ULTIMEA Poseidon D60 – geriausia 5.1 namų kino garso sistema su Dolby Atmos iki €200?

2024-01-31

Ultimea Poseidon D60 – tai 5.1 „soundbar“ sistema, turinti Dolby Atmos* erdvinio garso technologiją. Šioje apžvalgoje įvertinsime Poseidon D60 garso kokybę, funkcionalumą, trūkumus ir privalumus, o palyginimui naudosime Samsung HW-B650 3.1 sistemą. Nors Samsung nėra 5.1 sistema, ji yra Poseidon D60 kainos kategorijoje ir yra pakankamai populiarius biudžetinis variantas kurį lengvai rasite įsigyti Lietuvoje.

Ultimea Poseidon D60

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

  • Paprasta prisijungti prie bet kokio televizoriaus dėl pilnos komplektacijos
  • Kompaktiškas variantas - neužima daug vietos
  • Dolby Atmos technologiją palaikanti sistema
  • Tvirta konstrukcija
  • Neturi jokio garso atsilikimo
  • Tikra 5.1 sistema už itin mažą kainą

Kas mums nepatiko?

  • Mažas įrašytų ekvalaizerių pasirinkimas
  • Esant ne kolonėlių erdvėje (gretimame kambaryje), garsas iš šono skamba prastai
  • Itin retai, tačiau neužfiksuoja pultelio mygtukų paspaudimų ir reikia spausti du kartus

Intro

* Dolby Atmos veikimui reikalingas HDMI-eARC prievadas jūsų televizoriuje.  Ši jungtis pristatyta 2017 metų pabaigoje ir televizoriuose pasirodė gerokai vėliau. Tikėtina, kad dauguma iš mūsų dažnai nekeičiate televizoriaus ir turite tik HDMI-ARC prievadą, tokiu atveju išgaunamas garsas (priklausomai nuo turinio formato) bus Dolby Digital, Dolby Digital Plus ar pan.

Turint Dolby Atmos palaikančią sistemą, galite pasiruošti ateičiai, jei naujas televizorius turės HDMI-eARC prievadą. Didžioji dalis apžvalgos atlikta naudojant HDMI-ARC jungtį (mažesnioji dalis - keletas įrašų su HDMI-eARC prie kito televizoriaus) ir tai yra tai kuo labiau remiasi ši apžvalga.

Unboxing

Pažiūrėję į dėžę galite pagalvoti – tai viskas? Tokia maža dėžė, gal kažką praleido? Tačiau viduje rasite praktiškai viską, kas susiję su šia sistema. Tai vartotojo instrukcija, 4 kolonėlės, valdymo pultelis, visi galimi kabeliai – RCA, optinis, HDMI (palaikantis eARC), taip pat laikikliai tvirtinimui prie sienos visoms kolonėlėms išskyrus žemųjų dažnių kolonėlę. Iki pilno komplekto pritrūko tik baterijų valdymo pulteliui.

Pirmi įspūdžiai ir kokybė

Ultimea kolonėlės yra... mažos. Žvelgiant į nuotraukas ir parduotuvėse matant kitų gamintojų „soundbarus“ tikėjausi didesnių, tačiau kaip sakoma - nespręskime apie knygą iš jos i viršelio. Pačios kolonėlės tvirtos, jose niekas nebarška, korpusas kokybiškas ir išbaigtas, o grotelės priekyje metalinės. 

Centrinė kolonėlė turi lietimui jautrius mygtukus,  AUX, optinę, USB ir HDMI-eARC jungtis, bei ekranėlį informacijai. Žemų dažnių garsiakalbis nukreiptas į žemę, jo išmetimo anga nukreipta į galinę pusę.

Pagal Ultimea rekomendacijas erdviniam garsui išgauti, centrinę kolonėlę pasistačiau priešais televizorių, o galines ir žemųjų dažnių, už savęs, priešingame kambario gale. Prijungimas prie televizoriaus yra paprastas ir nereikalauja jokių techninių žinių ar net poreikio atsiversti vartotojo instrukciją.

