Prisipažinsiu - turbūt, kaip ir dauguma iš mūsų Ninkear gamintojo vardo nesu girdėjęs. Be jokios abejonės, pagrindiniai ir labiausiai šiandien žinomi gamintojai yra tikri gigantai užvaldę ne vienus namus ir biurus. Tai Lenovo, Dell, Asus, HP ir t.t.
Ninkear N16 Pro
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Ninkear nešiojamų kompiuterių gamoje tikri naujokai, savo veiklą pradėję 2020 metais. Jų filosofija remiasi į aukštesnę kokybę, o tai tiesiog būtina pagrįsti ar paneigti. Taigi, šiandien 15 minučių šlovės skiriame Ninkear N16 Pro modeliui.
Unboxing
Iš pažiūros niekuo neišsiskirianti dėžė viduje slepia gražesnę, o pastarosios viduje, apsuptas storo ir minkšto putplasčio sluoksniu saugiai supakuotas N16 Pro nešiojamas kompiuteris. Taip, tai ne vienintelis daiktas dėžėje - priedų čia pakankamai daug.
Pelytė ir nedidelis vardinis kilimėlis jai, skirtingų kalbų klaviatūros lipdukai ir žinoma, 65W galingumo USB-C įkroviklis. Pastarasis savo dydžiu primena visiems žinomus ir matytus telefonų įkroviklius, o asmeniškai tai daug maloniau nei tradiciniai įkrovimo blokeliai.
Pelytė - laidinė ir atkeliavo regis iš tos pačios lentynos, kur visos prekės iki 1€. Žinoma, tai nemokamas priedas ir geriau toks, negu jokio. Asmeniškai, praktiškesnė dovana būtų įmautė ar tašė kompiuteriui.
Surinkimo kokybė
O dabar šiek tiek apie N16 Pro surinkimo kokybę, kuri iš pirmo žvilgsnio nenusileidžia jau pradžioje paminėtų gamintojų kūriniams. Šio kompiuterio korpusas iš aliuminio, o tai suteikia labai solidų įvaizdį ir pojūtį laikant. Svorio prasme, jis neišsiskiria iš kitų panašaus dydžio kompiuterių ir sveria apie 1,9 kg.
Nugarinėje ekrano pusėje puikuojasi Ninkear logotipas. Apatinėje dalyje sumontuotos dvi guminės juostelės, kurios kompiuterį pakelia nuo stalo (ar kito pagrindo), taip suteikdamos erdvę aušinimui. Aušinimo angos užima didžiąją dalį apatinės dalies, o priešingoje pusėje dvi mažesnes angas okupuoja garso kolonėlės.
Kairėje N16 Pro pusėje yra HDMI, du USB 3.0 ir USB-C lizdai. Dešinėje - USB-C lizdas skirtas įkrovimui, RJ45 ir 3.5mm audio lizdai. Iš pažiūros, to pilnai pakanka, tačiau dar vienas ar keli USB-C lizdai tikrai nepakenktų.
Atvėrus ekraną į akis krenta kiek kitoks ekrano dydis. Labai ilgą laiką darbuojuosi su 15.6 colių ekranais, tad šis N16 Pro iš karto pasirodė kitokios formos ir dydžio. Pastarasis čia siekia 16 colių. Pagal gamintoją, būtent tokio dydžio ekraną pagaminti kainuoja net 20$ pigiau nei 15.6”, o dėl to laimime visi.
Tiesa, ekrano atvertimo kampas gan mažas (135°), tačiau naudojant kasdien to pakanka. Ekrano rėmeliai ne iš pačių ploniausių, tačiau į akis visai nekrenta. Viršuje įmontuota kamera, tačiau ji neturi mechaninės optikos uždarymo galimybės.
