Langų valymo robotas TOOKFUN W1. Pagal pavadinimą turėtų būti smagus, o kaip iš tikrųjų?

2023-04-23

TookFun W1

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

 • Puikiai išvalo lengvai purvu  apsinešusius langus
 • Neskleidžia didelio triukšmo
 • Stipriai ir tvirtai "prisisiurbia" prie valomo paviršiaus (2600Pa)
 • Dingus pastoviam elektros tiekimui, robotas pats išsilaiko apie 20 min.
 • Gali valyti skirtingus paviršius: langus, plytelės, veidrodžius ir pan.
 • Patogu, jeigu namie yra sunkiai pasiekiamų langų / vietų valymui
 • Gera surinkimo kokybė

Kas mums nepatiko?

 • Standartinė komplektacija atkeliauja tik su 2 šluostėm
 • Balsiniai pranešimai galėtų būt kokybiškesni, garsiakalbiai tarška
 • Nėra galimybės kontroliuoti vandens purškimo intensyvumo
 • Ganėtinai lėtas veikimas. Išvalo 1 kv.m. per maždaug 2 min.
 • Kampai ir kraštai pagal lango rėmą lieka nepilnai išvalyti
 • Jeigu langas labai purvinas, gali tekti 3-4 kartus keisti šluostę ir paleisti robotą pakortiniam valymui

Unboxing

Keisto pavadinimo langų valymo robotas "TOOKFUN W1" atkeliavo iš AliExpress. Pardavėjas išsiuntė iš EU sandėlio kuris yra Vokietijoje. Siunta pradžioje rūpinosi DHL, o Lietuvoje kaip jau įprasta perėmė Itellos darbuotojai. Beliko man tik atsiimti siuntą iš paštomato. Siunta atkeliavo per 5 dienas. 

Gamintojas prekės pakuotę papildomai dar įdeda į atskirą dėžę. Didelis pliusas, nes tai labiau apsaugo produktą kelionės metu. Jokių pažeidimų tiek ant atskiros dėžės tiek ir ant gaminio pakuotės nebuvo. Visos pakuotės svoris ~2.9KG.

Gaminio pakuotės vidaus turinys yra toks: instrukcija, pats langų valymo robotas bei prie jo pritvirtinta 5m saugos virvė, dvi šluostės, buteliukas vandeniui, pultelis, maitinimo blokelis.

Kokybė

Pavarčius, panagrinėjus, pabaksnojus patį robotą bei jo komplektaciją galiu pasakyti, kad pagamintas tikrai atrodo tvirtai. Tikrai nėra taip jog būtų „piguva“.  Ant korpuso nesimato jokių plastiko liejimo žymių, viskas surinkta patvariai, niekas negirgžda ar netraška. All good. 

Vandens buteliuko talpa 150ml. Tiek pat telpa ir į pačio roboto skysčio talpą. Gamintojas nurodo pilti tik vandenį ar stalo vandenį, bet manau langų valymo skystis taip pat nepakenktų. 

Visi laidai turi „lipučkas“ tvarkingam laidų suvyniojimui. Po atlikto darbo suvynioji laidus ir užlipdai, ir jokios netvarkos, smart. Virvė taip pat turi šią lipnią medžiaginę juostelę. Taip pat jos gale dar yra karabinas, atrodo pakankamai tvirtai tad po pirmo kritimo skilti neturėtų, bet žinoma geriau aplamai tokių patyrimų neturėti. 

Medžiaginės valymo šluostės, kaip ir minėjau, komplekte yra dvi. Jos yra 3 sluoksnių. Iš vienos pusės medžiaga kuri valo langą, viduje tokia lyg ir guma, ir paskutinis sluoksnis taip pat medžiaginis kuris prilimpa prie pačio siurblio „lipučkų“. Valymo pusės medžiaga primena minkštą kiliminę dangą.

Maitinimo blokelis yra 90W galingumo. Turi indikacinę LED lemputę. Kištukas kuris kišasi į langų roboto laidą yra su fiksavimo mechanizmu, reikia įkišti ir pasukti. Tai tampa kaip ir dar viena nedidelė apsauga jeigu robotas sugalvotu nukristi nuo stiklo.

Langų roboto priekinė dalis turi didelį mygtuką, talpą vandeniui / valymo skysčiui, indikacinę LED lemputę. Nugarinėje dalyje raudoną pagrindinį įjungimo mygtuką, kiekviename kampe po sensorių, USB-A lizdą skirta “firmware” (programinės įrangos) atnaujinimui, du judėjimo bėgelius bei viduryje ertmę skirta prisisiurbimui prie lango. Viršuje tarp šluostės juostų patalpinti 8 skysčio purkštukai.

