Gausioje Wanbo projektorių šeimoje dar vienas veidas - DaVinci 1 Pro. Šiam naujam modeliui teks įrodyti savo vertę tarp plataus ne ką prastesnių Wanbo projektorių sąrašo. Kokie faktoriai gali lemti priimant sprendimą pirkti šį ar kitą Wanbo projektorių? Visus jo pliusus ir minusus apsvarstysime šioje apžvalgoje.
Wanbo Mozart 1
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Vienas iš daugelio Wanbo gaminamų projektorių privalumų - nesudėtingas naudojimas. Vos tik atidarius pakuotę, krūvos laidų ir “popierizmo” neišvysite. Viskas paprasta: vartotojo instrukcija, maitinimo laidas ir valdymo pultas projektoriaus funkcijų naršymui.
Verta paminėti, jog gamintojas baterijų nuotolinio valdymo pultui nepridėjo. Neretai nutinka, jog prekei keliaujant iki kliento durų, ji gali kažkur netyčia nukristi, tačiau dėl to galite būti saugūs. Projektorių ir kitas detales saugo tvirta kartoninė dėžė, viduje viską apgaubia kelių centimetrų storio putplastis.
Pirmi įspūdžiai
Pakuotės viduje įtalpintas projektorius maloniai nustebina savo paprastumu ir solidumu. Apžiūrėjus ir pačiupinėjus projektorių labiausiai dėmesį atkreipia jo šiuolaikiškas dizainas. Nors paties korpuso detalės iš plono plastiko, bendrą projektoriaus vaizdą itin pagyvina medžiaga aptraukta priekinė dalis.
Projektoriaus dydis, lyginant su kitais Wanbo serijos projektoriais - vidutinis, todėl gali tekti pasukti galvą, kur patogiau prietaisą galima pastatyti ir neužimti daug vietos. Na, o nedidelis projektoriaus svoris nesukels nepatogumų jį pakelti ir pernešti į kitą vietą. Visgi paėmus projektorių į rankas jaučiasi, kad prekė tvirta ir yra surinkta gana kokybiškai.
Dizainas
Wanbo gamintojas savo prekėms taiko minimalistinį, tačiau modernų dizainą. Projektoriaus išvaizdoje vyrauja švelnios, pavienės spalvos, kurios leidžia prietaisui prisitaikyti prie daugelio namų interjero dizaino. Dalis korpuso yra padengta medžiagine apdaila, kuri atrodo tikrai patraukliai, bet dėl šviesios spalvos gali lengvai išsitepti, na, o išvalyti medžiaginę detalę yra sunkiau nei plastikinę.
Naudojimosi ypatumai
Pradėjus naudoti DaVinci 1 Pro, dėmesį patraukia tai, jog nereikia ypatingų sąlygų projektoriui sureguliuoti. Labai didelis pliusas, kad tik įjungus prietaisą, įmontuotos priekinės kameros dėka susireguliuoja ryškumas, vaizdo dydis ir vaizdo kampas. Šis procesas užtrunka tik iki 10 sekundžių. Tai labai pagelbėja norint sukalibruoti prietaisą ir greitai jį paruošti naudojimui.
Norint dvigubai greičiau įjungti prietaisą ir jį naudoti, visas automatinio kalibravimo funkcijas galima išjungti. Tai padarius, lieka tik sureguliuoti vaizdą pagal savo pageidavimus daugybės nustatymų pagalba. Svarbu paminėti, jog šį prietaisą galima naudoti ne tik pastačius ant stalo, bet ir prisukus ant stovo ar lubų.
Susiejus nuotolinį pultą su pačiu prietaisu, pasitinka Google TV Android 11 operacinė sistema su plačiu programėlių spektru ir sparčiu veikimu. Pats nuotolinio valdymo pultas yra patogus, palaiko Google Assistant funkciją, turi greitąsias nuorodas tiesiai į Netflix, Youtube, Prime video ir Disney+ programėles.
Šis prietaisas palaiko tiek Android, tiek iOS įrenginius. Praplėsti projektoriaus galimybes galima ir atvaizduojant telefono, planšetės, ar kompiuterio ekraną. Android įrenginius galima susieti naudojant jau paruoštą Google Chromecast programą.