Centrinę kolonėlę prie televizoriaus prisijungiau per HDMI-ARC, galines kolonėles laidais sujungiau su žemųjų dažnių garsiakalbiu. Pastarieji laidai yra ~3 metrų ilgio, tad turėtų tikti bet kokiam kambario išplanavimui. 

Įjungus televizorių ir kolonėles, pasirinkau televizoriuje garso prievadą HDMI-ARC (centrinės kolonėlės ekranėlyje atsirado užrašas Dolby Surround) ir tai buvo visas pasirengimas kurio reikėjo pradėti naudotis šiuo „soundbar‘u“.

Centrinė kolonėlė susijungia su žemųjų dažnių kolonėle belaidžiu būdu ir tai jau padaryta gamykloje. Jei visgi kiltų bėdų, žemųjų dažnių kolonėlėje yra atskiras mygtukas iš naujo suporuoti sistemą. 

Pirmasis bandymas – Justino Jaručio koncertas per Telia play. Jei niekada nesate bandę „soundbar“ sistemos ir naudojote tik integruotas televizoriaus kolonėles, be abejonės jus apimtų tas pats jausmas – „vau.. tai štai ko man trūko“. Įsitaisius viduryje kambario erdvinio garso jausmas juntamas nuo pat pirmųjų įjungimo akimirkų.

Samsung HW-B650

Samsung „soundbar“ surinkimo kokybė yra puiki. Centrinė kolonėlė pagaminta iš akiai patrauklesnės korpuso meždiagos, o priekinės grotelės taip pat metalinės. Skirtingai nuo Ultimea, valdymo mygtukai esantys centrinėje kolonėlėje yra fiziniai.

Žemųjų dažnių kolonėlė yra maždaug 2 kartus didesnė už Poseidon D60, o jos priekyje medžiaginis tinklelis, tačiau iš galinės dalies korpusas atrodo neišbaigtas. Kaip ir Ultimea, Samsung sujungti su televizoriumi yra paprasta, centrinė kolonėlė su žemųjų dažnių garsiakalbiu taip pat susijungia belaidžiu būdu ir nieko papildomai daryti nereikia.

Lyginant surinkimo kokybę, abiejų gamintojų garso sistemos yra kokybiškos. Kalbant apie dizainą, su artimaisiais dalinomės per pusę. Vieniems vizualiai gražesnis Samsung, kitiems dėl savo dydžio labiau patiko Ultimea. Pirmasis įspūdis tarp abiejų „soundbar‘ų“ garso kokybės nekeičiant nustatymų – Samsung atkuriamas garsas švaresnis ir kokybiškesnis.

Funkcionalumas ir valdymas

Ultimea Poseidon D60 ir Samsung HW-B650 įvadų prasme yra labai panašios sistemos. Abi jos palaiko HDMI-eARC, optinius išvedimus, atkūrimą iš USB, bei Bluetooth. Šios jungtys ko gero tiks visiems, tiek mėgstantiems filmus, tiek besiklausantiems muzikos belaidžiu būdu. 

Tiesa, Samsung turi persvarą prieš Ultimea – jame rasite 2 HDMI jungtis, o Bluetooth palaiko „multipoint“ prisijungimus (galima prijungti daugiau nei vieną įrenginį vienu metu). Tarp šių modelių yra garso formatų atkūrimo skirtumas. Samsung palaiko Dolby Digital 5.1 ir DTS Virtual:X, o Ultimea – Dolby Atmos.

Abu „soundbar‘ai“ turi valdymo pultelius, kuriuose rasite panašias funkcijas - jungčių pasirinkimus, ekvalaizerius, garso reguliavimą ir t.t. Kaip jau minėta, naudojant HDMI-ARC jungtį, šių pultelių prireiks tik norint susireguliuoti įrenginius, pasirenkant žemų dažnių stiprumą ar jau įdiegtus garso režimus („movie“, „music“ ar pan.).

Kas patiko?

