Paprastesnis nei telefonas, bet geresnis nei įprastas laikrodis - A73 tai vaikiškas išmanusis laikrodukas. Šis laikrodukas skirtas vaikams, kurie jau praleidžia laiką toliau nuo tėvų ir tėvams, kurie nori turėti galimybę stebėti savo vaikų buvimo vietą, bei su jais bet kada susisiekti.
Vaikiškas laikrodis A73
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Intro
Anksčiau bandėmė laikrodukus LT21 ir lietuviškąjį Gudrutį Super-G Active Pro. Į klausimus ar šis A73 yra pranašesnis už kitus ir kurį būtų vertėtų pasirinkti savo mažiesiems bandysime atsakyti šios apžvalgos pabaigoje.
Kas viduje?
A73 dėžutės viduje rasite patį laikroduką, vartotojo instrukciją anglų kalba ir įkrovimo laidą. Tai kukli komplektacija ir būtų smagu, jei joje būtų ir apsauginis stikliukas ar papildomas įkrovimo laidas. Pastaruosius gavome kartu su LT21, o Gudrutis buvo su papildoma apyranke.
Pirmi įspūdžiai ir kokybė
Šio laikroduko korpusas iš kieto plastiko, o jo apyrankė yra silikoninė. Jame niekas netraška ir purtant nebarška, tad surinkimo kokybe atrodo pakankamai solidžiai. Nugarinėje dalyje rasite magnetinio įkrovimo vietą, dešinėje korpuso pusėje įjungimo ir SOS mygtukus, o kairėje SIM kortelės lizdą.
SIM kortelės lizdo trūkumas tas, kad jis turi mažą griovelį išėmimui be įrankių, o smalsus vaikas galėtų taip SIM kortelę ir išimti.
Paruošimas naudoti
Šio laikroduko valdomoji programėlė telefonams yra jau mūsų išbandyta (su LT21) SeTracker2, tad registracijos žingsniai yra tie patys. Į A73 įdedame SIM kortelę, įjungiame ir iš meniu pasirenkame QR kodą, o telefone sekame programėlės prisijungimo žingsnius. Visas sujungimas ir paruošimas naudoti užtrunka vos kelias minutes.
Laikrodukų valdymas
A73 laikroduko valdymą mažiesiems perprasti pavyks itin greitai dėl jo paprastumo. Atrakinimas atliekamas naudojant šone esantį mygtuką. Braukiant iš kairės į dešinę matysite mėgstamas (favorites) funkcijas, kurias galėsite koreguoti.
Tai panašu į greitąjį meniu, kuriame galite palikti dažniausiai naudojamas funkcijas greitam jų pasiekimui. Pagrindiniame lange braukiant iš viršaus į apačią matysite pagrindinę laikroduko informaciją (baterijos lygis, ryšio stiprumas ir t.t.), bei naujausius pranešimus ir įvykius.
Pagrindinis meniu pasiekiamas braukiant iš pagrindinio lango dešinės į kairę. Meniu rasite visas turimas laikrodžio funkcijas, tarp kurių yra ir fotoaparatas, žingsniamatis, chronometras, skaičiuotuvas, kalendorius, ir t.t.
GPS sekimas
Ko gero svarbiausia funkcija dėl kurios perkami šie laikrodukai yra GPS sekimas. Ši funkcija leidžia SeTracker2 programėlės naudotojams matyti laikrodžio buvimo vietą realiu laiku. Vietos nustatymas gali būti vykdomas keliais būdais – tai įmontuotas GPS imtuvas laikrodyje, WiFi ir mobilus ryšys.
Naudojantis, priklausomai nuo būdo, vieta nustatoma per 10-30 sekundžių ir dažniausiai nustatoma itin tiksliai. Esant pastate, matysite, kurioje pastato dalyje yra laikrodukas. Sekimo dažnumą galite koreguoti pagal poreikį programėlėje – pasirinkimai tarp 10 minučių, 1 valandos ar rankinio iššaukimo.
Papildoma funkcija susijusi su GPS sekimu yra žingsnių atkartojimas, t.y. galite matyti laikroduko judėjimą žemėlapyje pasirinktu laiku. Ši funkciją buvimo vietas atkartos pagal pasirinktą sekimo dažnį paminėtą anksčiau.
