Segway NAVIMOW vejos robotas – žoliapjovė. Geriausias 2023 metų robotukas ar tik HYPE?

2023-06-08

Vasara... gražus oras... savaitgalio pramogos... ir kas savaitgalinis vejos pjovimas. O galvoje jau sukasi mintys apie vejos robotą? Mes kaip tik išbandėme Segway NAVIMOW H800E.

Segway NAVIMOW

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

  • Labai tylus veikimus, niekam netrukdo dėl savo skleidžiamo garso
  • Galimybė pasirinkti pjovimo aukštį, nustatyti tvarkaraštį, pažymėti "no-go" zonas per programėlę
  • Nereikia išvedžioti jokių papildomų brangių laidų norint apibrėžti teritorijos ribas
  • Automatiškai keičia pjovimo kryptį po kelių pirmų pjovimo seansų
  • Integruotas lietaus sensorius pasirūpina, jog esant lietui - robotas grįžtų į savo krovimo stotelę
  • Dienos metu VisionFence sensorius (kamera) puikiai atlieka savo darbą
  • Patogus valdymas ir informacijos pateikimas per Navimow APP'są
  • Jeigu sklype atsiranda naujų objektų, labai paprastai ir greitai galima pažymėti naujas "nepjovimo" zonas

Kas mums nepatiko?

  • Programėlės veikimas nėra pilnai optimizuotas. Pasitaiko klaidų, kartais neatvaizduoja nupjauto ploto ir pan. 
  • VisionFence sesnsorius prastai veikia tamsesniu paros metu / naktį
  • Kolkas nėra galimybės pažymėti skirtingų pjovimo zonų (ši funkcija numatoma ateityje)
  • Esant sudėtingesnėm sąlygom, pvz. medžiai, aukštesni pastatai ir pan. - atsiranda problemų su GPS signalu
  • Testavimo metu pasitaikydavo keletas ERROR klaidų su VisionFence ir pjovimo motoru (hub motor)

Unboxing

Segway NAVIMOW H800E atkeliavo tiesiai iš EU sandėlio kaip testinė prekė apžvalgai. Didesnėje dėžėje buvo patalpintas pats robotas, o mažesnėje - VisionFence sensorius (kamera). Atidarius roboto dėžę, visi „žaisliukai“ sudėti labai tvarkingai, jokių paminkštinimų nebuvo, tačiau papildomam prilaikymui, buvo panaudotas tvirtas kartonas. NAVIMOW H800E dėžės turinys: robotas, įkrovimo stotelė, GNSS antena, maitinimo blokelis ir šūsnis veržlių, plastikinių kaištukų tvirtinimui. 

GNSS turi indikacinę LED lemputę, antenos tvirtinimui ant žemės komplekte prideda į žemę įkišamą trikoji, kuris atrodo lyg žeberklas, ir du susimaunančius vamzdelius, kurio vienas galas kišasi į žeberklą, o ant kito viršaus tvirtinasi pati antena. Maitinimo blokelio laidas yra apie 4m, o GNSS antenos apie 1,5m. Mažoje dėžėje slėpėsi sensorius (kamera) su reikalingais įrankiais ją pritvirtinti. Puiku jog nereikėjo atskirai ieškotis įrankių.

Kokybė

NAVIMOW H800E modelio svoris yra 15,6 kg. Pakankamai sunkus robotukas, tačiau pernešti patogiai galima paėmus už specialiai tam padarytos rankenos kuri yra priekyje. Plastikas yra matinis, todėl nors ir lengvas brūkštelėjimas, bet jis jau puikiai matosi. Taip pat labai lengvai renka dulkes. Po pirmo pjovimo robotas kaip mat išsitepa. 

Pats plastikas atrodo gan pigiai, sunku būtų duoti aukštą balą. Roboto įkrovimo stotelė taip pat plastikinė. Komplekte yra priedai jos tvirtinimui prie žemės. Įkrovimo stotelė turi SEGWAY ikonėlės LED indikatorių, kurio atitinkama spalva signalizuoja apie GPS signalo kokybę bei roboto klaidos būklę. 

