Išbandėmė naujausius Soundcore Liberty 4 ausinukus – overrated?! Dalinamės įžvalgomis!

2023-03-05

Soundcore Liberty 4

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

 • Puikus unboxing experience
 • Bevielio krovimo funkcija
 • 7 val. veikimas su ANC funkcija (su dėkliuku iki 24 val.)
 • Plačios garso skambėjimo reguliavimo galimybėmis per APP'są
 • Kaklo padėties sekimo funkcija
 • Dviejų įrenginių palaikymas vienu metu (patogus perjungimas)

Kas mums nepatiko?

 • Garso kokybė "vidutiniokišką" (pigesni Life P3 ausinukai skamba geriau)
 • Abejotinas širdies rimto (pulso) matavimo tiklsumas
 • Blizgus ausinukų paviršius gan slidus ir kartais sunkiau išiima iš dėklo
 • Niekur nenurodyta, jog yra bevielio krovimo funkcija (nei manual, nei ant dėžutės, nei ant dėkliuko)

Unboxing

Liberty 4 ausinukai užsakyti iš HEKKA el. parduotuvės. Siunta keliavo iš Kinijos (CN) sandėlio, transportavimu Lietuvoje rūpinosi Venipak kurjeriai. Jokių papildomų mokesčių ar muitų. Nuo išsiuntimo, paštomatą pasiekė per 26 dienas. Laiko tarpas nemažas, tačiau siunta išsiųsta po Kalėdų tai tikėtina jog tuo metu visi kurjeriai turėjo darbo siaučiant dar šventinius užsakymus. 

Gamintojas tikrai labai pasistengė su įpakavimo dizainu. Pakuotė atsidaro iš dešiniojo šono, išsilanksto į tris skirtingas sekcijas. Pirmoje, patraukus už plastikinės auselės išsitraukia instrukcija su USB-C / USB-A laidu. Į instrukciją galime neskirti dėmesio dėl nesuprantamų CN rašmenų. Antroje sekcijoje net 3 skirtingų dydžių ausinių guminiai antgaliai, M dydis turi papildomai net dar vienus atsarginius. Na ir trečioje sekcijoje patys ausinukai bei jiems nešioti / įkrauti skirtas dėklas.

Kokybė

Gamintojas siūlo rinktis iš dviejų spalvų: Cloud White, Midnight Black. Mano gautos apžvalgai - juodos spalvos. Ausinių dėkliukas matinės juodos spalvos. Patogus laikyti rankoje bei nešiotis kišenėje. Išėmus iš pakuotės šiek tiek teko paieškoti būdo kaip atidaryti dėkliuką, tik po to supratau jog reikia pirštu pastumti viršutinį dangtelį. Slankioja lengvai, bet ne tiek jog reikėtų jaudintis dėl netyčinio atsidarymo.

Paslinkus dangtelį - viduje plastikas blizgus. Nedidelis mygtukas patalpintas viduryje tarp ausinukų krovimo lizdų. Šis mygtukas skirtas rankiniam BT susiejimui aktyvuoti ar jam atstatyti. Įkrovimo USB-C lizdas viršutinėje briaunoje, o ties apatine briauna LED lemputė. Ant slankiojančio dangtelio blizgantis mėlyno atspalvio soundcore logotipas. 

Patys ausinukai yra vidutinio dydžio, juodos spalvos. Kojelės yra patogios laikant įsidėjimui į ausis. Šone kojelių mygtukai, nėra jautrūs prisilietimams, reikia dviem pirštais lengvai spustelėti arba kaip gamintojas apibūdina „Squeeze Once/Twice“ (panašiai kaip ant AirPods Pro).

Ausinukų gumytės yra dvisluoksnės. Užmovimui ant garsiakalbio anga nėra apvali, o avali, todėl trečiųjų šalių gumytės netiks. Jos yra skaidrios spalvos dėl širdies ritmo sekimo. Taip, taip, perskaitėte teisingai, šiose ausinėse integruota širdies ritmo sekimo funkcija. Apibendrinant - kokybė puiki!