N16 Pro turi pilną klaviatūrą (įtraukia ir skaičius dešinėje pusėje) su dviejų lygių apšvietimu. Mygtukai dideli ir per daug nesuspausti tarpusavyje. Išdėstymas pernelyg neišsiskiriantis nuo kitų gamintojų, tačiau rodyklių mygtukai atrodo esantys ne savo vietoje. Rašant, ne karto teko paspausti ne tą mygtuką, tačiau prie to galima lengvai priprasti . Spaudžiant klavišus juntama vos prastesnė kokybė nei turimų Lenovo kompiuterių, tačiau skirtumas minimalus.
Jutiklinė dalis („touchpad“) išsiskiria savo dydžiu. Čia nėra papildomų mygtukų viršuje ar apačioje, tad ši dalis atrodo minimalistiškai. Jutiklinės dalies paspaudimas (imituojant pelytės dešinio ar kairio mygtuko paspaudimą) garsus. Apibendrinant, šis Ninkear kompiuteris savo surinkimo kokybe mažai kuo skiriasi nuo didžiųjų gamintojų. Taigi, gera pradžia jau pusė darbo ir belieka kompiuterį įjungti.
Ekranas
2.5K arba 2560x1600 raiškos Ninkear N16 Pro ekranas iš tiesų įspūdingas. Nekeitus jokių nustatymų, atkuriamos spalvos gyvybingos, o detalės ryškios. Gyvybingumo sukuria ir sklandus 165Hz veikimas. Gaila, bet per HDMI prisijungus 144Hz monitorių, dėl savo techninių parametrų šis kompiuteris sugeba atkurti tik 60Hz dažnį.
Ninkear ekranas matinis ir geba skleisti 400 nitų ryškumą. Naudojant patalpoje to pilnai pakanka, tačiau lauke, saulėje ryškumo kiek pritrūksta. Deklaruojamas 170° žiūrėjimo kampas atitinka realybę ir žiūrint iš šono viskas puikiai matoma.
Pagal gamintoją, palaikoma 100% sRGB spalvų gamos, tačiau be tam tikros įrangos to patikrinti negalime. Naudojant wide-gamut.com puslapio testą su įjungtu HDR režimu, visus testus pavyko praeiti. Susumuojant viską, N16 Pro ekranas paliko gerą įspūdį, o žiūrint aukštos raiškos YouTube vaizdus belieka tik grožėtis.
Performance / veikimas
Ninkear N16 Pro 13 kartos Intel Core i7 procesorius ne iš pačių naujausių (2023m. 1-mo ketvirčio). Netrukus jau turėtų pasirodyti 15 karta. Suprantama, naujesnė pasižymi geresnėmis techninėmis savybėmis, bet ir senesnė, iš tiesų mažai kuo prastesnė.
Kadangi N16 Pro kompiuteris neturi atskiros vaizdo plokštės, o naudoja integruotą, aukštus grafinius reikalavimus keliančios programos sklandžiai nedirbs. Žvelgiant bendrai į techninius parametrus, šis modelis labiau orientuotas į darbą, lengvus žaidimus ir multimediją. Tačiau tai nereiškia, kad su pvz. Adobe Lightroom ir Adobe Photoshop dirbti nepavyks - išbandžius, šios programos veikia pakankamai gerai, tačiau sklandumas ir sparta ne iš pačių greičiausių.
Kalbant apie kasdieninių darbų sklandumą, šiam kompiuteriai neturiu jokių priekaištų. Įsijungia per ~15 sekundžių, o per dokumentus (Word, Excel) ar interneto naršyklėje viskas „skrieja“ be jokių trikdžių. Pasileidus ir aukštesnės raiškos filmą, su trikdžiais ar nesklandumais susidurti neteko.
DDR4 tipo 32GB operatyviosios atminties ir 1 terabaito SSD diskas pakankama retenybė tokios kainos kategorijos kompiuteriuose. Suprantama, kad ne operatyvioji atmintis dažniausiai tampa kompiuterio spartumo problema, bet džiugu, kad N16 Pro galima prisidėti papildomai iki 64GB operatyviosios atminties. Taip pat, yra ir dar viena vieta m.2 SSD diskui prisidėti ir talpą galima praplėsti iki 4 TB.