Priekyje yra 4 mygtukai bei ekranėlis. Pagrindinis mygtukas yra didelis raudonas „STOP“ skirtas avariniam sustabdymui. Kiti 3 rankiniam valdymui: MOW/+, OK/On/Off. Home/-. Ekranėlis turi šiuos indikatorius: baterijos lygį, PIN kodo statusą, peiliukų rotoriaus indikatorių, WiFi, GSM, BT ryšio ženkliukus. Taip pat 4 skaitmenų ekranėlis skirtas atvaizduoti: PIN kodo įvedimą, klaidos kodą, bei procentinę vejos nupjovimo dalį.

Sensorius (kamera) gan didoka, korpusas iš metalo, tikriausiai tam jog geriau aušintųsi, nes apačia atrodo lyg radiatorius. Jos tvirtinimui yra speciali anga, tereikia atidaryti dangtelį ir ištraukti pajungimo laidą. Prisisuka dviem nedideliais varžteliais, tik reikia šiek tiek „pažaisti“ įtaikant juos į jiems skirtas vietas.

Įkrovimo stotelė taip pat yra plastikinė, nedidelio svorio. Šonuose turi ertmes į kurias kišasi kaištai tvirtinimui prie žemės, jog nei vėjas nei besisukiodamas robotas stotelės nenuneštų kur. Prie stotelės laidais jungiasi GNSS antena, naudojanti „Exact Fusion Locating System‘ą“ turi LED indikatorių. Laidų sujungimai yra specialiai pritaikyti lauko sąlygoms, sujungus užsisuką jog neaptektų lietus.

Pagrindiniai parametrai

  • Akumuliatoriaus talpa: 5,2 Ah
  • Akumuliatoriaus tipas: Li-ion
  • Svoris: 15,6 kg
  • Matmenys: 60.3 × 46.8 × 26.4 cm
  • Triukšmo lygis: 54 dB
  • Pjaunamas plotas: 800 m²
  • Pjovimo aukštis: 30-60 mm
  • Pjovimo plotis: 210 mm
  • Atsparumo klasė: IPX6
  • Pjovimo metodai: Mulčiavimas

Instaliacija / parengimas

Visa procedūra kaip tinkamai paleisti ir nuo ko pradėti, yra puikiai aprašyta ir įiliustruota gamintojo pateiktose instrukcijose. Proceso pradžia prasideda nuo tinkamos vietos suradimo. GPS antenai būtina sąlyga jog aplink ją 2 metrų spinduliu neturi būti jokių didelių objektų t.y. medžių ar pastatų. Taip pat ji neturi būti pastatyta į kalno papėdę ar kalno viršuje. Kitaip sakant, jokie trukdomi objektai ir tolygus paviršius. 

Pirmiausiai sujungiame antenos bei maitinimo blokelio laidus prie įkrovimo stotelės ir tik tada jungiame į maitinimo tinklo lizdą. Kitu atveju gali būti taip jog GPS signalo nepagaus, reikės perkrauti.  Užsidegus mėlynam SEGWAY LED ženkliukui reiškiasi jog GPS signalas yra stiprus.

Toliau seka pačio H800E prijungimas prie programėlės. Atsisiuntus programėlę reikia susikurti vartotojo paskyrą. Po sukūrimo seka kontrolinis sąrašas „Checklist“, pagal kurį nurodoma informacija: kokio tipo namas, kokio tipo yra veja, koks plotas ir panašūs dalykai. Po šių nustatymų sekantis žingsnis prijungti bei aktyvuoti „VisionFence“ sensorių. 