Funkcionalumas

Liberty 4 aprūpintas šiais garso kokybės kodekais: Hi-Res Wirelles, ACAA, LDAC. Šios technologijos užtikrina didelės raiškos garso atkūrimą, bei taipogi jo perdavimą per BT jungtį. LDAC suteikia aukštesnę garso kokybę, tačiau padidina energijos suvartojimą, palaiko tik Android telefonai. ACAA – dėl dviejų dinamiškų garsiakalbių, sulygiuotų toje pačioje ašyje garsas yra maksimaliai aiškus ir skaidrus. ANC – triukšmo slopinimo technologija. Programėlėje ANC galima personalizuoti pagal save, tereikia atlikti tam tikrus testus.

Ambient Sound

HearID ANC – aplinkinio triukšmo slopinimo modai.

 • Adaptive mode – automatiškai analizuoja aplinkinį triukšmą ir pagal tai parenka labiausiai tinkamą triukšmo slopinimo lygį.
 • Manual mode – rankinis triukšmo slopinimo lygis, galima rinktis iš šių: Moderate, Weak, Strong

Normal – šiuo pasirinkimu jokie triukšmo slopinimai ar „transparency“ filtrai nėra aktyvuoti.

Transparency mode – šis pasirinkimas leis girdėti aplinkinius garsus. Pvz. jeigu norite klausytis muzikos niekam netrukdant bei kartu girdėti kas vyksta aplinkui. Modai:

 • Fully Transparent – aplinkinis garsas perduodamas toks koks jis yra.
 • Vocal Mode – šiuo atveju iš aplinkinio garso labiau išryškinamas žmogaus sklindamas balsas, žemesni dažniai slopinami.

Sound Effects

Spatial Audio – funkcija suteikia erdvinio garso pojūtį. Visai naudinga žiūrint filmus ar žaidžiant kompiuterinius žaidimus.

 • Fixed – suteikia 3D klausymosi potyrį.

 • Head Tracking – reaguoja į galvos pasukimą į šonus. Jeigu galva sukama į dešinę tokiu atveju garsas nukreipiamas į kaireje esančią ausinę ir atvirkščiai. Seka galvos judesius.

  Sound Field Modes – skirtingi scenarijai garsui.

 • Music mode – pasijunti lyg garsas būtų nukreiptas tiesiai į tave.

 • Movie mode – pasijunti lyg būtum kino teatre.

HearID Sound

Funkcija leidžia individualiai nusistatyti skambėjimo EQ pagal ausų girdėjimo lygį. Pasirinkus šią funkciją, pirmiausiai paleidžiamas paeiliui įvairaus dažnio pypsėjimas. Renkamasi ar šis pypsėjimas girdimas ar ne. Vėliau leidžiama dainos ištrauką ir taip pat prašo rinktis kuris skambėjimas yra malonesnis. Paspaudus Advanced settings papildomai galima rinktis iš šių: 

 • Initial Curve – po atliktų testų nustatytas EQ.
 • Custom HearID – galima pačiam susidaryti EQ.
 • Favorite Music Genre – galimybė rinktis iš jau sudarytų EQ preset‘ų pagal muzikos žanrą.
Soundcore Wellness

Štai priėjimo prie tos įdomybės. Tai atskira skiltis sveikatos stebėjimui. Pagrinde yra renkama dviejų tipų duomenys. Širdies ritmas ir galvos padėtis. Iš gautų duomenų programėlėje galima peržvelgti: streso lygis, savaitinį judėjimo aktyvumą, galvos padėties duomenis. Mėgstant bėgioti galima rinkti iš kelių workout‘ų, jeigu pasirinkimas netenkina galima susikurti pačiam. 

