Roborock Dyad PRO
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Roborock Dyad Pro arba kaip man patinka vadinti „šluotsiurbė“ atkeliavo iš Geekbuying el. parduotuvės. Siuntimas iš Lenkijos sandėlio, todėl viskas „čiki piki“ ir jokių muitų ar kitų mokesčių nebuvo. Pristatė DPD kurjeris tiesiai į namus, o pati kelionė iš viso truko 6 dienas.
Atidarę prekės pakuotę randame: instrukciją, oro filtrą, įkrovimo blokelį, stotelę “dock’ą”, patį siurblį, 3 medžiaginius volelius, rankeną valdymui, valymo šepetėlį. Pačiame siurblyje dar yra 3 talpos: nešvariam vandeniui, švariam vandeniui, ploviklio skysčiui.
Kokybė
Taigi apie pačią kokybę. Nebijočiau teigti jog dauguma gamintojų norint sutaupyti, ieško pigesnių medžiagų. Neišimtas ir šiai prekei. Plastikas nėra iš „aukščiausios rūšies“. Atrodo gan pigiai, tačiau ne tiek, jog būtų baisu sulaužyti išimant kurią nors skysčio talpą. Namuose esantis Roborock S7 siurblys atrodo iš daug kokybiškesnių medžiagų.
Visos vandens talpos įsideda tvarkingai, be jokių papildomų „wiggle wiggle“ judesiukų. Švaraus vandens talpa 900ml, purvino vandens 700ml, plovimo skysčio talpa 180ml.
Daugiausiai darbo turėsiantys voleliai taip pat atrodo tvarkingai, jokie nereikalingi siūlai nekaba ir panašiai, medžiaga su nedideliais šereliais yra užklijuota aplink plastiką. Labai panašūs į dažymui skirtus volelius, gal čia būtų galima kažką sugalvoti norint juos pakeisti? Haha…
Įkrovimo dokas – čia jau drąsiai galiu sakyti jog jis atrodo tikrai iš labai „cheap“ plastiko. Patogu yra tai jog įkrovimo laidui yra padaryti laikikliai. Jeigu elektros tinklo rozetė prie pat žemės ir ilgas laidas nebus reikalingas, galima tiesiog apvynioti aplink ir nebus jokių kyšančių laidų. Stotelė taip pat turi integruotą ventiliatorių, skirtą medžiaginių volelių džiovinimui.
Roborock Dyad Pro rankena yra tvirta, galima išimti nenaudojant. Tik įsistato ir užsifiksuoja gan standžiai, todėl reikės šiek tiek jėgos norint ją išimti. Jos viršuje yra 3 mygtukai: įjungimo / išjungimo, galios pasirinkimo bei savaiminio išsivalymo.
Pačio siurblio svoris yra apie 4.8 kg ir čia be užpildytų vandens talpų. Pripildžius vandens bei ploviklio talpas, tai siurblys dar pasunkėja per ~ 1kg. Virš švaraus vandens talpos indo yra įmontuotas ekranėlis. Atvaizduoja pasirinktą siurbimo - plovimo mode’ą bei procentinį baterijos likutį.
Funkcionalumas
Pati stotelė skirta ne tik įkrauti Roborock Dyad Pro siurblį - šluotą, bet tuo pačiu atlieka volelių išvalymo ir išdžiovinimo funkcijas. Valdymas per APP’ą – jį paleidus, pirmiausiai prasisuka neilga pristatomoji animacija. Pagrindinio ekrano mygtukų rodymas priklauso nuo siurblio būsenos.
Dantračio mygtukas matomas bet kokiame režime. Įėjus į jo meniu galima pasirinkti:
- Medžiaginių volelių sukimosi greitį;
- Medžiaginių volelių drėkinimo lygį;
- Siurbimo galingumą.
Jeigu siurblys - šluota yra įstatytas krovimui ir įjungtas į elektros lizdą tada matomi tokie valymo mygtukai:
- Balanced Self-Cleaning - tai įprasto, neilgo ir negilaus medžiaginių volelių valymo programa.
- Deep Self-Cleaning - tai gilaus medžiaginių volelių valymo programa.
- Silent Drying - po atlikto valymo tylaus džiovinimo programa. Jos trukmę galima keisti valandos intervalu nuo 2h iki 6h.
- Fast Drying - greito džiovinimo funkcija, trunka apie 1h. Pasirinkus ją ventiliatorius pradeda suktis sparčiau.
- Start Self-Cleaning - mygtukas skirtas rankiniu būdu paleisti išsivalymo programą.
- Schedule - laikmatis skirtas nustatyti norimą laiką išsivalymo programai.
Jeigu siurblys - šluota yra iškeltas iš doko ir įjungtas, programėlės pagrindiniame ekrane matomi tokie siurbimo pasirinkimo mygtukai:
- Auto - siurblys pats nuspręs kokiu galingumu siurbti.
- MAX - didžiausios siurbimo galios režimas.