Prijungus prie įkrovimo stotelės Robotas įsijungia. Reikia įvesti PIN kodą, kuris standartiškai yra 0000, vėliau per programėlę galima jį pasikeisti. Telefone įsijungiame BT ir paleidus programėlę, ji automatiškai susiras šalia esantį robotą, beliks tik bakstelėti telefono ekrane ant jo. Vėliau seka interneto ryšio pasirinkimas, galimi du variantai, arba 4G (jeigu viduje yra SIM kortelė) arba WiFi.

Pradžioje bandžiau sukurti WiFi hotspot’ą iš iPhone, tačiau H800E prie šio WiFi prisijungti taip ir nepavyko. Verta paminėti jog WiFi signalas privalo būti 2.4 GHz, nes 5 GHz jis nepalaiko. Kodėl nesirinkau 4G vietoj WiFi? Pradžioje kažkodėl neleido man to padaryti. Po WiFi prijungimo sekantis žingsnis pasitikrinti ar nėra kokio firmware atnaujinimo. Po šios procedūros lieka tik pats svarbiausias žingsnis - išvesti NAVIMOW į ekskursiją po tavo veją.

Prieš visą apmokymo procedūrą, nuo gaminio pakuotės reikia nuplėšti priklijuojamą liniuotę, bei ją užklijuoti ant dešinio rato sparno, kur parodyta balta rodyklė. Programėlėje pasirinkus „Create a map“, prieš leidimą naviguoti po veją pirmiausiai teks peržiūrėti video „how to“. Toliau spaudžiame „Calibrate“ ir robotukas pajuda iš savo įkrovimo stotelės.

Ekrane atsiranda dvi virtualios  vairalazdės, panašiai kaip telefoniniuose „racing“ žaidimuose. Pradžioje apmokymų leidžia šiek tiek „pasivažinėti“ jog priprastum prie valdymo. Po pasivažinėjimo, pasirinkam „End practice“ ir renkames „Create a map“, svarbiausia prieš piešiant nepamiršti pasirinkti pradžios taško. Keista vieta jog nuspaudus „Create a map“ robotas nepradeda piešti iš karto, nes reikia paspausti „starting point“. Jeigu jau išvažiavau piešti tai gal nereikėtų pasirikti pradžios taško? O nenuspaudus ir nuvažiavus toliau, programėlė ekrane išmeta pop-up pranešimą, jog „nepasirinkote pradžios taško“.

Paspaudus pradžios tašką pradedamas piešimas. Važiuojama atitolus nuo visokių bortelių, objektų pagal priklijuotą liniuotę ~ 15 cm atstumu. Taip pat, nerekomenduojama daryti aštrių kampų, kurie viršija 90°. Grįžus į pradinį tašką programa pati pamato ir pasiūlo du pasirinkimus, „Save map“ arba „Edit map“. Jeigu yra zonų, kur nereikia pjauti, kaip pvz. kokie krūmai, gėlynai ar panašiai, galima jas pažymėti pasirinkus „Edit map“ ir ten rinktis „Off-limit island“.

Jeigu reikalingas „tiltas“ į kitą vejos plotą, tokiu atveju reikia rinktis „Channel“ mygtuką ir pervažiuoti iš vieno lauko į kitą pasirinktoje vietoje. Po visų atliktų darbų spaudžiama „Save map“ ir laukiama kol visa tai įsirašys į roboto atmintį. Kol tai vyksta, negalima su telefonu nutolti nuo roboto per 6 metrus, nes visa informacija keliauja Bluetooth pagalba.

Išsisaugojus žemėlapį, robotas išvažiuos bandomajam važiavimui. Kol jis važiuoja, reikia pastebėti ar jis tvarkingai važiuoja pagal nupieštą žemėlapį. Po viso to jis grįš į įkrovimo stotelę ir beliks paspausti ekrane „Mov now“ jog pradėtų darbą. Pats automatiškai nepradeda. Jeigu norima, jog grįžtu į įkrovimo stotelę, reikia paspausti mygtuką „Home“. Tiek paleidimą darbui, tiek sugrįžimą galima valdyti nuo pačio robotuko, atitinkamai paspaudus ant jo fizinį mygtuką.