Svarbiausi parametrai

 • Veikimo trukmė:  pakartotinai įkraunant iš dėkliuko - 28 val. (ANC off), 24 val. (ANC on), 15 val. (Spatial audio); ausinių vienu įkrovimu – 9 val. (ANC off), 7 val. (ANC on), 5 val. (Spatial audio);
 • Įkrovimo tipai: USB-C / belaidis įkrovimas;
 • Jungtys: Bluetooth 5.3;
 • Valdymas per soundcore APP'są;
 • Ausinukai pilnai pasikrauna per 1 val.
 • Dėkliukas pilnai pasikrauna per 2 val.
 • Atsparumas drėgmei: tik ausinukai IPX4;

Kas patiko?

Gaminio pakuotė – gamintojui duodu tik „riebų“ pliusą už pakuotės dizainą. Tikrai likau maloniai nustebintas. Dėkliukas – patogaus dizaino, kraunant tiek USB laidu tiek naudojant belaidį įkrovimą LED lemputė pulsuoja. 

Atidarius dėkliuko dangtelį, ties ausinukų garsiakalbiais taip pat pulsuoja LED lemputės. Tai suteikia tokį modernų apšvietimą. Ausinukai – patogus, lengva įsidėti į ausis. Puiku jog komplekte atkeliauja atsarginiai guminiai antgaliai.

Funkcionalumas – net nustebino garso skambėjimo reguliavimo galimybėmis. Pradžioje galbūt žiūrėjau skeptiškai į erdvinio garso nustatymą, tačiau vėliau pasiklausius skirtingų žanrų muzikos supratau jog jie tikrai suteikia tik teigiamą efektą. Transparency režimai gelbėja ofiso aplinkoje.

ANC be problemų slopina aplinkinius triukšmus, nesvarbu ar tai būtu gatvės triukšmas ar ofiso klaviatūrų barškėjimas. Pašnekovai nesiskundė dėl trūkinėjančio garso tiek naudojant kompiuteriu, tiek kalbant telefono skambučiu. Kadangi BT 5.3 tai dviejų įrenginių palaikymas nebėra naujiena.

Mygtukų valdymas – kiek teko bandyti kitus ausinukus, gamintojai dažniausiai tik leidžia standartinius veiksmus. Soundcore leidžia nusistatyti valdymą pagal save. Kaip pavyzdys jeigu viena ausinė garsina, nebūtinai tokiu pačiu veiksmu kita ausinė turi tildyti.

Nusistačius paspaudimo lygį į stipresnį, imant ausines iš ausies / dėklo neprisispaudys taip paprastai. Spaudant mygtukus per ausines girdisi „click“ garsas. Režimų perjungimas tarp ANC, Normal, Transparency taip pat turi savo atskirą garsą. 

Garsas – dėl ACAA technologijos, garsiakalbiai dirba tikrai labai švariai. Galiu teigti jog kiekvienas instrumentas yra girdimas ryškiai ir aiškiai. Baterija – jeigu lyginant gamintojo baterijos veikimo ilgumo aprašymą su Q45 ausinėmis, tai šį kartą gamintojas tikrai ganėtinai tiksliai nurodė kiek laiko veiks ausinės vienu įkrovimu ar įkraunant iš dėkliuko.

Kaklo padėties sekimo funkcija – į šią funkciją tikrai verta atkreipti dėmesį. Dažnai dirbant su kompiuteriu sėdime netinkamoje padėtyje, todėl pranešimai jog „ištiesk“ kaklą / nugarą neleis susidaryti „kompiuteristo kuprelei“.  

Kas nepatiko?

Pakuotė – gamintojo oficialiame puslapyje instrukcija yra daugiakalbė, o CN pakuotėje atkeliauja su CN rašmenimis. Galėtų sau pasilengvinti gyvenimą ir visiems dėti daugiakalbę.  Ant pakuotės jokios informacijos apie belaidžio įkrovimo galimybę. Radau tik perskaitęs prekės aprašymą gamintojo puslapyje. Pakuotėje gražiai sudėti guminiai ausinių atgaliai, nenorit jų pamesti teks pakuotę pasidėti kažkur saugiai. Nedidelis medžiaginis maišiukas komplekte manau didelių išlaidų nesudarytų.    