- Floor Drying - grindų sauso valymo režimas.
- Eco Mode - energiją taupantis režimas.
Norint pradėti siurbti reikia uždėti koją ant kairės siurblio galvos pusės ir taip prilaikant palenkti rankeną žemyn. Taip skaitosi jog siurblys yra atrakintas ir galima įjungti darbui. Per papildomus nustatymus galima nustatyti jog Roborock Dyad Pro įsijungtų darbui automatiškai jį taip atrakinus. Baigus darbą užtenka rankeną palenkti į užrakinimo padėtį ir siurblys pats išsijungs.
Siurbimo galios ir vandens tekėjimo intensyvumą atvaizduoja ant ekranėlio esanti mėlyna / raudona linija. Šią technologiją Roborock pavadino „DirTect“. Sensorius mato kur yra daugiau purvo, tokiu atveju padidina siurbimo galią bei vandens srautą. Atvaizduojant pokyčius mėlyną liniją keičia raudona, atrodo kaip automobilio skaitmeninis tacheometras.
Po siurbimo / plovimo įstačius į doką pasileidžia valymo programa. Arba galima rankiniu būdu nuspausti plovimo mygtuką rankenoje. Siurblys ima iš švaraus vandens talpos indo vandenį ir pila ant besisukančių medžiaginių volelių. Kitaip tariant imituoją dangos valymą, tik tai atlieka vietoje - doke. Nešvarus vanduo yra sutraukiamas į atskirą vandens talpą.
Jeigu švaraus vandens nėra arba purvino vandens rezervuaras pilnas – valymo programa nevykdoma. Įėjus į papildomą meniu galima pasirinkti ar pradėti valymo programą automatiškai po įstatymo į doką bei kokio galingumo džiovinimas bus vykdomas po to. Džiovinimo metu siurblys reguliariai prasuka volelius jog būtų užtikrintas tolygus džiovinimas.
Roborock Dyad Pro turi integruotą garsiakalbį, todėl apie kiekvieną komandą praneša atskiru balsinių pranešimų. Garsumą ir norimą kalbą taip pat galima pasirinkti iš programėlės.
Kas patiko?
Daugiafunkcinis dokas – patogu jog labai lengvai įsistato į doką, ir siurblys - šluota jame pats atlieka reikiamas procedūras jog išsiplautų volelius. Patys voleliai išplaunami tikrai ganėtinai švariai. Žinoma jeigu perplovus papildomai, kad ir su ūkišku muilu, vanduo būna šiek tiek purvinas.
Nusiimanti rankena – jeigu sandėliuke / tamsiajame kambariuke yra mažai vietos ir rankena trukdo, tai jos nuėmimas šia problemą turėtų išspręsti. Užtenka spustelėti rankeną laikantį fiksatorių ir ištraukti.
Ilgas baterijos veikimo laikas – 80m² pavyksta sutvarkyti sunaudojant 35-40% baterijos. Tvarkymosi metu visada palieku AUTO režimą. Pats siurblys-šluota kartais tik įjungia galingesnį režimą kai yra siurbiamas kilimas prieš jo plauką.
Nenorint užkimšti kriauklės, išėmus nešvaraus vandens talpą ir ištraukus plastiką, jo kontrakcijoje yra atskiras kiaurasamtis. Pilant nešvarų vandenį pro jį kiaurasamtis surenka didesnius nešvarumus. Po to sukauptą „turtą“ patogu išmesti į šiukšlių dėžę.
Kadangi siurblys - šluota turi įvairius lankstus manevravimui todėl yra lengva siurbti tarp įvairių daiktų ar baldų. Jeigu lyginant su siurbliu roboto, tai man asmeniškai yra daug paprasčiau stumtelėti daiktą su Roborock Dyad PRO nei lenktis dėl kiekvieno palikto daikto ir jį padėti į vietą. Ypač jeigu tai yra vaiko žaislas ir tikrai žinai, jog po kelių minučių nors ir kitoje vietoje tačiau vis tiek bus ant žemės.
Po įprasto siurblio sekantis darbas būtų šlapias grindų valymas. Šio namų tvarkytojo labai didelius pliusas jog vienu metu galima ir siurbti ir plauti. Be problemų sutraukia tokią masę kaip pomidorų padažas, garstyčios ir panašiai. Brūkšt ten, brūkšt ten ir jau švaru!
Man nuomone mygtukai išdėstyti patogiai. Laikant už rankenos, visi pasiekiami nykščiu. Daugiau kaip ir nieko nereikia, įstačius į krovimo/plovimo doką galima arba nuspausti išsivalymo mygtuką arba funkcija aktyvuosis pati.
Kas nepatiko?
Reikia labai gerai išdžiovinti volelius, nes kitu atveju atsiranda nemalonus kvapas, lyg pagulėjusio šlapio skuduro. Džiovinant su Silent mode, pasirinkus 3 valandų laiko intervalą neužtenka pilnam išdžiovinimui (reik nustatyt leidžiamą didžiausią kiekį - 6 val., tuomet išdžiovina pilnai). Pasirinkus Fast džiovinimo funkciją, ventiliatorius dirba labai garsiai, apie 80-85dB.