Bandoma veja Nr. 1 

(~ 100 m² naujų kotedžų kvartale, užmiestyje)

Šalia kotedžo nedidelio ploto veja, be jokių viduryje esančių medžių, krūmų ir panašiai. Vejos plotas apie 100m², kraštuose, nedideliais borteliais yra atskirti ploteliai kuriuose auga gėlės, nedideli krūmeliai. Aplink kotedžą didelių medžių nėra, tik metalinės tvoros, skirtos atskirti sklypus bei kiti vieno aukšto kotedžiukai. Kitaip sakant nei aukštų pastatų nei senų ąžuolų.

Veja buvo neseniai pjauta, todėl nebuvo aukšta. Nustatymuose pasirinkau pjovimo aukštį apie 35mm. Pradžioje kaip ir priklauso apėjau perimetrą naudojantis programėle, paliekant ~15 cm atstumą nuo bortelių ar trinkelių aplink namą. Kadangi jokių „Off-limit island“ zonų nebuvo ir jokių „pervažų“ į kitą plotą daryti nereikėjo, todėl viskas užtruko pakankamai greitai.

Pirmu bandymu pavyko susisukti per ~20 min. Po apsimokymo, H800E apvažiavo perimetrą dar kartą pats ir pradėjo savo darbą. Šio ploto pjovimo trukmė buvo apie 1 val. Pirmą kartą kai važiavo, vienu momentu jau galvojau jog nušienaus gėles, tačiau pats susiprato jog kažką daro ne taip ir sugrįžo į reikiamą vietą. Galiu teigti jog pjovė tvarkingai. Dvejose vietose paliko nedideles 3-5cm pločio linijas, o visą kitą puiku. Pjaunant sunaudojo ~ 52% baterijos. Priekaištų neturiu.

Bandoma veja Nr. 2

(~ 300 m² senų kotedžų kvartale, mieste)

Senieji kotedžai kurie pastatyti aplink 9 aukštų daugiabučius. Įsivaizdavimui tai būtų vienas pastatas U formos, tik viena dalis yra 9 aukšto daugiabutis, o likusieji triaukštės dalies kotedžai. Viduryje pieva ~300 m² pločio. Vejos kraštas ties 9-aukščiu pastatu turi atskyrimą plytelėmis išklotu takeliu. Šis takelis nuo pastato atitolęs ~5-6 metrus. Kituose pievos kraštuose yra didesnių medžių: pušys, beržai ir kelios eglės, taip pat keli išsišakoję krūmai.

Šio bandymo tikslas buvo pasižiūrėti kaip GPS susigaudys miesto ribose ir kai plote yra medžių bei didelių pastatų. Pastačius krovimo stotelę šio ploto krašte netoli kotedžo pastato, GPS pagauti nepavyko visai. Teko krovimo stotelę kartu su robotu nešti į pjaunamo ploto vidurį. Po kurio laiko GPS signalą aptiko ir leido apsipiešti vejos ribas.

Piešiant stengiausi dalį medžių apeiti, tačiau kelis palikau specialiai (dėl testavimo). Su krūmais sprendimas toks pats. Kadangi plotas daug didesnis, todėl žemėlapio išsaugojimas užtruko truputėlį ilgiau nei pirmojo. NAVIMOW pradėjo pjauti nuo tos kraštinės kur yra išklotas takelis, čia ir pasimatė GPS signalo trūkumai.

Apibrėžiant plotą vėl buvo pasikliauta gamintojo rekomendaciją, palikti 15 cm nuo takelių, bortelių ir panašių objektų. Tai robotas pradėjo pjauti atitolęs nuo takelio ~1 m. Toliau pjaunant atsirasdavo vis daugiau tų pačių nenupjautų nedidelių linijų kaip ir pirmame testuotame sklype. Toliau sekė išsišakoję krūmai. Už vienos šakos užsikabino su savo rato sparnu.

