Xiaomi Band 8 Pro – beveik tobula išmanioji apyrankė? Pliusai, minusai, verdiktas

2024-04-16

Xiaomi vardas jau ko gero žinomas kiekvienam kaip puikių kainos ir kokybės santykio technologijų gamintojas. Būtent vienas šios gamintojo produktas mūsų šiandieninėje apžvalgoje - tai Xiaomi Smart Band 8 Pro. Antrosios kartos Pro (po Smart Band 7 Pro) išmanioji apyrankė – laikrodis.

Xiaomi Band 8 Pro

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

  • Nuostabus ekranas ir puiki surinkimo kokybė
  • Ilgai veikianti baterija
  • Turi integruotą GPS
  • Nusiėmus apyrankę išsijungia „always-on display“ ir pranešimai
  • Patogūs, konfigūruojami valdikliai („widgets“)

  • Patraukli kaina

Kas mums nepatiko?

  • Negalima atsiliepti į skambučius (skambutį galima tik atmesti)
  • Fizinis mygtukas būtų privalumas
  • Krovimas galėtų būti patogesnis
  • Nėra NFC

Šią apyrankę testavome miegodami, važinėdami dviračiu, vaikščiodami, stebėdami jos funkcijas kasdieninėje veikloje ir tiesiog gyvendami su ja praktiškai mėnesį.  Savo pastebėjimus palyginome su pirmosios kartos Smart Band 7 Pro ir pateikiame juos Jūsų verdiktui.

Unboxing

Dviejų spalvų išmaniosios apyrankės atkeliavo pas mus, kiek jau įprasta, minimalioje komplektacijoje, kompaktiškoje dėžutėje. Dėžutės viduje – apyrankė, laikrodis (apyrankės „ kūnas“), įkrovimo laidas ir trumpa vartotojo instrukcija. Viskas supakuota tvarkingai ir protingai, tad jei siuntimo metu dėžutė ir bus mėtoma, šansų sugadinti šią išmaniąją apyrankę mažai.

Pirmi įspūdžiai

Komplektacijoje esanti apyrankė guminė. Pagal pojūtį, medžiaga tokia pati, kaip Xiaomi Smart Band 8, kuri po mūsų bandymų vizualiai atrodė kaip nauja. Apyrankės „kūnas“ sudarytas iš kelių medžiagų – stikliukas priekyje, kraštai metaliniai, o galas (išskyrus jutiklių poziciją) iš kieto plastiko.

Įrenginys neturi jokių fizinių mygtukų. Iš pirmo žvilgsnio ir pojūčio tai labai tvirtas ir kokybiškas įrenginys. Iš dizaino pusės Smart Band 8 Pro labiau primena išmanųjį laikrodį nei išmaniąją apyrankę (sporto sekimo įrenginį).

Vizualiai skirtumas tarp 7 Pro ir 8 Pro akivaizdus. 8 Pro ekranėlis gerokai didesnis ir jis yra tiesus - 7 Pro ekranėlis yra lenktas. Apyrankės sujungimo mechanizmai tarp šių dviejų modelių taip pat skiriasi. 7 Pro turi plastikinius išsikišimus prie kurių tvirtiname apyrankes, o 8 pro apyrankė jau spaudžiama į vidų. 

Apyrankių keitimo principas išlieka tas pats ir paprastas, tačiau jei jau turite 7 Pro ir ketinate įsigyti  8 Pro, senų apyrankių jau nepanaudosite.

Mi Fitness APP'sas

Xiaomi Smart Band 8 Pro telefone susiejamas ir valdomas per programėlę Mi Fitness. Sujungimas paprastas ir aiškus vadovaujantis programėlės instrukcijomis. Joje galite nusistatyti savo duomenis (ūgis, svoris ir t.t.) ir šie duomenys bus naudojami vertinant jūsų pasiekimus.

Programėlėje matysite visus išmaniosios apyrankės sukauptus duomenis. Tai duomenys apie jūsų miegą, sportą, širdies ritmą, žingsnius, deguonies kiekį kraujyje, bei begalę kitų naudingų dalykų.

Išmanioji apyrankė

Tik pradėjus naudoti 8 Pro išmaniąją apyrankę likome sužavėti ekranėliu. Dydis pasirodė tinkamas, ryškumas pakankamai aukštas net ir šviečiant saulei, o 60 Hz atnaujinimo dažnis leidžia sklandžiai ir maloniai juo naudotis. Ankstesni modeliai, tiek Smart Band 7 ir Smart Band 7 Pro turėjo 30 Hz ekranėlius ir veikimo sklandumas tarp jų juntamas nuo pirmųjų naudojimo akimirkų.

