Wanbo X5 – geriausias 2024 metų biudžetinis projektorius su Android iki €200?

2024-05-24

Taigi, dar vienas Wanbo šeimos narys mūsų rankose -  X5. Savo kelionę pradėjo iš EU sandėlio esančio Vokietijoje. Pradžioje siuntinių rūpinosi DHL kurjerių tarnyba, o vėliau Lietuvoje, jau kaip ir įprasta, Itella. Siuntinys sėkmingai atkeliavo be jokių pažeidimų per 6 d.d. iki paštomato. Beliko tik pasiimti iš jo. 

Wanbo X5

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

  • Projektuojamas vaizdas ryškus ir kontrastingas
  • Paprastas, modernus dizainas
  • Automatinis vaizdo fokusavimas
  • Palaiko lietuvių kalbą
  • Miracast, iMirror stream funkcija
  • Pultelis turi fokusavimo mygtukus

Kas mums nepatiko?

  • Nepraktiška oro filtro lokacija
  • HDMI įvestis nepalaiko surround garso
  • Nustačius ant "BT speaker" mode - ventilatorius neišsijungia
  • Pultelio "atgal" mygtukas galėtų būt patogesnėje vietoje

Unboxing

Atidarius pakuotę, jos turinys toks: projektorius, elektros laidas su vadinamąja „mikimauzo“ jungtimi, nuotolinis valdymo pultelis, vartotojo instrukcija. Maitinimo blokelis jau integruotas į patį projektorių.

Surinkimo kokybė

Wanbo X5 korpusas stačiakampio formos. Spalva matinė balta, iš priekio korpusas bei lęšio briauna turi po auksinės spalvos juostelę. Išpakuojant, ant lęšio buvo uždėtas plonas apsauginis dangtelis. Korpuso šonuose ventiliacijų angos.

Žiūrint iš galo, kairiojo šono apatinėje dalyje – oro filtras. Priekyje ties užrašu – fokusavimo kamera, gale 2x 5W garsiakalbiai bei jungtys: 2x USB, ausinių, AV, HDMI. Taip pat šalia šių jungčių įmontuota indikacinė lemputė, kuri išjungtam dega raudonai, o įjungtam mėlynai.

Viršutinėje dalyje valdymo mygtukai: aukštyn / žemyn, kairėn / dešinėn, „Back“, „Ok“ bei įjungimo / išjungimo. Šių mygtukų pilnai pakanka projektoriaus valdymui, jeigu distancinis pultelis panoro kažkur pradingti (pasimetė).

Apatinėje dalyje trikojui sriegio nėra, tačiau nuėmus nedideles gumines kojeles, matosi specialūs sriegiai prisukimui ant projektoriams skirtų laikiklių, kurios galima tvirtinti ant lubų, sienų. Jeigu projektorius “gulės” ant stalo ir reikia šiek kilstelėti projektoriaus priekį, tai galima padaryti atlenkus apačioje esančią nedidelę kojelę, kuri turi dvi skirtingas aukščio padėtis.

Funkcionalumas

Įjungus projektorių, kraunantis sistemai parodomas gamintojo logotipas, po to seka pagrindinio meniu užkrovimas ir tik po to ekrano kalibravimas. Visa tai užtrunka apie 1 minutę kiekvieno įjungimo metu.

Projektorius geba sukalibruoti vaizdą pats, norint atlikti papildomus pakeitimus galima iš karto po atliktos kalibracijos, valdymo pultelyje spausti „Ok“ mygtuką ir iš karto bus įjungtas trapecinis vaizdo valdymas. Kitiems vaizdo kalibravimo pakeitimams teks nueiti į pagrindinius vaizdo koregavimo nustatymus. Galima valdyti: trapecinį atvaizdavimą, skaitmeninį atitolinimą bei fokusavimą.

Spalvų atvaizdavimui galima rinktis iš jau esamų stilių arba pasikoreguoti pagal save. Dėka Full HD raiškos ir 1100 ANSI liumenų ryškumo vaizdas yra labai aiškus, kontrastingas iki kiekvieno projektuojamo krašto.

Pagrindiniame ekrane iš karto matomi visi pagrindinai APP’sai, tokie kaip Youtube, Netflix, Prime Video, Disney+, Spotify. Kadangi Wanbo X5 projektoriaus operacinė sistema yra Android, tai  „app store“ programėlių pasirinkimas yra gausus. Ekrano viršuje galima rinktis tarp šių kategorijų: Search, Home, Apps, Video, Music, Settings.

