus ir jam įdiegtas atskiras algoritmas.
Iš roboto galinės dalies išsitraukia konteineris. Jis padalintas į dvi dalis: viena skirta susiurbtoms šiukšlėms, kita dalis vandeniui užpildyti drėgnam grindų valymui. Taip pat šiame konteineryje įdėtas ir dulkių filtras.
Apvertus robotą iš karto pastebima naujovė – du besisukantys pagrindiniai šepečiai. Kiti esantys komponentai yra puikiai žinomi iš senesnių modelių: guminiai ratukai, šone besisukantis šepetėlis, priekinis ratukas, drėgno valymo šluostė ir 4 jutikliai jog robotas nenudardėtų nuo laiptų.
Funkcionalumas
Roborock Q8 Max Plus pasižymi puikiu valymo efektyvumu. Šis modelis turi pažangią ir galingą navigacijos sistemą - LiDAR, kuri skirta pažangioms navigacijos ir žemėlapių sudarymo galimybėms.
LiDAR technologija naudoja lazerius atstumams matuoti ir detaliems supančios aplinkos žemėlapiams kurti. Naudodamas LiDAR sistemą, Roborock Q8 Max Plus gali tiksliai nuskaityti ir atpažinti aplinką, todėl gali sukurti valomos vietos žemėlapį realiuoju laiku.
Tai leidžia robotui dulkių siurbliui efektyviai manevruoti erdvėje, išvengti kliūčių ir efektyviai išvalyti kiekvieną kampą. LiDAR sistema taip pat leidžia „Roborock Q8 Max Plus“ planuoti ir sekti optimaliausius valymo būdus, užtikrinant kruopščią aprėptį ir sumažinant valymo laiką.
Vientisas grindų valymas – ši funkcija leidžia išvalyti grindis dar efektyviau. Programėlėje užtenka nurodyti kokia kryptimi jūsų namuose grindys yra sudėtos. Kitaip kalbant, jeigu jūsų grindys turi raštą, tereikia nurodyti jos kryptį patalpoje ir robotas važiuos būtent tą kryptimi jog visi nešvarumai būtų pakelti iš to rašto tarpelių. Šiam efektyvumui užtikrinti sukurta dviejų besisukančių šepetėlių sistema.
Dviejų guminių, besisukančių pagrindinių šepetėlių sistema efektyviai valo įvairių tipų grindis. Ši konstrukcija padeda sumažinti užsikimšimo ar susipainiojimo tikimybę. Be to lengvai susidoroja su įvairaus ilgio plaukais.
Galima personalizuoti valymo rutiną susikuriant kiekvienai dienai, paros laikui ar kambariui skirtingą valymo režimą. Tarkime, gali būti nustatytas pilnas namų kambarių valymas pasirinktą savaitės dieną, arba galima nustatyti skirtingą siurbimo režimą kiekvienam kambariui atskirai. Mėgstate savaitgaliais žiūrint filmus valgyti užkandžius? Galima nustatyt, jog robotas prabėgtų svetainėje po seanso ir surinktų nuotrupas nuo grindų.
Automatinis šiukšlių talpos išsivalymas po siurbimo. Šis funkcionalumas gali būti valdomas iš programėlės. Galimi tokie režimai: „Smart“, lengvas, subalansuotas, maksimalus. Jeigu valoma nedidelė patalpa, gamintojas rekomenduoja rinktis lengvą. Šiuo režimu nedidelis dulkių kiekis gali likti talpoje. Esant didesnėms patalpoms, rekomenduojama rinktis subalansuotą arba maksimalų. „Smart“ režimas leis nesukti vartotojui galvos ir kaip išsivalyti - nuspręs robotas už jus.
Siurbimas
Testavimo metu dėl rudeniško oro iš lauko ant bato pado prisinešė nemažai smėlio / purvo. Nešant daiktus iš automobilio į namus, ant plytelių tas smėlis labai noriai susiranda sau vietą. Su senuoju S7 modeliu, reikėdavo siurbti kelis kartus, jog pakeltų nešvarumus esančius tarpuose tarp plytelių.
Šis modelis, kaip ir prieš tai bandytas „S7 Max Ultra“ turi galingą variklį. Todėl robotui užtenka pravažiuoti tik vieną kartą ir plytelių tarpai – švarūs, net nereikia jungti ant didžiausios galios, užtenka ir „High“ režimo!
Drėgnas valymas
Šluostė be vibro mechanizmo. Tokią valymo sistemą turėjo pirmieji modeliai su šluoste. Ankstesnių bandymų metu tarp S6 ir S7 modelio buvo matomas akivaizdus rezultatas, jog šluostė su vibro mechanizmu yra kur kas efektyvesnė.
Būtent vibro mechanizmas suteikia efektyvesnį grindų valymą. Norint išvalyti kad ir nedidelę kakavos dėmę ant grindų, Roborock Q8 Max Plus reikėjo 10-ties pravažiavimų jog nuvalytų dėmes, tačiau ir po tiek - šiek tiek dėmių liko.
Dulkių surinkimas į stotelę
Nors ištraukimas nešvarumų iš roboto šiukšlių talpos garsas yra „įspūdingas“, tačiau tai tik į gerąją pusę. Talpoje išlieka tik tos dulkės kurios yra gerai prikibusios. Įsivaizdavimui pagalvokite kaip perbraukiate pirštą per dulkėtą daiktą, nupučiate dulkes nuo piršto ir tai kas lieka. Va tiek ir lieka talpoje nešvarumų.