Bandant ištrūkti, su ratu išrausė gan nemažą duobę. Teko atkabinti pačiam, kadangi nesimatė jog jis bandytų atsitraukti. Galimai būtų sulaužęs dalį savo rato sparno toliau bandant “išsivaduoti”. Taigi, tokiose sudėtingesnėse situacijoje su išsikišusiomis šakomis ir panašiai, rekomenduočiau pažymėti „Off-limit island“ (nepjovimo zoną).

Pati veja buvo aukštesnė nei pirmajame sklype, ~6-8cm, todėl nustatymuose buvau palikes 60mm aukštį. 100 m² nupjovė galima sakyti tokiu pačiu tempu kaip ir pirmojo bandymo metu, per ~ 1 val.

Bandoma veja Nr. 3

(~ 1600 m² nuosavo namo teritorija, užmiestyje)

Nors Segway Navimow H800E robotas yra skirtas ~ 800 m², bet manau visiems aktualu sužinoti, kas bus jeigu bandysim apibrėžti ir nupjauti didesnį plotą nei deklaruoja pats gamintojas. Taigi, dėl šios priežasties ir su dideliu smalsumu nusprendėme ištestuoti net dvigubai didesnį 1600m² plotą.

Testuotame sklype yra nemažai obelų. Vienos didesnės, kitos mažesnės, neseniai pasodintos. Aplink teritoriją yra pastatyta metalinė tvora. Keliuose teritorijos kraštuose, palei / netoli tvoros pasodinti krūmai. Viena dalis vejos yra atskirta trinkelių takeliais, puiki proga išbandyti vadinamąjį „tiltą“.

Suradus tinkamiausią pradžios tašką robotui, pradėjome teritorijos „mokymąsi“. Tokio ploto apmokymas trūko ~ 1 val. ir 20 min. Va, o žemėlapio išsaugojimas truko labai ilgai, apie 20 minučių. Vienu momentu sistema buvo “užlūžus”. Procentai tai didėjo, tai mažėjo arba tiesiog ilgesnį laiko tarpą buvo sustojęs progresas. Po šiokių tokių nesklandumų, viskas galiausiai išsisaugojo į atmintį sėkmingai.

Paleidus NAVIMOW, jis šiek tiek pasiblaškė po teritoriją ir po kiek laiko nusprendė pradėti pjovimą nuo tolimiausio krašto. Pirmiausiai apvažiavo aplink „Off-limit island“ zonas ir tada pradėjo visos teritorijos pjovimą. Vienu įkrovimu nupjauti pavykdavo ~150 m². Todėl visai teritorijai reikėjo iš viso apie 38H, skaičiuojant kartu su įkrovimais.

Dienos metu medžiai, kurie nebuvo įtraukti į „Off-limit island“ zoną, buvo apvažiuojami puikiai. Naktį kadangi „VisioneFence“ neveikia, medžių kamienai gavo šiek tiek per „barzdą“. Taip pat verta paminėti jog teritorijoje buvo begalės pienių, tai joms visoms galvos „krito“ sėkmingai. Sprendžiant iš paliekamo atstumo nuo trinkelių bei kitų esančių objektų, GPS signalas buvo pakankamai stiprus, nes kaip buvo apmokinta - taip jis ir važiavo, ganėtinai tiksliai.

Kas patiko?

Segway NAVIMOW skleidžiamas triukšmas yra nedidelis, todėl net ir vakare nesutrukdys mėgautis ramybe. Verta paminėti jog net ir dieną, tik gerai įsiklausius, galima išgirsti kaip ašmenys trumpina veją. Man asmeniškai, labai patogu kai bet kuriuo momentu galima pasirinkti norimą pjovimo aukštį. 