Į pagrindinių nustatymų meniu labai plėstis nėra prasmės, tačiau vienas iš aktualiausių pasirinkimų būtu kalbos nustatymas. Kadangi tai Android sistema, tai lietuvių (LT) kalba sąraše yra. Nors ir yra dalis teksto kuri nebus išversta, bet esmę suprasti pilnai galima. Taip pat šiame nustatymų meniu galima keisti tokiu nustatymus kaip su kokia įvestimi įjungti projektorių, ar tai būtų HDMI, USB ar AV. Kaskart įjungus projektorių, jis tyliuoju režimu patikrina ar nėra jokio atnaujinimo operacinei sistemai.

Miracast, iMirror – galimybė retransliuoti įrenginio vaizdą, garsą. Dėka Wifi 6 technologijos retransliuojamas vaizdas turi minimalų „uždelsimą“. Galima retransliuoti (streaminti) tiek iš Android, tiek iš kompiuterių su Windows sistema tiek iš iOS. Tereikia atitinkamai pasirinkti programėlę, iMirror bus skirta iOS sistemoms, visoms kitoms reikėtų rinktis Miracast.

Garsiakalbio režimas. Pasirinkus šią programėlę, projektorius persijungia į BT garsiakalbio režimą. Po suporavimo su įrenginiu, projektoriaus lempa užgęsta, tačiau ventiliatoriaus darbas išlieka, bet tai nėra didelė bėda, kadangi jis nėra labai garsus, garso lygis ~ 35dB. 2x 5W integruoti garsiakalbiai puikiai tiks ramiai foninei muzikai, romantiniam filmui ar panašiam žanrui. Naudojant kaip išorinę kolonėlę tikėtis didelių stebuklų – neverta. Užtenka paminėti jog garsas yra švarus, jokių traškėjimų ar bildėjimų nesigirdi. Šiek tiek juntami ir ir žemi dažniai.

Nuotolinio valdymo pultelis kaip ir įprastai veikia nuo 2x AAA baterijų, kuriuos reikia įsigyti atskirai, komplekte jų nebuvo. Korpusas baltos matinės spalvos, kaip ir pats projektorius, mygtukai juodi – guminiai, mėgstantys šiek tiek rinkti dulkes. Jokių mygtukų skirtų mėgstamoms programėlėms – nėra. Turi atskira mygtuką perjungti į valdymą „pelytės“ režimu, kuri valdoma ne gyroskopu, o tiesiog žemiau esančiais valdymo mygtukais.

Kas patiko?

Dizainas tikrai traukiantis akį. Puikiai pritiks bet kuriame kambaryje kaip papildoma interjero detalė. Projektuojamas vaizdas yra labai ryškus, kontrastingas. Išbandžius projektorius turinčius mažesnius ANSI, galima drąsiai teigti, jog šis X5 modelis jau puikiai tinkamas namų kino seansams. Netgi ir prie nedidelės šviesos / apšvietimo galima dar komfortiškai matyti vaizdą.

Valdymo pultelis turi fokusavimo mygtukus. Patogu kai ekranas šviesiu paros metu neranda tinkamo fokuso, tokiu atveju galima pačiam greitai pakoreguoti.

Fiziniai mygtukai ant pačio projektoriaus. Pasimetus pulteliui – ne bėda. Visus norimus pakeitimus galima padaryti šiais mygtukais. Garso mygtukų nėra, tačiau garso lygį pakeisti galima nuėjus į nustatymus. Taip „kelias“ iki norimo garsumo tolesnis nei pulteliu, tačiau jis yra.

Kas nepatiko?

Norint pernešti Wanbo X5 į kitą vietą, paėmus už kairiojo šono, dažnai atsidaro oro filtro dangtelis, nes jis butent tokioje vietoje, už kur norisi paimti projektorių. Šiek tiek erzinantis dalykas. Dangtelis nuo nedidelio spustelėjimo – atsidaro ir išsitraukia.

HDMI jungtis skirta tik vaizdo priėmimui. Surround garso išgauti nepavyks. Norint pajungti išorinį garsiakalbį, tai galima padaryti per BT jungtį arba per ausinių kištuką. Projektorius turi funkcija veikti kaip BT kolonėlė. Įjungus šią funkciją, ventiliatoriaus darbas nesustoja ir jis sau toliau ūžia.

Valdymo pultelio mygtukas „atgal“ yra šiek tiek per žemai nuo valdymo mygtukų, norint sugrįžti atgal, tenka pirštą palenkti daug žemiau jog jį surasti. Šioks toks diskomfortas. Na ir žinoma, dienos šviesoje / prie geresnio apšvietimo - vaizdas yra ganėtinai blankus, bet turbūt naivu būtų tikėtis iš €200 kainuojančio įrenginio.