Poseidon D60 galinės kolonėlės iš tiesų veikia kaip tikros 5.1 sistemos dalis, jos beveik nepriekaištingai atkuria papildomus garsus, foninę muziką ar efektus, neįtraukiant dialogo jei jis turėtų būti atkuriamas tik priekyje. Kadangi dukrai 5.1 sistema yra naujovė, ji dažnai atsigręždavo pasižiūrėti atgal, negalėdama patikėti, kad garsai sklinda iš visur.

Nors žemųjų dažnių garsiakalbis yra mažas, jis maloniai nustebino. Tai nėra langų ir virtuvės indų drebinimo lygio garsiakalbis, bet jis suteikia pakankamai sodrius ir kokybiškus žemuosius dažnius. Žvelgiant į visą sistemą - esant kambario viduryje, jautiesi apsuptas garsų ir tai iš tiesų yra maža versija to, ką galima pajusti kino teatre.

Turbūt ne vienam iš mūsų teko susidurti su filmais ar serialais, kuriuose dialogai yra tylūs, o garso efektai per garsūs. Naudojant Ultimea su tuo susidurti neteko, garsas visuomet subalansuotas puikiai. Jei visgi dialogas girdimas prastai, galima pasirinkti įdiegtą Ultimea ekvalaizerį skirtą būtent paryškinti dialogui, o pastaris savo darbą atlieka puikiai. Šių ekvalaizerių Ultimea turi tris: tai „movie“, „dialogue“ ir „music“. Puiku tai, kad neteko susidurti su garso atsilikimu, tiek žiūrint televizorių, tiek prisijungus telefoną per Bluetooth.

Kalbant apie Samsung, jo skleidžiamas garsas yra natūralesnis, kokybiškesnis ir tai labiausiai juntama klausantis muzikos. Žemų dažnių žvelgiant į dydį tikėjausi daugiau, tačiau jie išsilaiko geriau esant dideliam garsui, nei tai padaro Ultimea. 

Pakankamai didelis Samsung privalumas yra jau įdiegti ekvalaizerio pasirinkimai, kurių yra gerokai daugiau, bei galimybė platesniu diapozonu reguliuotis „treble“ (Ultimea „treble“ reguliavimo neturi) ir „bass“. Nors Samsung palaiko 5.1 audio formatą, tačiau pasirinkus būtent tokį ekvalaizerį neišgaunamas apsupamo garso jausmas, veikiau tai garsų visuma sklindanti iš priekio.

Jei pamirštume, kad abu įrenginiai traktuojami kaip „soundbar“ ir vertintume kaip namų kino sistemas, aiškus nugalėtojas taptų Ultimea. Pastaroji suteikia tikrą erdvinį garsą ir tai yra vienas svarbesnių aspektų jei renkatės garso sistemą žiūrėti filmams.

Tačiau Poseidon D60 galines kolonėles pastačius šalia televizoriaus – erdvinis garsas praktiškai pradingsta ir garso kokybės prasme ryškus nugalėtojas tampa Samsung. Taigi tokiu atveju, jei kambario išplanavimas neleidžia pasistatyti galinių kolonėlių priešingoje pusėje, siūlyčiau praleisti Ultimea ir pasidairyti į kitas garso sistemas.

Kas nepatiko?

Ultimea Poseidon D60 yra itin mažai konfigūruojama sistema. Išėmus iš dėžės joje rasite tik 3 ekvalaizerio pasinkimus ir nors daug kam to užteks, norėtųsi platesnio pasirinkimo. Lygiai taip pat, yra tik 3 erdvinio garso ir žemųjų dažnių pasirinkimai (mažai, vidutiniškai ir daug). Šioje vietoje gelbėja tai, kad gamintojas savo palaikymo puslapyje siūlo ir pritaikytą programinę įrangą, kuri gali išplėsti erdvinio ir žemųjų dažnių lygius nuo 3 iki 5 lygių.