Kliūčių apvažiavimas
Nors ir turi išmaniąją „Reactive Tech" sistemą priekyje jog išvengtų realių kliūčių, tačiau rūbų džiovyklė vis tiek yra nepastebima kliūtis. Robotas jos nepamato ir sėkmingai „joja“ ant jos. Kartais tenka netgi eiti nukrapštyti. Taip pat, pastebėjau, jog kliūtis geriau aptinka ant grindų nei ant kiliminės dangos.
Bandymo metu padėjau kelis daiktus. Vaikiškas puzlės žaislas buvo aptiktas iškarto ir be problemų apvažiuotas. Nedidelis kamuoliukas buvo paliestas, o dar mažesnis robotui pasirodė jog tai išvis nėra kliūtis kurios reikėtų išvengti.
Kas patiko?
Roborock Q8 Max Plus daug lengvesnis nuo jau išbandytų Roborock modelių. Pradžioje pagalvojau jog kažko neįdėjau ar trūksta, tačiau viskas savo vietose. Palyginus su senuoju mano S7, tai šis yra kur kas lengvesnis.
Vien dėl to jog vidinis roboto šiukšlių talpa ir vandeniui skirta talpa yra viena ir ta pati „dėžutė“ tik perskirta pusiau. Manau tai labai puikus sprendimas, kadangi šiukšles vis tiek yra ištraukiamos į šiukšlių maišelį. Plius, jeigu gyvenamos patalpos turi kelis aukštus, daug maloniau nešti lengvesnį svorį.
Kas nepatiko?
Labai didelis garsas kai stotelė išsiurbinėja sukauptus nešvarumus iš roboto šiukšlių talpos. Kilnojasi net visos kambario užuolaidos kuriame stovi robotas, bei skleidžiamas garsas labai gerai girdisi per visus namus. Todėl siūlau siurbti įsivertinus ar tikrai tas didelis skleidžiamas garsas neturės įtakos aplinkinių veikloms namuose, miegui ar panašiai.
Neturi kilimo sensoriaus ir šluostės pakėlimo mechanizmo. Galima nustatyti „no mop zone“, tačiau būtų kur kas patogiau jeigu jis pats aptiktų kilimėlį ir tada užtektų pasirinkti, jog ant jo nevažiuotų. Nėra labai patogi funkcija, nes pavyzdžiui nedideli kilimėliai mėgsta pakeisti savo vietą, arba siurblys besiurbdamas gali jį kur nors nusitempti.
Dvigubų volelių sistema. Tikrai turėjau didesnių lūkesčių šiai sistemai. Net ir anot gamintojo tik +20% pagerinamas efektyvumas. Įvairaus tipo plaukus ar tokio pobūdžio nešvarumus puikiai ištraukia ir vieno volelio sistema. Dabar užuot perkant vieną volelį, reikės pirkti du, kas sudarysi didesnius aptarnavimo kaštus.
Verdiktas
Su kiekvienu išleistu modeliu „Roborock“ gamintojas stengiasi palengvinti namų ruošos darbus vartotojui taip, jog laikas praleistas siurblio aptarnavimui būtų kuo trumpesnis ir patogesnis. Tačiau, mano asmenine nuomone, Q8 Max Plus iki tobulumo labai trūksta automatinio drėgnos šluostės pakėlimo mechanizmo su vibravimo funkcija, bei to pačio sensoriaus kuris ir aptinka kilimą.
Dvigubų volelių sistema, nepasirodė labai pagerinanti siurbimą, prieš tai bandytas „Roborock S7 Max ULTRA“ modelis turintis tik vieną volelį valydavo lygiai taip pat. O kombinuotai „Reactive Tech“ sistemai dar reikėtų patobulinimų.
Svarstote atsinaujinti iš senesnio modelio Q7 Max į Q8 Max? Manau nelabai verta leisti pinigus. Q7 Max modelis nors ir neturi patobulinimo dėl efektyvesnio kliūčių aptikimo, bet naujajame Q8 ši technologija galėtų veikti ir geriau (galbūt su firmware atnaujinimais kažkas dar pasikeis).
Iš kitos pusės, jeigu atsinaujinat nuo senesnio modelio (pvz. S5 serijos), norite, kad būtų automatinė dulkių surinkimo stotele ir pagrindinis dėmesys bus skirtas siurbimui - tuomet už savo kainą Q8 Max+ tikrai vertas dėmesio modelis.
Jeigu biudžetas leidžia - rekomenduotume rinktis „Roborock S8 / S8 Plus“ modelį, kuris turi tuos svarbiausius aspektus - „vibro“ plovimo funkciją su pakelimo mechanizmu ir geresnę "Reactive 3D" kliūčių išvengimo sistemą.
Nuolaidos
2024-05-14
Roborock S8 premium klasės robotas siurblys su greitu pristatymu iš EU už €460 + DOVANA
Na, o jeigu prižiūrint grindų švarą norite kuo mažiau pajudinti pirštą, siūlau rinktis „Roborock S7 Max ULTRA“. Apie šį modelį galite pasiskaityti NiuxTech apžvalgoje žemiau.
Apžvalgos
2023-06-15
Roborock S7 Max ULTRA robotas siurblys – geriau už S7 MaxV Ultra ir S7 Pro Ultra?
Kurį Roborock siurblį pasirinkti?
Patarimai
2023-06-19