Jei esate naudoję išmaniąją apyrankę ar laikrodį, meniu perprasite labai greitai. Braukimas iš viršaus į apačią atidaro pranešimus. Juose matysite (nustatymus galite pasikeisti Mi Fitness programėlėje) žinutes, el. laiškus ir kitus pranešimus. Vienintelis menkas trūkumas, jaustukai („emoji“) atvaizduojami kaip kvadratėliai.

Braukimas į bet kurį šoną parodys valdiklius („widgets“). Valdikliai yra greitas ir patogus valdymo būdas, juos pasikoregavus pagal save Mi Fitness programėlėje į pagrindinį meniu užsuksite retai. Skirtingai nuo 7 Pro modelio, šioje išmaniojoje apyrankėje perėję per visus valdiklius vėl grįšite į pagrindinį laikrodžio langą  ir nereikės braukti atgal.

Pagrindinis meniu pasiekiamas iš pagrindinio lango apačios braukiant į viršų. Šiame meniu rasite visas 8 Pro funkcijas, tačiau atskirų programėlių ir nustatymų tiek daug (jų 24), kad reikės skirti laiko suprasti kas kur yra. 

Ikonėlių išdėstymą galima pasikeist iš tinklelio į sąrašą, kuris gali būti patogesnis naudojimui. Be sporto ir sveikatos duomenų, meniu rasite ir kvėpavimo pratimus, galimybę naudoti apyrankę kaip telefono fotoaparato užrakto paspaudimą ir darbotvarkę.

GPS ir sveikatos duomenų tikslumas

Vienas didesnių privalumų savo sporto duomenų sekėjams yra GPS. Skirtingai nuo Smart Band 8, ši Pro versija leidžia sekti jūsų įveiktą ruožą. Tam net nereikia su savimi turėti telefono - apyrankėje pasirinkus sporto šaką ir luktelėjus kelias sekundes, kol bus sukurtas ryšys su GPS, spustelėsite GO mygtuką ir galėsite pradėti sportuoti.

Skirtingos sporto šakos kaupia šiek tiek skirtingus duomenis, pvz. ėjimas parodys jūsų padarytus žingsnius, tempą, žingsnių kiekį per minutę ir t.t., o važiavimas dviračiu parodys vidutinį greitį, bei laiko ir greičio diagramą. Sinchronizavus su Mi Fitness programėle pamatysite visus šiuos įrašus. Žemėlapiui naudojamas Google Maps, o jame nubrėžiama judėjimo trajektorija.

Naudojant Smart Band 7 Pro ir 8 Pro, susidaro įspūdis, kad visi jutikliai naujoje versijoje yra išlikę tie patys. Ant tos pačios rankos uždėtų apyrankių žingsnių skaičius po ~700 žingsnių skiriasi tik keliais. Širdies ritmas ir kiti duomenys taip pat pamatuojami praktiškai vienodai.  Vertėtų nepamiršti, kad ši apyrankė nėra medicininis įrenginys, tad duomenimis pasitikėti 100 procentų tikrai nevertėtų.

Baterija ir įkrovimas

Su didžiąja dalimi įjungtų funkcijų, miego sekimu ir keletas sporto sekimų (su GPS) šios išmaniosios apyrankės baterija gyvuoja 7 dienas. Įjungus nuolatinius sveikatos duomenų sekimus ir visada įjungtą („always-on display“) ekranėlį vidutiniškai pasiekėme 5 dienas.

Ir nors tai nėra gamintojo deklaruojama 14 dienų baterijos gyvavimo trukmė, ji vis tiek išlieka įspūdinga, ypač po išmaniųjų laikrodžių, kuriuos dažniausiai krauname kas 1-3 dienas. Įkrovimas nuo 0 iki 100 procentų užtrunka apie pusantros valandos.

Kas patiko?

Xiaomi Smart Band 8 Pro turi praktiškai viską, ko tikimės iš išmaniojo laikrodžio, tačiau tai pateikdamas gerokai mažesnėje ir lengvesnėje formoje nei įprastas laikrodis. Įrenginio kokybei priekaištų nėra, o komplektacijoje esančios apyrankės užsegimas yra patogesnis, nei Smart Band 7 Pro.

Akivaizdu, kad Xiaomi Smart Band 8 Pro kūrėjai praleido laiko tvarkydami ir puošdami meniu, teksto formatą ir išdėstymą. Jis patogesnis ir gražesnis nei praėjusios kartos apyrankėje. Valdymo sklandumas ir ekranėlio ryškumas užtikrina paprastą ir malonų kasdienį naudojimą. Net šviečiant ryškiai saulei viskas yra įžiūrima ir suprantama.

