Šį kartą mūsų rankose biudžetinės klasės projektorius Wanbo TT. Full HD raiška, 650 ANSI ryškumas, automatinis fokusavimas, visi pagrindiniai APP'sai kaip YouTube, Prime Video, Netflix (certified). Ant popieriaus šis mažylis atrodo visai neblogai ir kaina visai patraukli. Tiesa, ar vertas šis modelis dėmesio? O galbūt yra geresnių alternatyvų iki €250?
Wanbo TT
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Apsauginė transportavimo dėžė puikiai apsaugojo vidinę gaminio pakuotę. Jokių didelių pažeidimų nesimatė, tik mažai pastebimas vieno kampo deformavimas. Išpakavus pakuotę, jos turinys buvo toks: nedidelė naudojimo instrukcija, maitinimo blokelis, valdymo pultas ir pats Wanbo TT projektorius. Baterijų komplekte nebuvo, tad reikia nepamiršti pasirūpinti iš anksto.
Surinkimo kokybė
Projektoriaus spalva – juoda, matinė, surinktas iš juntamai pigesnio plastiko. Matmenys 17 x 12 x 17.5cm, o svoris 1.67 kg. Viršutinėje dalyje vienintelis mygtukas skirtas įjungimui / išjungimui. Priekyje nedidelė kamera, gale įmontuoti 2x 5W garsiakalbiai.
Visos jungtys išdėstytos gale: elektros srovės lizdas, USB-A, HDMI ir 3.5 ausinių lizdas. Projektoriaus apačioje standartinė laikančioji jungtis, skirta montavimui trikojams. Maitinimo blokelio galingumas 19V 6.31A, suvartojimas 120W. Projektoriaus naudojama šviesos technologija: LED.
Nuotolinis valdymo pultelio mygtukai spaudžiasi lengvai, išdėstymas aiškus. Yra pagrindinių, labiausiai naudojamų programėlių mygtukai: Netflix, Youtube, Prime Video, naršyklės. Taip pat, gudrus sprendimas – projektoriaus padėties nustatymo mygtukas.
Jeigu naudojate projektorių apversta ar panašiai, nereikia sukioti galvos vaikštant po nustatymus jog nustatyti tinkamą vaizdą. Nuspaudus mygtuką ir pasirinkus Wanbo TT padėtį, vaizdas iš karto koreguojamas.
Funkcionalumas
Įjungus projektorių, šis pirmiausiai susireguliuoja vaizdą naudojant automatinio fokusavimo technologiją. Tam darbui pasitelkiama priekyje įmontuota kamera. Įsijungus kalibravimo užsklandai, projektoriaus lęšis sukamas tol kol kamera pamato ryškų vaizdą.
Sekantis žingsnis – poslinkio reguliavimas, šį darbą projektorius taip pat atlieka automatiškai. Visas kalibravimas atliekamas apie 10-15 sekundžių. Pajudinus projektorių, automatinio reguliavimo technologija prisitaiko prie pokyčių.
Garso kokybė
Projektoriaus gale įmontuoti 2x 5W garsiakalbiai. Sklindantis garas yra švarus ir pakankamai garsus. Pilnai pakaks foninei muzikai ar podcast‘ų peržiūrai. Filmams ar koncertams tikrai rekomenduočiau pagal galimybes naudoti galingesnes išorines kolonėles.
Yra galimybe pasirinkti garso stilių (EQ), žinoma labai didelės įtakos neturės, tačiau žiūrint kokią laidą, galima išryškinti žmonių balsus. Anot gamintojo įdiegta „360 Dolby Atmos“ garso technologija. Visi puikiai suprantame, jog tam reikalinga erdvinė garso sistema. Šiame projektoriume tai yra tik EQ kuris dalinai pageriną, pagyvina sklindanti garsą iš tų dviejų garsiakalbių. Didelio stebuklo tikrai tikėtis neverta.
Vaizdo kokybė
Šiame Wanbo TT naudojama LCD tipo technologija kartu su LED lempa. Projektuojama raiška - 1920*1080, turinti 650 ANSI ryškumą. Dienos metu šio ryškumo nepakanka, tačiau naktiniam filmų sensui – užtektinai.
Papildomam meniu galima pakeisti vaizdo stilių. Tarkime jeigu žiūrima sporto laida, galima pasirinkti į sporto stilių, tokiu atveju spalvos / šviesumas yra šiek tiek paderinamas. Asmeniškai visada įjungęs „High-bright“, kuris labiausiai padidina šviesumą.