Funkcionalumas

Roboto mygtukai – kaip jau ir minėjau, nugarinėje dalyje raudonas mygtukas skirtas įjungti / išjungti patį robotą. Priekinėje dalyje didelis apvalus mygtukas sauso valymo funkcijos paleidimui.

Trys langų valymo režimai:

 1. Reguliarus 1 karto valymas;

 2. Gilus 2 kartų valymas, pradžioje zigzagai vertikaliai, po to zigzagais horizontaliai;

 3. Rankinio valdymo, kai valdoma distancinio pulto pagalba.

Distancinis valdymo pultas turi šiuos mygtukus:

 • Rankinio manevravimo – mygtukai skirti rankiniu būdu manevruoti robotą; 
 • Play / pause - norint sustabdyti robotą valdant rankiniu būdu; 
 • Sauso valymo – skirtas langą valyti sausuoju būdu, dulkėms nuvalyti;
 • Balso pranešimo išjungimo – robotas turi funkcijų balso įrašus tad šiuos balsinius pranešimus galima išjungti;
 • Drėgno valymo - skirtas langą valyti drėgnuoju būdu; 
 • Purkštukų įjungimo / išjungimo – papildomai galima įjungti vandens purškimą kai yra aktyvuotas sausas valymas;
 • X2 mygtukas – skirtas dvigubo valymo funkcijai aktyvuoti, robotas važinės ne tik horizontaliai, bet po to dar ir vertikaliai. 

Langų valymo procesas

Pripilam į roboto skysčio talpą vandens ar valymo priemonę (žinoma čia tik tuo atveju jeigu norite valyti drėgnai), uždedam valymo šluostę. Pirminiam sausam valymui šluostė dedama sausa, po to kai robotas baigą darbą, tolimesniam drėgnam valymui dedama sudrėkinta, bet ne permirkusi šluostė. Gamintojas rekomenduoja naudoti dvi šluostes vienu metu. Pradžioje nuvalyti nuo lango dulkes su šlapia šluoste, o vėliau naudoti sudrėkintą šluostę bei drėgną valymą pilnam lango išvalymui.

Prijungiam maitinimo laidą, užkabinam kur nors saugiai saugos virvė, nuspaudžiam nugaroje raudoną įjungimo mygtuką ir uždedam robotą ant lango. Robotas pajaus jog jis yra uždėtas ir prisitrauks pats. Ant lango reikia dėti ties jo viduriu, jog paleistas W1 galėtų lengvai susiplanuoti valymo kelią. 

Norint  pasiųsti robotą dirbti, galima spausti viršuje ant roboto apvalų mygtuką arba pasirinkti norimą funkciją iš distancinio valdymo pulto. Nuspaustas mygtukas ant roboto aktyvuoja sausą valymą. Robotas pasisuks horizontaliai, nuvažiuos iki lango vieno šono ir tada iki kito, tada pakils į viršu, po to nusileis į apačią ir taip susižinos koks yra lango plotas. Pabaigęs valymą sugrįš į pradžią. Kai robotas sugrįžta reikia nuspausti ir palaikyti kelias sekundes apvalų mygtuką jog sumažėtų trauka ir būtų galima nuimti nuo lango.

Kas patiko?

Gamintojas tikrai apgalvojo užprogramavęs sugrįžimą po atlikto darbo į pradžios tašką. Įsivaizduokit kaip būtų nesmagu jeigu po didelių langų valymo W1 sustotų kažkur aukščiausiame taške, o pultelis neveikia, kaip tektų pasukti galvą norint jį nuo ten nukelti.

Dirbant robotas neskleidžia didelio triukšmo. 4 sensoriai praneša robotui jeigu buvo užeita už lango ribų ir neleidžia jam nukristi. Jeigu netikėtai atsikabintų maitinimo laidas ar dingtų namuose elektra, robotui tai nebūtų problema, kadangi jo viduje yra integruotos baterijos, kurios suveiks kaip apsauga ir leis robotui toliau būti „įsisiurbusiam“ dar apie 20 minučių.

Puikiai išvalo nedaug apsinešusius purvais langus. Taip pat galima valyti ir vonios plyteles, didelius veidrodžius, stiklines sieneles bei panašius paviršius. Jeigu patalpoje yra langai, stiklai ar panašios dangos sunkiai pasiekiamose vietose, tai su robotu šis darbas taps kur kas paprastesnis. Tuo momentu kai jis viršuje plušės, galėsite ramiai išgerti kad ir kavos.