Galbūt kažkuriame plote veja yra tik neseniai pasėta, tad nėra reikalo iš karto pjauti žemai. Prie šio pliuso dar pridėsiu jog puikus sprendimas yra roboto judėjimo kelio / pjovimo krypties keitimas. Net jeigu ir paliko pirmu važiavimu nenupjauta ruožą, tai kitą kartą pradėjus, robotas pasirink kitą trajektoriją ir ta nenupjauta linija bus pasirūpinta.

Didžiausias pliusas šio tipo vejos roboto jog nereikia išvedžioti jokių papildomų brangių laidų norint apibrėžti teritorijos ribas. Jeigu atsirastų naujas vejos plotas, kurį reikia pradėti pjauti, ar naujas objektas teritorijoje, kurį reikia apvažiuoti, užtektų tik pakoreguoti pjovimo žemėlapį ir viskas. Labai paprastas ir greitas sprendimas.

Drėgnos vejos pjovimas nėra efektyvus. Žoliapjovė aplink ašmenis apsineša ir veja būna kertama, o ne pjaunama. Dėl šios priežasties NAVIMOW yra aprūpintas lietaus sensoriumi. Pajutęs, jog pradėjo lyti, robotas sugrįžta į savo įkrovimo stotelę ir laukia kol lietus nustos. Jeigu ant vejos yra nugulusi rasa, galima nustatyti vejos pjovimo grafiką ir taip pat išvengti šlapios vejos pjovimo.

Dienos metu VisionFence objektus mato nuo vidutinės vaikiškos mašinėlės iki nedidelio medelio. Taip pat pabandžius atsistoti priešais jį, be problemų pastebėjo ir apvažiavo. Pjaunant 2 veją, buvo atvejis kai robotas tarp pastatų negavo reikiamos kokybės GPS signalo ir išvažiavo ant trinkelių. VisionFence pagalba savo klaidą suprato ir pradėjo pypsėti, po to atbulas sugrįžo ant vejos. VisionFence esant prastam GPS signalui papildomai padeda orientuotis.

Kas nepatiko?

Na ir dabar pačio roboto NAVIMOW H800E eilė. Pats plastikas iš kurio pagamintas neatrodo labai kokybiškas. Kaip ir minėjau, lengvas brūkštelėjimas ir jau aiškiai matomas. Po pirmo pjovimo dulkės ant jo nusėda ir yra aiškiai matomos.

Kartais programėlė neatvaizduodavo, koks plotas jau yra nupjautas. Tenka uždaryti ir įsijungti programėlę iš naujo. Taip pat nepatinka atvaizduojamas programėlėje nupjautas / nuvažiuotas plotas, jis piešiamas pilka siaura linija. O kodėl negalėjo padaryti žalios, labiau išsiskiriančios, matomos? Žemėlapio ribos taip pat yra pilkos spalvos linija, todėl šiek tiek painu.

Apsauga nuo vagystės (Anti-theft)  šiame H800E modelyje ši funkcija veikia tik tuo atveju jeigu programėlėje nustatytas 4G ryšys. Jeigu perjungiama prie WiFi tinklo, tokiu atveju ši funkcija neveikia. Kitaip tariant, jeigu nepageidaujamas svečias pačiuptu robotą, jūs negautumėte pranešimo jog robotas buvo pakeltas nuo žemės ir tada tik ate. Tačiau jeigu ir įjungta ši funkcija, pakeltas robotas vieną kartą supypsės ir tuo visas informavimas pasibaigia.

Vienu metu tik vienas vartotojas gali būti atsidaręs programėlę su tais pačiais prisijungimais. Labai nepatogu, jeigu namuose nėra žmogaus kuris yra „prisiloginęs“. Kas kart reikės suvedinėti duomenis iš naujo. Programėlėje galima nusistatyti norimą kalbą. LT kalba tikrai yra tarp pasirinkimų, tačiau jeigu pačio telefono „default“ kalbą nustatytą kokia kita, tai programėlės vertimai bus rodomi pagal telefono „default“ kalbą.