Tačiau programinės įrangos atnaujinimas (šiuo atveju per USB atminties laikmeną) ne visiems yra lengvas darbas ir būtų idealu, jei visi 5 lygiai jau būtų įdiegti gamykloje. Samsung šiuo atveju pasirinkimas gerokai platesnis (apie 12 lygių), taip pat ir esama galimybė pasikeisti „treble“ lygį.

Būtų nuostabu, jei Ultimea turėtų savo programėlę kurią galėtume turėti savo telefone, o iš jos galėtume įjungti / išjungti sistemą (Samsung turi SmartThings programėlę su kuria galima valdyti „soundbar‘ą“), joje sukurti savo ekvalaizerį.

Dolby Atmos garso atkūrimo technologijos logotipas puikuojasi ant centrinės kolonėlės viršaus, tačiau pasiklausius filmą (naudojant HDMI-eARC prievadą) su Dolby Atmos audio formatu, nepajaučiau skirtumo lyginant su filmu kuris turi Dolby Digital Plus audio formatą. Tradiciškai, Dolby Atmos sistemos turi kolonėles kurios yra nutaikytos į lubas (pvz., jau pasirodęs Ultimea Nova S80 5.1.2 modelis) arba pakabinamas kolonėles nutaikytas iš viršaus į apačią.

Jei turite garso sistemą ne visada jos norėsite klausytis vidutiniu ar dideliu garsu. Deja tyliausias garso lygis Poseidon D60 yra pakankamai garsus. Nors ekvalaizerio „movie“ nustatymas yra universalus ir visuose turiniuose skamba pakankamai gerai, pasirenku „music“ klausytis muzikos, tačiau minimalus garso lygis yra dar garsesnis nei pasirinkus „movie“.

Šioje vietoje Samsung HW-B650 stipriai lenkia Poseidon D60, jo minimalus garsumo lygis yra itin tylus, o ir garso didinimo skalė yra gerokai platesnė, dėl to daug lengviau rasti sau tinkantį garsumo lygį.

Žemieji dažniai yra dar viena vieta, kurioje Samsung lenkia Ultimea. Tai ne tik žemųjų dažnių stiprumas, bet ir jų sklandumas – Samsung‘e jie išsilaiko ilgiau esant didesniam garsui. Ultimea žemieji dažniai sustoja ir nebekyla esant maždaug pusei viso garso lygio, tačiau turbūt retas žiūrime filmus maksimaliu garsu.

Verdiktas

Ultimea Poseidon D60 – šios mažos kolonėlės nustebino. Dėl savo dydžio joms lengva rasti vietą kambaryje ir susikurti savo namų kino teatrą. Nors šiai sistemai trūksta papildomų funkcijų (pvz., daugiau ekvalaizerio pasirinkimų) jos padės sukurti nuostabią atmosferą kino mėgėjams.

Ši sistema tiks puikiai tiems, kurie ieško universalios ir biudžeto neskriaudžiančios garso sistemos prie savo televizoriaus mažame arba vidutiniame kambaryje ir tai yra idealus variantas gyvenantiems bute. Prioritetą teikiantiems muzikai ir ieškantiems įrangos klausytis ją pakankamai neutraliu garsu, bei turėti galimybę žiūrėti filmus su geresne garso kokybe nei tai siūlo televizoriaus kolonėlės, Samsung HW-B650 būtų tikslesnis pasirinkimas. 

Vertėtų nepamiršti, kad abi šios sistemos kainuoja apie 200 eurų, o už tokią sumą nepriekaištingos audio kokybės tikėtis būtų daugiau nei naivu. Jei rinkits sau – be jokios abejonės namuose puikuotųsi Ultimea Poseidon D60.

ULTIMEA Poseidon D60
Geekbuying
ULTIMEA Official
EU sandėlis
229 €179 €
Kuponas: NNNUPD60SK
Pirmą kartą užsakinėji iš Geekbuying? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
EU sandėlis
229 €187 €
AKCIJINĖ KAINA!
Pirmą kartą užsakinėji iš ULTIMEA? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X