Dėkliukas – nors jis ir matinis, po kurio laiko ant plastiko pradeda rinktis pirštų antspaudai. Atidarius dangteli blizga – gražu, tačiau man norėtųsi tokios pačios matinės struktūros. Visiems suprantama jog jei blizgu tai norint taip ir išlaikyti teks dažniau valyti. Nėra jokio žymėjimo jog galima įkrauti belaidžiu būdu. Norėtųsi kažkokio LED miksėjimo jog ausinės kraunasi. 

Ausinukai - kadangi plastikas yra blizgus tai šiek tiek sukelia nepatogumų išimant iš dėkliuko, slysta iš pirštų. Jeigu į dėkliuką dėtųsi šiek tiek plačiau vienas nuo kito, išėmimas būtu daug patogesnis. Dešinės ausinės baterija kažkodėl šiek tiek greičiau išsikrauna nei kairė. Sensoriniai mygtukai - Liberty 4 mygtukais keičiant Ambient Sound, skirtingi pyptelėjimai reiškia skirtingą režimą, todėl teks išmokti ką kas reiškia. Space Q45 apie tai praneša žavus moters balsas. 

Garsas – kaitaliojant Ambient Sound režimus muzika sekunde sugroja daug gyviau, t.y. daug daugiau žemo dažnio bei vidutinių. Tokio momentinio garso niekaip nepavyko susireguliuoti EQ pagalba, jog grotų pastoviai. Jeigu tai yra tik programinis bug‘as, labai viliuosi jog jis bus greitu metu ištaisytas. Dauguma EQ preset’ų išduoda aukšto dažnio „ciksėjimą“ net ir įsijungus soundocre Signature EQ, trumpai tariant per daug užkeliami aukšti dažniai.

Funkcionalumas - programėlėje baterijos atvaizdavimas yra bar’ais, man patogiau ir aiškiau būtu matyti procentus. Pulso matavimo rezultatas labai priklauso kaip tinkamai įdėtos ausinės į ausis. Bėgiojant, aplink ausines renkasi prakaitas bei jos pačios juda, todėl rezultatais šiek tiek prasilenks su realybe.

Verdiktas

Tai jau ne pirmosios ausinės iš soundcore kurias teko išbandyti. Pats naudoju Space Q45 ir esu labai patenkintas tiek surinkimo ir garso kokybe, tiek funkcionalumu. Ar rinkčiausi šias Liberty 4 sau asmeniniam kasdieniam naudojimui? Vargiai. Kodėl?

Pirma – garso kokybė. Kolega turi soundcore Life P3, todėl labai buvo įdomu palyginti kaip skamba to paties gamintojo Liberty 4 ir kaip skamba Life P3. Tiek aš ir tiek kolega priėjome vieningos nuomonės jog Life P3 lenkia garso kokybe. Jeigu pataisytų minėtus bug‘us, tada jau būtu galima svarstyti. Jeigu lyginant su seniau apžvelgtu variantu 1MORE PistonBuds Pro, šios taip pat groja ne ką prasčiau nei Life P3, galbūt norėtųsi šiek tiek daugiau aukšto dažnio, tačiau vis geriau nei girdėti „ciksėjimą“.

Antra - ausinės su pulso matavimo funkcija, nelabai įsivaizduoju, o kam to reikia? Jeigu žmogus užsiima sportu, jis tikrai turės išmanų laikrodį kuris seks tiek pulsą, tiek SpO2 bei kitus parametrus. Bėgiojant dažnas kuris klausosi „motyvuojančios“ muzikos. Kurie nenori turėti telefono bėgant naudoja išmanius laikrodžius su atmintimi ir ten susikelia muziką, prisijungia ausines ir į trasą. Plius prie rankos labiau prispaudus laikrodį jis parodys tikslesnius skaičiavimus nei ausyje judančios ausinės.

Soundcore Liberty 4
Europos sandėlis
EU sandėlis
149 €95 €
Kuponas: WS24A3953EU
Pirmą kartą užsakinėji iš Soundcore? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA:Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X