Prie žemėlapio piešimo „navigavimo“ reikia laiko priprasti. Man asmeniškai toks pirštų stumdymas ant ekrano nėra naujiena, todėl daviau pabandyti žmogui, kuris nėra to daręs. Jam pasirodė ganėtinai painu. Todėl didesnio žemėlapio piešimas užtruktų tikrai ilgiau nei patyrusiam klientui.

Jeigu dėl kažkokių priežasčių reikėjo pakeisti įkrovimo stotelės lokaciją, tokiu atveju reikės persipiešti visą žemėlapį iš naujo. Nieko tokio jeigu plotas yra nedidelis, o jeigu užtrunka apie 1 val. ar ilgiau… Na nesinori to daryti dar kartą.

Kartas nuo karto robotas vis pasigauna kokią klaidą. Tai atsiranda pranešimas, jog užstrigo peiliukai, nors taip nėra, tai neveikia „VisionFence“ sensorius (kamera). Kartais negali įvažiuoti į įkrovimo stotelė, nors jam niekas netrukdo. Pasitaikė keli atvejai kai jis tiesiog pradėjo sukti ratus aplink save.

Sensorius (kamera) „VisionFence“. Dienos metu yra labai džiugus sprendimas, o kaip naktį? Bandymo metu kelios nedidelės obelaitės buvo neįtrauktos į „Off-limit island“  jog patikrinti šio sensoriaus veikimą. Tai dienos metu puikiai susitvarkė ir obelaitės nenukentėjo. Naktimis šis sensorius neveikia, todėl obelaitės gavo brūkštelėjimą per kamieną.

Asmeniškai nelabai matau tikslo tada jį įsigyti papildomai jeigu plotas yra lygus ir be jokių galimų papildomų objektų ant žemės. Tada užtenka apibrėžti „Off-limit island“ zonas. Jeigu iki nakties atsirado koks objektas ant žemės, atsitrenkus priekyje suveiks „Bumper sensor“ ir robotas objektą apvažiuos. O jeigu vejoje laksto vaikai ar vyksta vakarėlis, tokiu atveju robotą geriau pasiųsi namo.

Sudarant pjovimo grafiką, nėra galimybės pasirinkti jog pradėtų nuo saulės patekėjimo ir baigtų pjovimą po saulės nusileidimo jog išvengti rasos ant vejos. Jeigu per savaitę sudarytas grafikas viršija 37.5H ribą, programėlė išmeta įspėjimą dėl neefektyvaus akumuliatoriaus įkrovimo kiekio. Tikiuosi tai yra tik dėl to jog viršyjome bandomo NAVIMO H800E roboto efektyvaus nupjovimo ploto ribas.

Antena GNSS turi LED indikatorių, puiku jeigu ji tvirtinama šalia roboto, tačiau jeigu ant stogo, tai šis indikatorius kaip ir praranda vertę. Gamintojas puikiai „apžaidė“ su trumpu antenos laidu. Jeigu nori geresnio signalo, teks anteną tvirtinti ant namo stogo, o tam jie siūlo atskirai įsigyti tiek antenos laido extender‘į tiek prisukamą laikiklį. Galiausiai, ant robotuko yra indikaciją apie baterijos lygį, tačiau jis turi tik du rėžimas arba išsikrovęs arba įkrautas. Nėra jokių tarpinių variantų.

Ar verta pirkti? Verdiktas

Su laiku vis atsiranda kokių naujovių, kurios palengvina žmonėms buities darbus. Vejos robotas taip pat yra vienas iš jų. Modelių yra visokiausių: tokių, kurie bendrauja naudojant GPS signalą ir tokių, kuriems ribas reikia apibrėžti naudojant laidus. Gamintojų taip pat yra nemažas skaičius, nuo žinomų iki startuolių.