Pati SeTracker2 Programėlė naudoja Google Maps žemėlapį, tad galėsite pasikeisti žemėlapio atvaizdavimą į orto foto lengvesniam orientavimuisi. Programėlė taip pat leidžia nusistatyti geo tvorą, tad laikrodžiui pajudėjus iš nustatytos zonos, SeTracker2 vartotojai gaus pranešimą apie zonos kirtimą.
Kita pravarti funkcija yra maršruto planavimas nuo telefono iki laikroduko. Žemėlapyje paspaudus navigacijos mygtuką, gausite navigacijos nuorodas, kaip nuvykti iki laikroduko (naudojant Apple iPhone navigacijai pereinama į Apple Maps programėlę).
Susisiekimas
Be tradicinių susisiekimo būdų (skambutis ir SMS žinutė), tarp laikroduko ir SeTracker2 vartotojų galima sukurti pokalbių grupę. Šioje galite dalintis balso žinutėmis, teksto žinutėmis ar net nuotraukomis. Dėl paprastumo, balso žinutės mums tapo dažniausiai naudojama komunikacijos funkcija. Tereikia palaikyti garso įrašymo mygtuką ekrane, pasisakyti ir atleisti mygtuką.
Dar vienas patogus susisiekimo būdas yra vaizdo skambučiai. Pilnas vaizdo sujungimas (priklausomai nuo to ar naudojate WiFi) tarp vartotojų gali užtrukti iki 30 sekundžių, o vienas didžiausių vaizdo skambučių privalumas yra grupinis pokalbis. Vienu metu, galite kalbėtis naudodami kelis įrenginius. Iš laikroduko mikrofono girdimo garso kokybė yra gera, o laikroduko garsiakalbis pakankamai garsus lengvam susišnekėjimui net ir triukšmingoje aplinkoje.
Papildomas SOS mygtukas esantis šone leis mažiesiems greitai paskambinti SeTracker2 programėlėje įrašytiems telefono numeriams. Laikroduko įjungti net nereikia, užtenka palaikyti nuspaudus SOS mygtuką apie 5 sekundes ir laikrodukas paskambins pirmam telefono numeriui. Tokiu atveju, jei pirmasis neatsiliepia arba skambutį atmeta, skambinama antruoju numeriu eilės tvarka.
Slaptos nuotraukos ir pasiklausymas
SeTracker2 programėlė leidžia atlikti nuotraukas iš laikroduko kameros slaptai. Tereikia pasirinkti „remote photo“ funkciją ir akimirksniu gausite nuotrauką iš laikrodžio. Ir nors kameros kokybei yra kur tobulėti, tėveliams dažniausiai užtenka gautos nuotraukos, kurioje matoma aplinka.
Panašiai kaip slapta nuotrauka, naudodami funkciją „sound guardian“ galite gauti skambutį iš laikroduko ir pasiklausyt kas vyksta aplink laikroduką. Šių abiejų funkcijų privalumas, kad laikroduke neparodoma jokia informacija apie daromą nuotrauką ar skambutį.
Baterija
Pilna diena – tiek gyvuoja A73 laikroduko baterija naudojant visas siūlomas funkcijas: GPS sekimas kas 10min., keli vaizdo skambučiai ir balso žinutės. Ir nors dažniausiai vakare baterijos lygis siekia 20-30proc., kitai dienai to neužteks ir jį teks įkrauti. Pilnai įkrauti A73 užtrunka šiek tiek virš valandos.
Verdiktas
Už savo kainą, A73 laikrodukas turi begalę naudingų funkcijų. GPS sekimas yra tikslus, vaizdo skambučiai kokybiški, o papildomos susisiekimo funkcijos yra paprastos ir vertingos. Šis laikrodukas savo kaina ir programėlė telefone yra panašus į LT21 laikroduką, tačiau turi kelis skirtumus – vietoje prožektoriaus, jis turi SOS mygtuką, kuriuo pasinaudojus labai lengva greitai paskambinti nustatytiems numeriams.
Gaila, tačiau nėra greito pasirinkimo ekrano ryškumui ar garso lygiui nustatyti (pasirinkimai per nustatymus ir vaikui tai gali būti sudėtinga). Dėl savo panašumo A73 ir LT21 gali būti lyginami kartu prieš lietuviškąjį Gudrutį, o čia mūsų nuomonė nepasikeitė – A73 ir LT21 kainos ir siūlomų funkcijų prasme yra daug geresnis pasirinkimas. Svarbi ir mažosios apžvalgininkės nuomonė - išbandžius visus 3 laikrodukus, ji kategoriškai pasirinko patį geriausią laikroduką sau – LT21.