Būtų privalumas, jeigu programėlėje leistų pasirinkti norimą nustatymą drėkinimo mygtukui. Šiuo metu siurbiant/valant šis mygtukas nedaro nieko. Norint pakeisti šluostės drėkinimo lygį galima tik įsijungus programėlę, o plovimo skysčio tiekimas niekaip nesireguliuoja.
Prisipylus į plovimo skysčio talpą kokio skanaus aromato valiklio, ir nustačius ant didesnio padavimo lygio, manau panaikintų dėl nepilno volelių išdžiovimo atsiradusį nemalonų kvapą. Kadangi skystis dezinfekuotų volelius ir suteiktų jiems norimą aromatą, žinoma jeigu tas valiklis su kokiu nors kvapu.
Be to, pamiršus ištuštinti nešvaraus vandens talpą, nesusidarytų jame nosį riečiantis kvapas. Kartą užmiršau ištuštinti nešvaraus vandens talpą tai atidarius buvo kvapas lyg iš kanalizacijos, gerai yra tai jog dangtis užsidaro sandariai todėl į aplinką šis kvapas nepasklido.
Reikia priprasti prie laikysenos, kadangi per daug palenkus į priekį – išsijungia, nes užsirakina. Siurbiant/valant laiptus, užrakinimo užraktas suveikia dažniau dėl per didelio pakreipimo į priekį. Negalima palenkti žemiau (atgal) nei 60⁰, jog nepakliūtų vandens į variklį ar nebūtu nešvaraus vandens nutekėjimo, apie negalima rankenos palenkimą yra parodantis lipdukas.
Dar pastebėjimas jog labai greitai manevruojant ant kilimo, voleliai kelis kartus buvo išsimovę iš savo tvirtinimo. Nekartą buvo jog siurbiant kilimą siurblys/šluota išsijungia. Praneša balsu jog užstrigau, tačiau taip nėra. Siurblio programai atrodo lyg būtu kas įsisukęs/įstrigęs į volelius. Jeigu būtų kilimas su ilgais šereliais, manau išsijungtų dar greičiau.
Verdiktas
Daugelis namų ruošos darbus atidedam, nes tai nėra labai įdomi veikla. Vis ieškome būdų kaip ją palengvinti. Roborock pasiūlė atnaujintą siurblio - šluotos variantą Dyad Pro.
Namuose pas mane karaliauja Roborock S7 robotas siurblys. Maniau, kad jo niekas negali pakeisti. Nereikia nieko pačiam stumdyti ar kilnoti. Išbandžius Roborock Dyad Pro, pastebėjau jog manasis robotas jau labai ilgai stovi kamputyje ir nesupranta kodėl aš jo neįtraukiu į namų tvarkymo procesą. O taip yra todėl jog su šiuo Roborock Dyad Pro siurbimas yra labiau „lankstesnis“.
Jeigu guli koks nedidelis daiktas, tai tu jį gali nustumti kur nori. Robotas siurblys tokius daiktus tiesiog išstumdys po namus. Arba pvz. jeigu ant žemės yra padėti batai - tai robotas dažniausiai įsiurbia batų raištelius ir sustoja, na arba tą batą tamposi po visas patalpas. Laiptų su robotu išsiurbti galima tačiau būtu labai didelis „žaidimas“. Ši „šluotsiurbė“ man labai prilipo.
Na taip, yra keletas dalykų, ką dar būtų galima patobulinti, tačiau apart to - tai yra puikus pagalbininkas. Robotas siurblys taip pat gali tiek siurbti, tiek plauti vienu metu, tačiau man asmeniškai patogiau naudotis būtent Roborock Dyad Pro. Didžiausias pliusas „šluotsiurbės“ yra tai jog vienu metu išsiurbi ir išplauni laiptus.
Su robotu S7 to nepadarysi, tenka imtis šluotos. Turint mažų vaikų namuose ir po valgio jų sukelta netvarka taip pat yra labai greitai išsprendžiama. Sudužo kiaušinis ar iššliejo vanduo ant grindų? Taip pat ne bėda!
Ar rekomenduočiau šį Roborock Dyad Pro? Tikrai taip! Prisipili švaraus vandens, ploviklio ir po ~ 20min naudojimo namų grindys – švarios! Svarbiausia nepamiršti išpilti susikaupusį nešvarų vandenį jog prisiminus daug vėliau nereikėtų žiaukčioti nuo nemalonaus kvapo.
Visą išsivalymo ir džiovinimo darbą siurblys - šluota atlieka pats. Testavimo metu šio modelio kaina buvo €379 - šiek tiek didoka, man labiau norėtųsi mokėti ne daugiau €330. Bet gal artimiausiu metu atsiras gerų akcijų? 🙂