Benchmark testai
Su Ninkear N16 Pro atlikau keletą „benchmark“ testų. Vienas iš jų - Cinebench, 2024.1.0 versija. Pagal testą, „multicore“ rezultatas 552, pranokstantis senesnį Apple M1 procesorių ir keletą senesnių Intel (pvz. i9-9880H). „Singlecore“ rezultatas 98, lenkiantis tokius procesorius kaip AMD Ryzen 7 5800X ir Intel Core i7-1280P.
Mano darbinis kompiuteris Lenovo E16, kurio kaina Lietuvoje siekia apie 800€, turi AMD Ryzen 5 7530U ir integruotą vaizdo plokštę. Jo Cinebench rezultatai - 455 „multicore“ ir 83 „singlecore“. Sekantis testas su PCmark 10 (basic edition, versija 2.2.2704 64). Rezultatas - 5459. Norintiems palyginti rezultatus su konkrečiu procesoriumi, apsilankykite 3dmark.com svetainėje.
O kaip su SSD? Pasileidus programėlę CrystalDiskMark, atlikau 1GB ir 4GB testus, o greičio rezultatus galite pamatyti žemiau esančiose nuotraukose. Realybėje, kopijuojant iš biudžetinio SSD virš 50GB failą į kompiuterį, vidutinis greitis buvo apie 330 MB/s. Žinoma, rezultatai labai priklauso nuo SSD pajėgumų, tad šis trumpas testas tik mano patirtis kasdienybėje.
Gaming
Pasikartojant, šis kompiuteris nėra skirtas aukštus reikalavimus turintiems žaidimams įveikti. Visgi, jei pakliuvote į nostalgijos pinkles, ar norite tiesiog atsipalaiduoti žaidimų pasaulyje, kaip N16 Pro susitvarkytų su senesniais ar mažiau techninių resursų reikalaujančiais žaidimais?
Pirmasis žaidimas pabandymui - Counter Strike 2. Pasiekti pakankamai stabilų 60fps, teko išplėstinius grafikos nustatymus pakeisti iki „low“, o rezoliuciją nuleisti iki 1280x1200. Palikus šio ekrano tikrą rezoliuciją (2560x1600) su „low“ pasiekiama tik vidutiniškai 30fps.
Antrasis žaidimas - Age of Empires III Definitive Edition. Panašiai kaip su Counter Strike 2, šiam žaidimui veikti su 60fps rezoliuciją tenka nuleisti iki 1366x768, o grafinius nustatymus palikti ties „low“ ir „medium“.
Paskutinis bandytas žaidimas, visiem gerai pažįstamas Grand Theft Auto V. Stabiliausiai veikė (apie 60fps su nuosmukiais) su „normal“ grafiniais nustatymais ir 1280x800 rezoliucija.
Apibendrinant, pažaisti su Ninkear N16 Pro tikrai pavyks, tačiau stebuklų grafikoje ir sklandume tikėtis nereikia. Beje, net ir stipriai įkaitusio kompiuterio aušinimas ne ką garsesnis nei panašių techninių savybių Lenovo kompiuteris. Ūžesys tikrai girdimas, tačiau pernelyg nevarginantis.
Kamera
Šiandienos darbo per nuotolį pasaulyje, kamera tapo pakankamai aktuali. Per daug nesigiriant, Ninkear nurodo, kad tai 1MP HD kamera, kas tikrai neskamba įspūdingai. Realybėje, šios kameros pilnai užtenka kasdieniam naudojimui, o integruotas mikrofonas veikia kaip pridera. Taip, kokybiškų Youtube video sukurti nepavyks, bet pasikalbėti per Messenger, Teams ar kitas programėles problemų nekils, net jei teks kalbėtis prietemoje.