Projektuojamas vaizdas yra ryškus tiek per vidurį tiek ekrano kraštuose. Jeigu reikalingas rankinis vaizdo fokusavimas, tai galima atlikti nuėjus į nustatymų meniu. Gamintojas deklaruoja jog palaiko HDR10 dekodavimą. Kažkokio didelio pokyčio su šia funkcija pastebėti nepavyko, kadangi šiai technologijai rekomenduojamas 4K atvaizdavimas.
Operacinė sistema
Wanbo TT projektoriuje sukasi „apkarpyta“ Linux OS sistema, siūlydama supaprastintą vartotojo sąsają ir greitą paleidimą. Šios sistemos parduotuvėlė siūlo iki 200 įvairių aplikacijų. Dėl oficialaus susitarimo / licencijos - Wanbo TT gali transliuoti „Netflix“ turinį Full HD raiška (panašaus segmento modeliai dažniausiai palaiko tik 720p).
Wanbo TT meniu yra aiškus ir paprastas. Labiausiai naudojamos programos išdėstytos viršuje, įvairus anonsai / siūlymai – apačioje. Viršutiniame dešiniajame kampe: laikrodis, WiFi indikatorius, įvesčių parinktis, nustatymų mygtukas. Įvestys galimos tokios: HDMI laidas, USB atmintukas arba vidinė operacinė sistema.
Kas patiko?
Wanbo TT projektoriaus OS sistema veikia sklandžiai. Sistema „užsikrauna“ greitai, jeigu lyginant su Android’iniu (T2R MAX). Nuo įjungimo mygtuko paspaudimo praėjus ~5 sekundėms jau galima ieškotis norimo filmo ar programėlės, jeigu projektorius prieš tai buvo įjungtas į elektros rozetę. Jeigu ne, tada užtrunka šiek tiek ilgiau ~10-15 sekundžių kol sistema pasiruošia įsijungimui. Taip pat, neteko susidurti su jokiais “pakibimais”, todėl galima teigti, jog Linux OS ant Wanbo TT projektoriaus veikia puikiai.
Lengvas ir kompaktiškas, tačiau tokį matinį paviršių labai mėgsta dulkės. Ko pasekoje palietus pirštais, antspaudai pasilieka. Tačiau projektoriui namuose turint savo ilgalaikę vietą, nieko tokio. Keliaujant į gamtą – patogu, nes neužims daug vietos.
Miracast / sreeen mirroring funkcijos veikia be jokių problemų. Vaizdas transliuojamas greitai, su labai nedideliu „lag‘u“. Gaila, tačiau Apple įrenginių ekrano vaizdo, retransliuoti galimybės nėra (nepalaiko AirPlay).
Kas nepatiko?
Jeigu projektoriaus ekranas, dėl tam tikrų priežasčių, yra per toli nuo pačio projektoriaus, tenka pasinaudoti priartinimo funkciją. Išjungus ir vėl įjungus projektorių, Wanbo TT šią informaciją dažnai pameta ir vaizdas vėl netelpa į ekraną. Tai sukelia nepatogumą, jeigu patogesnės lokacijos projektoriui pastatyti namie nėra. Norėtųsi kokios papildomos varnelės jog išsaugoti esamą vaizdo nustatymą ateičiai.
Įmontuotas žingsninis lęšio fokusavimo varikliukas galėtų daryti smulkesnius koregavimus. Kartais iki idealaus vaizdo tenka šiek tiek pastumdyti patį projektorių. Taipogi, jeigu projektorius įjungiamas dar šviesiu paros metu, dažnu atveju automatinis fokusas „fail’ina“ ir tenka koreguoti rankiniu būdu. Tikriausia tam ir buvo iškelti fokuso mygtukai ant nuotolinio valdymo pultelio.
Programėlių yra, tačiau tokios kaip Go3 nepavyko rasti, o ir išoriškai „kaip nors“ jos įdiegti taip pat nepavyko. Kadangi tai nėra Android sistema, todėl tenka apsiriboti tokiu sąrašu, kokiu gamintojas siūlo. Bet va PLEX sąraše yra, ją asmeniškai ir naudojame filmų peržiūrai.
Pajungus prie namų kino stiprintuvo, projektorius nesugeba transliuoti 5.1 garso. Todėl labiau išgauti namų kino efektą nepavyks. Na bet galima pasidžiaugti jog jis aplamai sugeba transliuoti garsą per šią jungtį. Nedaugelis biudžetinės klasės projektorių tai gali padaryti.
