Tronsmart HALO 100
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
BT kolonėlės Halo 100 atvyko iš Geekbuying el. parduotuvės EU sandėlio. Su viena kolonėle rimto „party“ juk nepadarysi, todėl pagriebėm dvi! Siuntinio kelio pradžia rūpinosi DHL, o Lietuvoje jau perėmė vadžias Itellos kurjeriai. Pristatė tiesiai į namus. Išsiųsta 02.03, o mano rankose jau 02.10.
Pakuotėje BT kolonėlės viršus bei apačia apsaugota storu porolonu, ji pati įvilkta į baltą plastikinį maišelį. Tiek viena, tiek kita Halo 100 po trumpos, bet panašu sunkios kelionės, jokių „sužeidimų“ neturi. Komplektą sudaro: BT kolonėlė, nedidelė instrukcija (puiku jog EN kalba yra įtraukta), Sound Pulse aprašymo kortelė, garantinė kortelė, įkrovimui skirtas USB-A/USB-C laidas bei AUX laidas.
Kokybė
Tronsmart kūrėjai nesuko galvos dėl produkto spalvos, todėl vienintelis pasirinkimas – juoda. Pats plastikas yra lengvai grublėtas tačiau šiek tiek turi ir blizgesio. Pirštų antspaudų nelieka. Neatrodo jog pats plastikas būtų iš tvirtųjų, vienoje vietoje matosi liejimo žymės.
Visi valdymui skirti mygtukai yra išdėstyti viršuje: On/Off, SoundPulse Mode, Stereo Pairing, LED šviesų, VOL +/- bei Play. Fiziniai mygtukai yra patalpinti po guminiu padu, todėl vandens jiems nėra ko bijoti. Kolonėlės priekyje uždėtos grotelės, apsaugančios garsiakalbius nuo mechaninių pažeidimų. Ant pačių grotelių priklijuotas Trosmart logotipas. Pro groteles puikiai matosi garsiakalbiai bei mirksinčios LED lemputės.
Garsiakalbiai išviso yra 5, keturi iš jų yra aktyvus, kurie išdėstyti priekyje:1 - aukštiems dažniams, 2 - vidutiniams dažniams, 1 - žemam dažniui (woofer). Bei papildomai vienas pasyvus paslėptas viduje ties galine dalimi, kuris taip pat atlieka kaip ir radiatoriaus / vėdinimo funkciją. Priskiriama 2.1 garso sistemai. Aplink vidutinius ir žemo dažnio garsiakalbius apjuostos LED lempučių juostos. Degant LED lemputėms spalvos pereina tolygiai, lyg būtų bėgantis upelis.
Galinėje dalyje yra atskiras skyrelis kuris uždengtas guminiu, storu, atspariu vandeniui dangteliu, ant kurio išspaustas užrašas HALO 100. Po šiuo dangteliu slepiasi: USB-A, USB-C, Micro SD kortelės lizdas, AUX lizdas, Reset mygtukas. Iš šonu pritvirtintas transportavimo diržas yra storas ir atrodo tikrai patikimai. Nėra tiesiog paprasta virvutė, struktūros atžvilgiu sulyginčiau su normaliu kelnių diržu. Lengvai nusilenkia tiek į priekį tiek į kolonėlės galinę dalį.
Funkcionalumas
Jungtys – kadangi turi tiek Micro SD lizdą tiek USB-A, todėl muzikos galima klausyti ir iš nešiojamų laikmenų. Įdėjus USB atmintuką ar atminties kortelę, jų turinys nuskaitomas greitai. AUX jungtis taip pat veikia tvarkingai.
Valdymas programėle – nesudėtingas, lengvai suprantamas kiekvienam. Galima reguliuoti: grotuvo šaltinį, LED lempučių mirksėjimą, SoundPulse EQ tipą, atnaujinti programinę įrangą, reguliuoti garsą ar perjungti dainą, Stereo suporavimą, išjungti kolonėlę.
Valdymo mygtukai – ilgai palaikius Play mygtuką, iškviečiamas Voice Assistance. Jeigu skambinama į telefoną, galima atsiliepti taip pat paspaudus Play mygtuką vieną kartą, pabaigti pokalbiui – nuspaudus du kartus, atmesti skambutį – nuspaudus ir palaikius. Nuspaudus ir palaikius atitinkamą garso reguliavimo mygtuką galima perjunginėti dainas. Power mygtuko šone užsidega raudona lemputė kai kolonėlėje lieka apie ~20% baterijos.