Nors kasdieniniame technologijų pasaulyje viskas remiasi į interneto prieigą, Wanbo projektoriaus gale rasite HDMI ir dvi USB jungtis. Jų dėka galėsite peržiūrėti vaizdus ir nuotraukas iš USB atmintinės, o naudojant HDMI jungtį – prijungti kompiuterį ar garsiakalbius.
Vaizdo kokybė
Gamintojas deklaruoja 600 ANSI liumenų ryškumą ir maksimalią 1080p 60 HZ rezoliuciją. Praktika rodo, jog ryškiausią vaizdą galima atkurti tik prieblandoje arba visiškai tamsioje patalpoje. Šviesiame kambaryje projektoriaus transliuojamas vaizdas gali netenkinti, nes vaizdas tampa sunkiau matomas ir blyškus.
Taip pat projektoriaus vaizdą padidinus maksimaliai, vaizdas automatiškai tampa kiek neryškus ir ne toks detalus. Nors pagrindinis prietaiso susikalibravimas vyksta automatiškai, vaizdo reguliavimo funkcijų yra gana daug. Norint individualiai susikoreguoti vaizdą problemų nekils, kadangi yra ir paties atspalvio, vaizdo krypties (vertikalus, horizontalus), tiek kampo (norint pakreipti vaizdą nejudinant paties projektoriaus) reguliavimas.
Spalvų atvaizdavimas
Projektoriaus atvaizduojamos spalvos iš pirmo žvilgsnio atrodo kiek blyškios, bet situaciją gelbėja detalių aštrumas. Išbandžius skirtingas video medžiagas, projektorius vienokį vaizdą atkuria labai detaliai, tačiau aštrumo kartais gali būti per daug ir vaizdas tampa nenatūralus ir perspaustas. Visumoje norėtųsi, kad spalvos būtų kiek ryškesnės ir švelnesnės, toks spalvų derinys atkurtų daug natūralesnį vaizdą.
Atvaizdavus telefono ekraną, vaizdo kokybė šiek tiek krinta, tačiau pats veikimas yra labai spartus. Naudojant Google Chromecast abu įrenginiai turi būti prijungti prie to paties WiFi tinklo. Tai užtikrina ekrano bendrinimą be jokios delsos ir strigimų. Naudojant tiek jau įdiegtas programėles filmų žiūrėjimui, tiek transliuojant vaizdą iš USB atmintuko, ar HDMI kabelio, kokybė tikrai tenkina ir vaizdą atkuria kontrastingai.
Garso kokybė
Prietaiso kairiajame šone yra įtaisyti du Hi-Fi 8W galingumo garsiakalbiai, kurie, atsižvelgus į jų esamą lokaciją, skamba tikrai neblogai tiek žiūrint filmus, tiek klausant muzikos. Klausymosi patirtį galima koreguoti su jau į prietaiso atmintį įrašytais garso nustatymais arba susikurti norimą skambesį individualiai grafinio ekvalaizerio (vienodintuvo) pagalba.
Verta paminėti, kad garsiakalbių skleidžiamas garsas yra tik iš vienos pusės, todėl klausytojui esant priešingoje pusėje garsas tampa duslus. Taip pat padidinus garsą daugiau nei 70 proc. yra girdimi šiokie tokie garso iškraipymai ir projektoriaus korpuso skleidžiami vibracijų garsai.
Visgi šiems minusams išvengti puikiai talkins išvestys išoriniams garsiakalbiams. Projektorius susisieja su išoriniais įrenginiais Bluetooth pagalba, turi 3.5 mm AUX išvestį, taip pat ir HDMI jungtį. Visos šio papildomos funkcijos tik pagerina naudotojo patirtį žiūrint filmus, žaidžiant žaidimus, ar klausantis muzikos.
Palyginimas su Wanbo Mozart 1
Mūsų akiratyje jau pabuvojęs Mozart 1 projektorius lygiuojasi ir su kitais Wanbo produktais. Išbandžius šio prietaiso galimybes, matyti, jog šis projektorius nenusileidžia mūsų apžvelgtam Wanbo DaVinci 1 Pro.