Vienas mygtukas, viršuje ant projektoriaus korpuso, skirtas tik įjungimui / išjungimui. O jeigu nusivežus į gamtą pamatai, jog deja, bet baterijos taip ir liko namuose ant stalo, nors ir buvo planas jas pasiimti. Filmo - nebus. Trūksta valdymo mygtukų, nes pripažinkim visokių atvejų būna, Nusilpo baterijos, šuo sugraužė pultelį, vaikas paleido į sieną...
Kartais išjungtam, bet prijungtam prie elektros srovės, projektoriui įsijungia aušinimo ventiliatorius. Teko domėtis jog ne mums vieniems čia šita „išdaiga“ vyksta. Kokiu tikslu tai daroma taip ir nepavyko sužinoti. Pamatavus telefonu kokiu garsu triukšmauja ventiliatorius, programėlė parodė ~32 dB.
Ar verta pirkti?
Tai antrasis Wanbo projektorius kurį teko išbandyti. Pirmasis buvo Wanbo T2R MAX, kurio apžvalgą galite rasti paspaudę šią nuorodą. TT yra kompaktiškas, stilingo dizaino projektorius. Puikiai tinkamas įvairiems vaizdinio turinio peržiūroms tamsoje ar prie blankaus apšvietimo. Geras kainos / kokybės santykis.
Gamintojas nurodo, jog projektorius nuo ekrano gali būti 1.1-3.3 metrų tarpe, kas sudarytų projektuojamo vaizdo dydį tarp 40-120 colių. Mūsų rekomendacija būtu neviršyti ~80 colių, nes pasidarius 120 colių, labai nukenčia vaizdo kokybė. Vaizdas tampa blankus, trūksta ryškumo.
Wanbo TT vs T2R Max
Palyginkim Wanbo TT ir Wanbo T2R Max. Abu priskiriami biudžetinei klasei. T2R Max operacinė sistema yra Android, kas leidžia turėti platesnį programėlių sąrašą. Wanbo TT – apkarpyta Linux sistema. Garsas TT modelio yra šiek tiek švaresnis nei T2R MAX, bet labai nežymiai. Vaizdas yra kur kas kontrastingesnis ir ryškenis TT modelio dėl dvigubai didesnio ANSI ryškumo bei FULL HD kokybės. T2R MAX transliuojamas vaizdas nuo centro, artėjant link kraštų, praranda savo ryškumą (išsilieja).
Abu modelius pastačius ~3 metrų atstumu nuo ekrano, T2R Max projektuoja didesnės įstrižainės vaizdą, tačiau šį projektorių, reikia pakelti aukščiau jog būtų galima tinkamai sureguliuoti pačią projekciją. Wanbo TT modelis yra „lankstesnis“ projektuojant vaizdą iš skirtingų kampų.
Wanbo TT vs T6 Max
Dar vienas šios klasės Wanbo modelis būtu Wanbo T6 MAX. Tiek vieno tiek kito ryškumas yra 650 ANSI. Projektuojama rezoliucija taip pat yra FULL HD, tačiau T6 MAX gali apdoroti ir 4K raiškos vaizdo įrašus (perteikiant juos Full HD raiška). Verta paminėti jog Netflix didžiausia raiška yra 720P, kadangi jis neturi oficialios Netflix licencijos.
Nuolaidos
2024-04-10
Wanbo T6 Max – Full HD raiškos projektorius su 550ANSI ryškumu, 2+16GB ir Android už €205
WiFi, Bluetooth technologijos yra identiškos. Didžiausi skirtumai yra energijos suvartojimas bei operacinė sistema. Wanbo TT modelis reikalauja maitinimo blokelio su 120W galia, T6 MAX yra ekonomiškesnis, mažiau reiklus, užtenka 90W galios.
Operacinė sistema TT yra „apkarpyta“ Linux, o T6 MAX atkeliauja su Android 9.0. Garsas abiejuose modeliuose girdimas iš dviejų garsiakalbių po 5W. Tokios galios romantiniam filmui pakanka, tačiau veiksmo filmui ar geram koncertui tikrai reikia geresnės garso aparatūros. Asmeniškai rinktumėmės T6 MAX modelį dėl operacinės sistemos, nes ji gali pasiūlyti platesnį APP'sų spektrą.