Grotuvo šaltinis – AUX, Micro SD, BT, U-drive. Jeigu į kolonėlę yra įdėta vienas iš galimų laikmenų, tai tiek programėlėje, tiek naudojant fizinius mygtukus galima perjunginėti dainas. Labai patogu kai nuotoliniu būdu norisi pakeisti dainą.
SoundPulse – EQ presetai. Galimi variantai: Default, SoundPulse, Deep Bass, Classical, Rock, Customize. Šiuos pasirinkimus galima keisti tiek naudojant programėlę tiek fiziniu mygtuku esančiu viršuje.
Stereo pairing – šiuo mygtuku, galima suporuoti dar vieną tokią pačią kolonėlę. Sujungimas aktyvuojasi per programėlę arba fiziniu mygtuku. Norint suporuoti kolonėles, vienoje reikia nuspausti stereo pairing mygtuką, o kita turi būti BT pairing mode. Po susiporavimo abiejuose nuskamba ta pati melodija, viena tampa Master, kita Slave. Norint sužinoti kuri yra Master, užtenka žvilgtelėti į power mygtuką, jis degs mėlynai, Slave kolonėlėje power mygtukas nešvies.
LED efektai – galimi išviso 5 pasirinkimai: Ballet, Party, City of Phantoms, Carousel, Starry Night. Juos keisti galima tiek programėlėje tiek fiziniu mygtuku. Tokios būsenos kaip prisijungęs / atsijungęs prie BT, garsinant / tildant taip pat turi savo šviesos efektą.
Kas patiko?
Garsas tvarkingai, kokybiškai skambantis. Jokio skirtumo iš kokio grotuvo leidžiama: atmintuko, bluetooth ar per AUX laidą. Pagarsinus iki MAX joks garsiakalbių plerpimas neatsiranda. Kaip 60W kolonėlė skamba tikrai garsiai, o pajungus dvi - vakarėlis garantuotas.
LED efektai - gausi įvairovė. Puiku jog šviečia kaip bėgantis upelis, todėl nesimato pačių LED lempučių kontūrų. Taisyklingiau būtų sakyti jog LED šoka pagal muziką. Suporavus su kita kolonėle, jos mirksi skirtingomis spalvomis, nėra taip jog viena kopijuotu kitą.
Valdymas paprastas, lengvai suprantamas. Vertinu tai, jog pačią kolonėlę galima išjungti per programėlę. Jeigu jos padėtos tolėliau, nereikės papildomai eiti iki jų. Jeigu kolonėlės yra suporuotos, tokiu atveju išsijungia abi. Galimybė įkrauti kitą įrenginį naudojant USB-A jungtį. Klausantis muzikos taip pat vienu metu galima ir įkrauti iš energijos tinklo.
Apibendrinant tiek dizainui, tiek kokybei tikrai duodu aukštą balą. Transportavimo rankena panašu jog tikrai ilgai laikys. Kadangi kolonėlė turi gan aukštą drėgmei / vandeniui atsparumo klasę, todėl bus nebaisu pasiimti į kelionę ar į kokį plaukimą baidarėmis.
Kas nepatiko?
Garsas naudojant atmintuką, kartais atsiranda baltas garsas. Patildžius girdimas tik šiek tiek, o sustabdžius muziką šis garsas išryškėja labiau. Prijungus įrenginį su senesne BT versiją (POCO X4 PRO su BT5.1), garsą pirmiausiai reikia pakelti įrenginyje iš kurio leidžiama ir tik tada gali pagarsinti pačią kolonėlę.
Žemas dažnis galėtų būti minkštesnis ir stipresnis. Pagarsinus iki max galimo lygio, muzika nustoja, atsiranda atitinkamas garso pranešimas jog pasiektas max, tada vėl nutyla ir muzika pradeda groti visu garsu. Na toks garsiakalbio plėšimas tikrai nėra naudingas.