Kuo GPS signalą palaikantis robotas man asmeniškai yra geriau nei tie, kuriems ribas reikia apvedžioti laidu? Tuo jog teritorijos “apmokymas” yra daug lengvesnis ir spartesnis darbas nei tampant laidus. Norint pastatyti pievoje batutą, futbolo vartus ar panašius objektus, teks vėl ieškoti sprendimo kaip prijungti laidą prie jau esamos laidų sistemos. Naudojant GPS signalo robotą, užtenka pažymėti nepjovimo zoną, apeiti ją ir apmokymai atlikti.

Mums gamintojas Segway yra puikiai žinomas paspirtukų ar riedžių fronte. NAVIMOW gaminį pristatė 2021 metais. Gamintojas siūlo rinktis iš net 4 modelių tipų. Esminis skirtumas yra toks jog kiekvienas modelis skirtas efektyviam pjovimui iki tam tikro vejos ploto dydžio. Mūsų testuotas modelis yra Segway NAVIMOW H800E, kas reiškia efektyvus pjovimas (skaičiuojant baterijos eikvojimo kaštus) iki 800 m². Tačiau išbandžius ir dvigubai didesnį plotą, šis robotas susidorojo neblogai.

Ar rinkčiausi būtent šį gamintoją? Po pirmos bandytos vejos, NAVIMOW mane labai sužavėjo, tačiau verta paminėti, jog pirmasis testavimas vyko sklype, kur veja yra tiesiog atvira dangui, nėra jokių papildomų trukdžių, todėl GPS signalo ryšys buvo labai stiprus. Na ir žinoma vejos plotas buvo gana nedidelis.

Vėliau sekė bandomoji veja tarp daugiabučių. Čia sąlygos nebuvo palankios dėl aukštų pastatų ir medžių, todėl NAVIMOW turėjo keblumų su signalu. Kažko panašaus ir buvo galima tikėtis, todėl nenustebau. Bet vėlgi, įvertinus navigavimą ir pjovimo kokybę tokioje aplinkoje, gautas rezultatas yra visai patenkinamas.

Trečiasis sklypas, kuris yra dvigubai didesnis nei šis modelis gali aprėpti (pagal rekomendacijas), robotas taip pat puikiai darbavosi. Tiesa, po kokios savaitės naudojimo, vis pasirodydavo įvairūs pranešimai apie keistas klaidas, kurios atsirado tarsi iš niekur. Vieną iš jų (3001) - Hub motor stall protection.

Pasitikslinus šią klaidą  instrukcijoje, praneša jog ratai užstrigo, tačiau taip nėra. Kita klaida (3002) – Hub motor overspeed, šio klaidos paaiškinimas tik tai jog reikia pabandyti paleisti robotą iš naujo. Na ir naujausiai pasirodžiusi klaida (8006) VisionFence error. Dėl šios klaidos teko atjungti šį sensorių jog būtų galima tęsti pjovimo darbus. Kolkas bendraujame su tiekėju, jog išsiaiškintume, ką daryti toliau ir kokie bus sprendimo variantai.

Išbandžius Segway NAVIMOW vejos robotą skirtinguose sklypuose, skirtingomis sąlygomis, manau jog šis gaminys tikrai vertas dėmesio. Savo funkcionalumu lenkia daugelį kitų gamintojų. Jeigu dar gamintojas atkreiptų dėmesį į klientų norus, taip pat ir mūsų pastebėtas klaidas / bėdas manau jis galėtų tapti ryškiu lyderių šiame prekių segmente. Optimistiškai nuteikia ir tai, jog gamintojas skiria didelį dėmesį klientų aptarnavimui bei naujų funkcijų įdiegimui, firmware atnaujinimams!

Turi ar svarstai įsigyti Segway Navimow vejos robotą? Turi klausimų, o galbūt iškilo kokių kėblumų ar problemų? Tuomet būtinai prisijunk prie specialiai tam sukurtos Facebook grupės!

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X