Xiaomi TV Box S (2nd gen)
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Išmanusis TV priedelis Xiaomi TV Box S (2nd Gen) atkeliavo iš DHgate elektroninės parduotuvės EU sandėlio. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikėjo. Šį kartą atsiimti siuntą teko iš Lietuvos pašto skyriaus. Prekė siuntimui buvo įpakuota į didelį popierinio tipo voką kurio vidus turi „burbulinį“ paviršių. Stebėtina, bet siuntinys neįgavo jokių kelionei būdingų "kovos žymių", puiku!
Pakuotės vidaus turinį sudaro: Xiaomi TV Box S (2nd Gen) priedelis, maitinimo blokelis, BT nuotolinis valdymo pultas, HDMI laidas, instrukcija.
Kokybė
Pats priedelis turi vienintelį išorinį skirtumą - naujesnį logotipą. Tiek jungčių išdėstymas, tiek pats plastikas yra visiškai identiškas pirmtakui Xiaomi TV Box S (1st Gen). Naujojo priedelio pultelis yra šiek tiek ilgesnis, dėl dviejų papildomų mygtukų.
HDMI laidas ir maitinimo blokelis yra identiški, todėl jeigu darotės atsinaujinimą, tereikės atjungti senąjį priedelį ir prijungti naująjį, trumpai tariant plug & play.
Funkcionalumas
Pultelio forma nedaug pakito nuo pirmtako, pasipildė tik keliais naujais mygtukais: "YouTube" ir "APPS". Pirmos kartos pati pirmoji versija turėjo mygtuką „Live“, vėliau jis buvo pakeistas į „Prime Video“.
Antros kartos pultelyje, šis mygtukas taip pat yra „Prime Video“. Aplikacijų mygtuko vietą pakeitė „Xiaomi TV+“, nuspaudus jį atidaromas nemokama Xiaomi Live TV transliacija. O aplikacijų sąrašo mygtukas nukeliavo į naują papildomą mygtukų eilutę.
TV priedelio jungčių išdėstymas yra toks pats kaip ir pirmosios kartos. Tik antroje versijoje atnaujinta HDMI versija iš 2.0 į 2.1. USB jungtis išliko tokia pati. Į Mi Box S 4K Gen2 įdiegtas pažangesnis vaizdo dekoderis, palaikantis: Dolby Audio, DTS-HD, Dolby Vision ir HDR10+. Bluetooth naujajame modelyje atnaujintas iki 5.2 versijos, o senajame buvo 4.0.
Operacinė sistema, pirmoji karta žengė nuo Android 8.1, vėliau atkeliavo atnaujinimas iki 9 versijos. Xiaomi Mi Box S antros kartos atkeliauja su vadinamuoju Google TV. Ši sistema turi modernesnę sąsają ir patobulintą naršymą. Žinoma, Google TV sukurta naudojant Android TV, joje tiesiog yra daug labiau patobulinta vartotojo sąsaja bei naujos funkcijos.
Palyginimo lentelė
Kas patiko?
Atnaujintas valdymo pultelis nebeturi pirmtako problemų kai labai greitai išeikvojamos baterijos. Man asmeniškai baterijas reikėdavo keisti kas 2-3 mėnesius. Visi mygtukai pakeisti į guminius, todėl valdymas tampa patogesnis.
Labiau išdirbtas HDMI CEC protokolas. Pultelyje nuspaudus įjungimo mygtuką, kartu įsijungia tiek TV, tiek namų garso sistemą. Senajame suveikdavo ne visada. Taip pat būdavo problema keičiant TV įvadą, po perjungimo vėl sugrįždavo į Xiaomi.
Kas nepatiko?
Naujajame modelyje vidinė atmintis išliko ta pati (8GB), kas tikrai nėra daug, kadangi dalį pasiima operacinė sistema. Todėl tenka jungtis išorinę atmintį, bet tada iškyla kita problema - USB jungtis yra tik viena. Norint papildomai pasijungti išorinę klaviatūrą / pelę per dongle, teks jungti USB šakotuvą. Asmeniškai manyčiau jog MicroSD kortelių lizdas tikrai būtu nebloga išeitis.
Man asmeniškai senojo UI buvo daug patogesnė. Galėdavai susidėlioti viršutinę programėlių juostą pagal savo „skonį“, nenaudojamas, atkeliaujančias kartu su OS programėles galima buvo tiesiog paslėpti, Google TV UI šio patogumo nebeturi.
Atsinaujinant priedelius teks perprasti dėl programėlių sąrašo mygtuko, kurį pakeitė Xiaomi TV+ mygtukas. Įdiegta Xiaomi TV+ mano manymu yra visiškai bevertė. Pateikiama transliacija nemanau jog sulauks didelės auditorijos.
Tokia nuomonė susidarė dėl to jog, pateikiami nemokami kanalai nėra iš populiariųjų, todėl ir abejoju jog susilauks didelio dėmesio. Kaip sakoma „nemokamas sūris tik pelėkautuose“. Nėra jokio archyvo kas yra labai populiaru naudojamoje IPTV televizijoje. Be to nemažą dalį kanalų transliuojami EN kalba, tačiau didesnė dalis - ESP.
Verdiktas
Atsinaujinus į naujesnį Xiaomi TV Box S priedelį (2nd Gen) pajaučiau jog jis tik šiek tiek spartesnis už pirmosios kartos priedelį. Įdiegtas Google TV UI mane netgi nuliūdino dėl savo tariamo „patogaus“ valdymo. Visa kita išliko kaip ir tas pats.
Jeigu priedelį naudosite su TV, kuriame patalpinta seno LCD ekrano technologija, prijungus šį priedelį prie tokio TV tikrai neverta tikėtis, jog naujoji funkcija kaip HDR10+ pagerins vaizdą. Pirmosios kartos priedelis veikė ir tarnavo be didesnių problemų. Taip, būdavo, jog kartais pakibdavo, bet naujasis taipogi retkarčiais mėgsta bežiūrint YouTube, jį išjungti.
Todėl ar verta atsinaujinti? Jeigu pirmtako jums pilnai užtenka – nesidairykite į naująjį. Kadangi po atsinaujinimo didelio skirtumo tikrai nepastebėsite, o pinigai jau bus išleisti veltui. Žinoma, jeigu namie neturite jokio Android TV Box'o ir žvalgotės kurį čia įsigyti - Xiaomi TV Box S (2nd Gen) tikrai bus puikus pasirinkimas. Šiuo metu tai yra vienas iš perkamiausių ir populiariausių variantų dėl savo labai gero kainos / kokybės santykio.