LED efektai – prieš tai minėta senesnė BT versija daro įtaką šviesoms. Jeigu tyliai paduodamas garsas tai šviesos nemirksi pagal muziką. Keistai algoritmas padarytas. Nesitikėkit apšviesti visos šokių aikštelės, LED šviesos labiau grožio elementas nei kad disco šviesos.
Prijungus ilgesnį USB atmintuką, guminis dangtelis liečiasi su jo korpusu. Dėl šios priežasties atsiranda drebėjimo / plerpimo garsas.Baterijai iki deklaruojamo 18h veikimo, tikrai toli. Klausant per dieną po 1.5-2h su įjungtomis LED šviesomis bei garsu iki ~40% užtenka ne daugiau savaitės. Tokiomis sąlygomis veikimas ~ 11-14h.
Suporuojant dvi kolonėles, atmintyje įsirašoma kuri visada bus Master ir kuri Slave. Todėl jeigu prieš tai bus įdėtas atmintukas ne į Master, teks perdėti į kitą kolonėlę, nes Slave skirta tik garso atidavimui ar jo reguliavimui. Be to, galima suporuoti tik su identiška kolonėle. Galėtų gamintojas visgi leisti suporuoti tarp skirtingų Tronsmart modelių.
Dar nepatiko tai, jog kai klausantis muzikos tiek iš BT, tiek iš atmintuko, programėlėje kur galima perjungti, sustabdyti dainą, nerodo jos pavadinimo. Šioje vietoje manau tikrai nebūtų sunku perduoti track‘o info. Ypač jeigu klausai iš atmintuko norėtųsi matyti kokia daina yra grojama.
HALO 100 (60W) vs Force MAX (80W)
Lyginant Tronsmart gamintojo Halo 100 ir Force MAX belaides kolonėlės, tai MAX turi daug minkštesnio skambesio žemą dažnį, šis skirtumas labai girdisi. Halo 100 joks EQ pakeitimas tokio skambesio neišgaus. Tačiau MAX turi didesnį uždelsimą nuskaitinėjant dainas iš atmintuko, bei mažesnį žingsnių skaičių garso reguliavimui, kitaip tariant vieną kartą spustelėjus garso mygtuką MAX garsiakalbyje, Halo atitinka kaip 2-3 paspaudimus.
Abu transportavimui turi po dirželį, bet MAX dirželis ilgesnis todėl patogu neštis ant peties. Nors MAX yra 20W galingesnė, aš asmeniškai tų papildomų W nepastebėjau, abi skamba panašiu garsumu. Tiek Force MAX tiek Halo 100 modelių kainos yra panašios. Kurią reikėtų rinktis?
2022-08-18
Tronsmart Force MAX – rimta 80W galios bluetooth kolonėlė su IPX6 atsparumu
Halo 100 turi LED šviesas, valdymą iš programėlės, bei šiek tiek ilgesnį baterijos veikimo laiką nei MAX modelis. Na, o MAX turi daug minkštesnį (man asmeniškai ir daug malonesnį) „BUM“ skambėjimą, ilgesnį dirželį nešiojimui ant peties bei guma aptrauktą korpusą.
Jeigu planuojama naudoti daugiau namuose, tai abi galima įkrauti ir naudoti tuo pačiu metu. Tačiau lauke ilgesnis baterijos veikimo laikas yra rimtesnis faktorius.
Verdiktas
Gamintojas Tronsmart Halo 100 apibūdina kaip party tipo belaidę BT kolonėlę. Pagalvokim, be ko neįsivaizduojam rengiant gero vakarėlio? Gerų draugų, geros kokybiškos muzikos, o muzikai pagyvinti - šviesos efektai yra tiesiog būtini!
Pradžioje žiūrėjau skeptiškai. Pagalvojus na kaip 60W kolonėlė gali būti naudojama kaip party speaker? Tačiau, pasibandžius daugiau - panašu jog visai ir variantas! Tačiau verta paminėti jog dvi kolonėlės tikrai būtų daug logiškesnis sprendimas nei viena. Jeigu party rengiamas bute, tai vieną kolonėlę galima padėti viename kambaryje, kitą kitame, žinoma leidžiamu atstumu. Na, o jeigu lauke tai kad ir viena priešais kitą šokių aikštelėje. Tokiu būdu tiek garsas tiek šviesos pilnai bus išnaudojamos.