Palyginimas su kitais modeliais

Per pastaruosius kelis mėnesius testavome 3 biudžetinės klasės projektorius: Wanbo TT, Wanbo X5  ir Wanbo Mozart 1. Apžvelkime kurioje kategorijoje kiekvienas nugalėjo.

Vaizdas. Iš visų bandytų modelių, ryškiausius vaizdo rezultatus parodė Wanbo X5 projektorius. Šio projektoriaus ANSI siekia net 1100. Taip, žinoma jis neprilygs projektoriams, kurie yra specialiai skirti namų kinui, tačiau pagalvojus jog čia yra biudžetinės klasės, viskas tampa suprantama. Tarkime jeigu už lango dienos metu yra apsiniaukę ar pliaupia lietus, įsijungus šį modelį, rodomas vaizdas bus pakankamai ryškus norimo video turinio peržiūrai.

Antroji vieta atitenka Mozart 1 modeliui, kuris turi 900 ANSI. Šio modelio ryškumo parametro skirtumas nėra didelis nuo X5, tačiau jau šiek tiek juntamas. Paskutinė vieta liko TT modeliui, kadangi jo ANSI siekia tik 650. Šiam projektoriui reikalinga visiška tamsa, jog būtų galima komfortiškai žiūrėti.

Garsas. Šioje kategorijoje vienareikšmiškai nugalėtojas yra Mozart 1. Taip yra dėl integruotų galingesnių garsiakalbių bei pasyvaus žemų dažnių garsiakalbio esančio korpuso šone. Šį projektorių galima drąsiai naudoti kaip belaidę kolonėlę ar veiksmo filmų, koncertų peržiūroms. Wanbo TT ir X5 modelių garsas yra identiškas, neturintis sodraus, ryškaus žemo dažnio. Šie modeliai puikiai pasitarnautų nebent sporto varžybų stebėjimui.

Valdymas. Valdymo kategorijoje nugalėtojas būtų Wanbo TT. Jo distancinio valdymo pultelio mygtukų išdėstymas yra aiškus, patogus, paprastas, turintis aktualiausių programėlių atskirus mygtukus. Kitų išbandytų projektorių valdymo pulteliai yra per daug supaprastinti.

Taip pat, verta paminėti, jog ir OS meniu yra lengviau suprantamas nei Mozart 1 ar X5. Taip šis modelis neturi Android sistemos, tačiau projektoriai ją turintys yra šiek tiek „apraukti” bereikalingais pasirinkimais, pvz. visokiomis atskiromis programėlių kategorijomis: Music, Video ir panašiai.

Funkcionalumas. Automatinio vaizdo kalibravimo kategorijoje nugalėtojas – Mozart 1. Jo kalibravimo algoritmai veikia sklandžiausiai. Iki tobulumo kartais taip pat tenka dar šiek tiek pačiam pasikoreguoti vaizdą. Kiti du modeliai X5 ir TT, dažnu atveju neranda tinkamos projekcijos, ir vaizdas tampa panašus į rombą. Tada belieka koreguotis tik rankiniu būdu.

Verdiktas

Žinant, jog Wanbo X5 kainuoja apie €200, jo galimybės ir specifikacijos tikrai nustebino. Savo 1100ANSI ryškumu jis lenkia ne tik Wanbo TT modelį, bet ir brangesnį broliuką Wanbo Mozart 1. Vaizdo kokybė kaip biudžetiniui modeliui tikrai gera, 1080P raiška, kraštai nesusilieja, spalvas galima pasiderinti pagal savo poreikius. Android'as taip pat sukasi gan greitai, be jokių didesnių lagų.

Ir nors yra keletas smulkmenų prie kurių galima prikibti, pvz. ne toks patogus pultelis kaip ant Wanbo TT, paėmus už šono gali išsitraukti oro filtras, integruoti garsiakalbiai silpnoki, bet visumoje, žvelgiant į kainos / kokybės / parametrų santykį - tai vienareikšmiškai būtų mūsų TOP1 pasirinkimas iki €200. Na, o norintiems varianto su geresne garso kokybę - vertetų rinktis Mozart 1.

Wanbo projektorius
Wanbo X5 + DOVANA
Wanbo T6 Max
100" colių ekranas
EU sandėlis
299 €197 €
Kuponas: WANBO3
Kuponas: NNNWANBOX5
Pirmą kartą užsakinėji iš Geekbuying? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
EU sandėlis
299 €239 €
AKCIJINĖ KAINA!
Pirmą kartą užsakinėji iš TOMTOP? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
EU sandėlis
99 €65 €
Kuponas: gshopper30
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X