Kas nepatiko?

Vienas labiausiai erzinančių dalykų su visomis Xiaomi apyrankėmis yra jų įkrovimas. Tai ne tik magnetinis laidas kurį prijungti galite tik viena puse, o dažniausiai tai pavyks tik iš antro karto. Kiekviena apyrankių karta turi skirtingus laidus ir nors vizualiai jie atrodo taip pat, smeigtukų pozicija skiriasi ir senesnės kartos turimų laidų nepanaudosite.

GPS yra milžiniškas privalumas sekantiems savo sporto pasiekimus, deja šiai apyrankei tai ne visada pavyksta atlikti tiksliai. Bandymų metu, važinėjantis dviračiu ar tiesiog vaikštant Vilniaus miegamuosiuose mikrorajonuose pakankamai dažnai apyrankėje gaunamas pranešimas, kad GPS signalas yra nestabilus. Būtent tada duomenys tampa iškraipyti ir žemėlapyje matysite netikslią informaciją (ėjimas kiaurai pro namus, netiksli buvimo vieta).

Xiaomi Smart Band 8 Pro turi automatinį sporto nuspėjimą, kurio pranešimas atrodo taip – „atrodo, kad jūs važinėjate dviračiu, ar norite įjungti sekimą?“. Kai suveikia, šis nuspėjimas yra pakankamai tikslus, o nesportuojant jo praktiškai niekada neišvysite (pasitaikė tik važiuojant automobiliu kalneliais, išmanioji apyrankė manė, kad važinėju dviračiu).

Sportuojantiems ir sekantiems savo pasiekimus, ši funkcija pravers jei pamiršite įjungti sekimą, tačiau ją dar būtų galima tobulinti. Nuspėjimas, įvyksta praėjus kelioms minutėms nuo sportavimo pradžios (jei išvis įvyksta, tam reikia pakankamai aktyvių judesių), o pasirodęs pranešimas nepradingsta tol, kol jo nepanaikinate.

Tad jeigu pradėjote sportuoti ir tą kartą sporto sekti nenorite, gavus pranešimą turėsite sustoti ir jį panaikinti tam, kad galėtumėte pasinaudoti kitomis apyrankės funkcijomis. Nustatymuose šią funkciją galima išjungti. 

Xiaomi apyrankės

Papildomai apžvalgai gavome ir keletą originalių, skirtingų medžiagų apyrankių. Tai odinė, medžiaginė ir metalinė. Medžiagų kokybe patiko visos apyrankės - jos malonios, užsegimai laikosi tvirtai, o savo spalvomis prideda savitumo bendram dizainui. Deja, tačiau medžiaginė apyrankė atkeliavo pažeista, nes tinkamai neužsifiksuoja ties Smart Band 8 Pro „kūneliu“, o tai greičiausiai ne transportavimo, bet gamybos klaida.

Verdiktas

Naujoji Pro apyrankių karta yra puikiai Xiaomi atliktų darbų rinkinys. Regis dėmesys atkreiptas į visus trūkumus, kuriuos turėjo ankstesnė Pro karta ir su patobulinimais pataikyta tiesiai į dešimtuką. 

Savo dizainu šis modelis patenka tarp išmaniojo laikrodžio ir išmaniosios apyrankės ir dėl lengvai keičiamų apyrankių turėtų tikti visoms progoms. Nors ir turi neigiamų pusių, Xiaomi Smart Band 8 Pro pagaliau privertė atsisakyti savo ilgaamžio bendražygio Samsung Galaxy Watch 3.

Xiaomi Band 8 Pro
Xiaomi Band 8 Pro
Originalus guminis dirželis
Originalus odinis dirželis
Originalus medžiaginis dirželis
Originalus metalinis dirželis
Kinijos sandėlis
85 €55 €
Kuponas: NiuxMband8p
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų
Siuntimas iš Kinijos (CN) sandėlio vidutiniškai trunka apie 3-4 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
Kinijos sandėlis
19 €13 €
Kuponas: gshopper5
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų
Siuntimas iš Kinijos (CN) sandėlio vidutiniškai trunka apie 3-4 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
Kinijos sandėlis
29 €22 €
Kuponas: gshopper5
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų
Siuntimas iš Kinijos (CN) sandėlio vidutiniškai trunka apie 3-4 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
Kinijos sandėlis
29 €22 €
Kuponas: gshopper5
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų
Siuntimas iš Kinijos (CN) sandėlio vidutiniškai trunka apie 3-4 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
Kinijos sandėlis
45 €38 €
Kuponas: gshopper5
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų
Siuntimas iš Kinijos (CN) sandėlio vidutiniškai trunka apie 3-4 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X