Pabandžius atplėšti veikimo metu - tą padaryti yra ganėtinai sunku. Robotas Tookfun W1 tikrai gerai įsisiurbia (2600Pa) ir tvirtai laikosi ant valomo paviršiaus. Net ir užkliuvus su koja už laido, šis darbštuolis nenukris ant žemės. Nedidelis lauke siaučiantis vėjas jam irgi nebus baisu.

Kas nepatiko?

Nelabai supratau kam komplekte yra vandens buteliukas, nesukelia jokių problemų jeigu reikia įpilti skysčio kad ir iš puoduko. Geriau papildomai įdėtų dar vieną šluostę. Nes komplekte radau tik dvi šluostes. Aš manyčiau jog mažiausiai turi būti bent 3. Po kokio 3 lango šluostę reikia perplauti, kadangi ji labai greitai išsitepa jeigu langai tikrai yra užsiteršę, o jie tokie ir būna iš lauko puses. 

Jeigu langai yra žemai ir labai apsinešę, labai rekomenduočiau apžvelgti stiklą ir įvertinti ar nėra kokių smulkių akmenukų. Pagal gamintojo rekomendacijas, bandant robotą pirmiausiai valiau sausuoju būdu, to pasekmė pagautas nedidelis akmenukas šiek tiek įbrėžė lango stiklą. Tačiau manau jog ir šlapias valymas šioje vietoje būtų taip pat padaręs. Po šlapio valymo nukeliant robotą, jeigu jau valomas ne pirmas langas ta pačia šluoste, lieka nešvarumai kurie buvo susikaupę ant šluostės.

Valdant rankiniu būdu reikia prisiminti. kad kairė / dešinė traktuojama iš jo priekinės pusės, t.y. jeigu valoma iš lauko, o valdoma iš patalpos, tai nuspaudus į kairę, jis važiuos į dešinę. Taip pat jeigu norima pakeisti važiuojamą trajektoriją pirmiausiai reikia spausti play / pause mygtuką ir tik po to keisti kryptį. Žodžiu, nepatogu valdyti distanciniu pultu.

Balsinis pranešima yra tragedija. Garsas traškantis todėl tik labai gerai įsiklausius galima išgirsti ar papildomas purškimas įjungtas ar išjungtas, nes tarimas vienodas, tik iš intonacijos pagauni, kad gal išjungė. Man asmeniškai papildomas purškimas yra labai jau nedidelis, arba gautame įrenginyje jis aplamai neveikia. Tikrai nepastebėjau ant sauso lango papildomo purškimo.

Gan ilgas lango valymas. 3m² langą valo ~6 minutes su vieno karto valymo funkcija. Jeigu dar buksuojama, tai teks valyti dar ir antrą kartą. Įsivaizduokite valymą vasaros metu. Lango stiklai būna įkaite tai net ir papildomai užpurškus valymo skysčio ant stiklo jis labai greitai nugaruoja ir stiklas bus valomas sausai. Taip pat kampai, vietos ties rėmais (maždaug 2-3cm nuo rėmų) nėra išvalomos tobulai. Šias vietas tenka išsivalyti pačiam.

Verdiktas

Asmeniškai langų valymas nėra iš mėgstamiausių darbų. Paprastomis šluostėmis tikrai švariai nepavyks išvalyti. Ieškojau būdų kurie palengvintų šį nuobodų darbą, esu įsigijęs vieno žinomo gamintojo prietaisą kuris ištrintą stiklą langų valymo skysčiu jį tiesiog nusiurbia.

Labai knietėjo išbandyti kaip yra išvystyta langų robotu valymo technologija. Mano pastebėjimai yra tokie. Sutinku, jeigu langai bus valomi į mėnesį bent vieną kartą tada langų robotas bus labai naudingas ar jeigu gyvenama bute kuris yra aukštai ir didelių nešvarumų nėra ar yra sunku pasiekti tam tikras vietas, tada tikrai rekomenduočiau įsigyti langų robotą.

Tačiau jeigu langai nėra didžiausias prioritetas ir valoma kartą į sezoną, ar gyvenama netoli pagrindinės gatvės, kur dažnai langai apsineša smulkiu žvyru, nelabai rekomenduočiau roboto. Tokiu atveju stiklams galima labai pakenkti, o tada reikės didesnių išlaidų. 

Nuolaidos

2024-04-02

TookFun W1 langų valymo robotas su greitu pristatymu iš EU sandėlio už €136

TookFun W1 langų valymo robotas su greitu pristatymu iš EU sandėlio už €136

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X