Baterija
„Monstriška“ 57.75Wh baterija išlaiko visą dieną (arba 8 valandas). Bent jau taip teigia Ninkear. Realybėje, žinoma kiek kitaip. Naudojant „balanced“, o nuo 20 % baterijos likučio perėjus į baterijos išsaugojimo režimą, automatiniu ryškumu man baterija išlaikė 4 val ir 28 min. Iš jų 1 val 37 min praleista rašant šią apžvalgą, o visas kitas laikas žiūrint multimediją (YouTube, Telia). Pasiektas laikas nėra visa diena, bet rezultato blogu pavadinti tikrai negalėčiau. Turimi asmeniniai ir darbiniai Lenovo kompiuteriai išlaiko maždaug tiek pat.
Su originaliu įkrovikliu ir išjungtu kompiuteriu įkrovimas užtruko maždaug 3 val ir 30 min. Po 1 val ir 30 min, baterijos lygis siekė 46%, tad įkrovimas nėra iš pačių greičiausių. Darbinis Lenovo kompiuteris turi greito įkrovimo funkciją - 80% įkrovą pasiekia per kiek ilgiau nei 1 valandą, o pilnai įkraunamas greičiau nei per 2 valandas.
Kas nepatiko?
„Touchpad“ veikimas nėra tikslus. Visų pirma, jis per jautrus ir nuvesti pelytės žymeklį į norimą vietą kartais tampa iššūkiu (pvz. naudojant Word ir norint žymeklį nuvesti tarp tam tikrų raidžių). Taip, nustatymuose sumažinus jautrumą problema ne tokia opi, tačiau tuomet, pelytės žymeklis juda per lėtai. Antra, gestų naudojimas. Naudojant du pirštus galima slankioti per puslapius žemyn ir aukštyn, bet jei pirštai sugludę, čia jie bus traktuojami kaip vienas pirštas. Tad, dažniausiai reikia palikti bent 0.5 mm tarpą, norint naudotis šiuo gestu.
Didieji gamintojai turi savo dedikuotas programas, kuriose galime valdyti tam tikrus parametrus. Pvz. Lenovo Vantage programoje galima pasirinkti baterijos įkrovimo lygį, t.y. įkrauti iki pasirinkto lygio. Tai padeda taupant baterijos resursą. Deja, bet Ninkear tokios programos neturi. Aplamai, gamintojo puslapyje programinė įranga skirta šiam ir kitiems modeliams veda į OneDrive puslapį, o didžioji dalis nuorodų tiesiog neveikia.
Kita N16 Pro silpnybė yra garsiakalbiai. Taip, turbūt idealiai skambančio nešiojamo kompiuterio nėra, tačiau pastarosios kolonėlės tiesiog tragiškos. Čia nėra jokių žemų dažnių, o ir pats garsas sklinda tarytum iš skardinės.
Verdiktas
Ninkear N16 Pro teko pasinaudoti apie tris savaites, o per jas, vienaip ar kitaip mesti iššūkiai įveikti. Tai greitai veikiantis kompiuteris skirtas darbui, per daug grafinių resursų nereikalaujantiems žaidimams ir atsipalaidavimui žiūrint filmus.
Banggood šiam kompiuteriui suteikia 1 metų garantiją, tačiau testuojant, jokių defektų nepasitaikė ir dėl garantinio kreiptis neteko. Suprantama, sunku ką nors pasakyti dėl šio kompiuterio ar gamintojo ilgaamžiškumo, tačiau jei panaudoti komponentai iš tiesų kokybiški, bijoti dėl to nereikėtų.
Žinomų gamintojų nešiojamų kompiuterių tokiais parametrais Lietuvoje rasti nepavyko. Visi variantai kainuoja bent keliais šimtais eurų daugiau. Nepaisant kelių atrastų minusų, manau, kad Ninkear N16 Pro kainos ir kokybės santykis tiesiog nepriekaištingas.