Visų pirma, Mozart 1 raiška yra 900 ANSI liumenų, kas leidžia perteikti ryškesnį bei kokybiškesnį transliuojamą vaizdą. Labiausiai skirtumas yra juntamas dienos šviesoje. Palyginus abiejų projektorių galimybes tamsiuoju paros metu, visgi yra juntamas spalvų ryškumo ir detalumo skirtumas.
Wanbo Mozart 1 atkuria ryškesnį ir švelnesnį spalvų derinį, o tai leidžia atkurti daug natūralesnį vaizdą. Visgi Wanbo DaVinci 1 Pro atkuria kiek blyškesnę, tačiau aštresnę spalvų paletę ir tai gali atrodyti šiek tiek dirbtinai. Abiejų prietaisų valdymo principas yra ganėtinai panašus, bet klientą visada labiau intriguoja naujesnė operacinė sistema – šiame modelyje veikia Android 9 OS.
Tiek vieno, tiek kito modelio operacinė sistema leidžia vartotojui rinktis iš plataus apps’ų katalogo, tačiau DaVinci 1 pro yra vienu žingsniu toliau. Mozart 1 neturi patvirtintos NETFLIX licencijos, todėl žiūrovui teks žiūrėti filmus šiek tiek mažesne kokybe nei su DaVinci 1 pro.
Atsižvelgus į tai, kad filmus galima žiūrėti ir per kitas platformas – problema ne tokia ir didelė. Mozart 1 yra kompaktiškesnis ir kitokios formos projektorius. Norint namuose užimti mažiau vietos, tai didžiulis pliusas, kadangi DaVinci 1 Pro yra sunkesnis ir didesnių gabaritų.
Palyginus garso kokybę, Mozart 1 projektoriaus komplektacijoje yra įdiegta aukštesnio lygio garso sistema. Garsiakalbiai šiame modelyje skamba vos ne dvigubai garsiau ir aiškiau, todėl prioritetą teikiant garso sistemos kokybei, Mozart 1 tikrai nenuvils.
Šių modelių nuotoliniai pultai yra pagrindinis prietaiso valdymo įrankis, kadangi nėra jokių kalibravimo mygtukų ant abiejų projektorių korpusų. Abu modeliai turi ryškumo reguliavimo mygtukus, tačiau Mozart 1 modelis neturi greitųjų nuorodų į programėles, išdėstymas yra visiškai kitoks ir ne toks patogus kaip DaVinci modelio.
Apibendrinimas
Abiejų projektorių kaina panaši – vienas iš jų labiau vilioja savo kompaktiškesniu dydžiu, kontrastingesniu vaizdu ir pakankamai gera audio sistema, kai kitas gali pasiūlyti labiau išdirbtą operacinę sistemą ir platesnes naudojamų programėlių galimybes.
Apibendrinant patirtį su šiais dviem projektoriais, galima teigti, kad abu prietaisai tikrai verti savo kainos. Vos už 300 eurų klientas gauna ir tikrai kokybišką vaizdą, pakankamai gerą garsą ir labai modernią bei gražią interjero detalę, kuri tikrai privers žiūrovui pasijusti tarytum kino salėje.
Verdiktas
Wanbo turi platų projektorių asortimentą, kuriame dominuoja pakankamai žemos kainos. Be vaizdo ir garso kokybės, dizaino ir operacinės sistemos, kaina yra viena iš pagrindinių sąlygų renkantis projektorių. Klientui ieškant projektoriaus iki 300 EUR Wanbo DaVinci 1 Pro tikrai gali būti vertas dėmesio. Tačiau už tokią sumą Wanbo gamintojas gali pasiūlyti projektorių, turinčių tiek geresnį vaizdą, tiek geresnį garsą.
Asmeniškai išbandžius panašios kainos projektorius, dėmesys krypsta į Wanbo Mozart 1. Visgi, atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį, Wanbo Mozart 1 suteikia kokybiškesnį kino filmo seansą savo gera garso aparatūra, kompaktišku dydžiu ir natūralesniu vaizdu.