Blitzwolf PG1
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Pats power stationas supakuotas labai saugiai, dviguba dėžė, minkštos apsaugos, viskas puikiai. Atkeliavo be jokių pažeidimų, jokių defektų ir t.t. XMUND 100W modulis taip pat saugiai supakuotas, jokių priekaištų neturiu.
Kokybė / dizainas
Blitzwolf PG1 iš pirmo žvilgsnio atrodo gan solidžiai. Turi patogią nešiojimo rankeną, visos jungtys tvirtos. Tiesa, ant korpuso plastmasės buvo kiek pataupyta. Greičiausiai norint išgaut kuo mažesnę kainą, kas yra ypač svarbus pirkimo faktorius. Šio mobilios elektros stotelės svoris ~7kg. Kalbant apie 100W saulės modulį - su juo viskas irgi kaip ir okay iš surinkimo pusės, nelabai yra prie ko prikibti.
Parametrai
Šis BlitzWolf modelis turi visai neblogus parametrus atsižvelgiant į jo kainą. Iki 500W pastovi galia (800W peak), 462Wh talpa (3.7V/124800mAh), 2x AC (220V) jungtys, 2x USB, 1x USB QC 3.0, 1x USB-c (iki 60W), 1x DC. Prie visų šių jungčių, reikėtų paminėti, jog yra gan ryški 5W LED šviesa ir 10W galios BT garsiakalbis.
Taigi ant popieriaus viskas kaip ir gražu. Prieš pradedant testuoti šį power station'ą su įvairiais įrenginiais, buvau pasidaręs prielaidą, jog realiai viskas kas iki 500W turėtų veikti be jokių problemų, tačiau realybeje buvo kiek kitaip.
BLITZWOLF PG1 - IŠTESTUOTI ĮRENGINIAI
VEikia
NEVEIKIA
Kas patiko?
BlitzWolf PG1 power station'as turi ganėtinai daug įvairiausių jungčių - todėl vienu metu galima pajungti nemažai įrenginių. Pasikrauti telefoną ar tą patį MacBook Air galima tiesiai ir per USB-C, nes palaiko iki 60W. Taip pat labai patogu jeigu turi elektrinę pompą - gali power station'ą nusinešti arčiau ežero ir be didesnių vargų prisipūsti čiužinį, plaustą ar SUP irklentę.
Integruota 5W LED lempa pagelbės tamsesniu paros metu, pvz. kur nors išvykoje, gamtoje su palapinėm. O jeigu iš namų tuo pačiu dar pasigriebsi projektorių - galėsi pasidaryt filmų seansus po atviru dangumi, visai faina ir romantiška! Na ir galiausiai - kainos / kokybės / parametrų santykis tikrai geras palyginus su kitais brand'ais.
Kas nepatiko?
BlitzWolf PG1 bluetooth garsiakalbis yra tiesiog tragiškas. Nežinau, kodėl jie nusprendė integruoti jį kartu, bet geriau jau būtų nedėję išvis. Taip pat šis modelis neturi jokio ekraniuko, kuriame būtų galima matyt tikslesnį baterijos % likutį bei kitą informaciją apie elektros (W) gavimą / sunaudojimą.
Dar vienas dalykas, kuris gali erzinti, tai jeigu yra naudojama viena 220V jungtis ir tuo metu pajungsi dar kažką į antrą 220V lizdą - tai jungimo momentu sekundei ar dviem sustos elektros tiekimas anksčiau įjungtam įrenginiui. Tai jeigu tai bus koks projektorius - reikės iš naujo įsijungti jį. Na ir galiausiai, pasitaikydavo atvėjų (daugiausia su elektrine pompa) - kai reikėdavo kelis kartus paspaust įjungimo / išjungimo mygtuką, kad power station'as pagal pradėtų veikti. Nežinau kodėl...
XMUND 100W saulės modulis
Apie šį saulės modulį kolkas daug pakomentuoti negaliu, nes teko išbandyt labai minimaliai. Pirmi įspūdžiai gan geri, patogiai išsilanksto į 3 dalis, yra patogi kišenę laidų susidėjimui, komplekte buvo LABAI daug įvairių jungčių, laidų laidelių, kabliukų ir pan. Taip pat yra patogi rankena - patogu kažkur nusinešti, na ir vietos užima nedaug.
Dėl pačio efektyvumo ir kiek W gali sugeneruoti iš saulės - neturėjau galimybių ištestuoti (tuo labiau ir pats BlitzWolf power station'as be ekraniuko), bet teko matyt YouTube apžvalgas, jog realu išgauti ~75W prie intesyvios saulės (kai moduliai nėra įkaitę), o kai sušyla arba prie silpnesnės "rudeniškos" saulės - tuomet galia nukrenta iki ~40-50W.
Ką dar reikėtų paminėti, jog iš esmės galima nusipirkti tik patį saulės modulį ir per USB jungtį krautis telefoną, bluetooth kolonėlę, planšetę ar dar kokį kitą įrenginį, kuris nereikalauja daug galios. Bet žinoma, su mobilia elektros stotele atsiranda daugiau galimybių, nes dienos metus gali įkrauti ir esant poreikiui - naudot kai saulės jau nėra.
Ar verta pirkti?
Mobilūs power station'ai ir saulės moduliai gan sparčiai populiarėja. Atsiranda vis daugiau pačių įvairiausių modelių - su skirtinga galia, talpa ir t.t. Žiūrint į dabartinę rinkos situacija ir konkurentus - BlitzWolf PG1 komplektas su XMUND 100W moduliu yra tikrai neblogas ir dėmesio vertas variantas biuždetinių modelių segmente. Tiems, kurie nori labiau premium lygio mobilios energijos stotelės, rekomenduotume peržvelgti Bluetti gamintojo modelius su LiFePO4 baterijomis.
Jeigu Tu žinai kaip ir kur galėsi savo reikmėm praktiškai panaduot šią stotelę buityje, savo hobiuose, gamtoje ar keliaujant - manau tikrai verta apsvarstyti apie pirkimą. O ir šiaip, turėti atsarginį energijos šaltinį gali labai praverst ar net išgelbėti. You never know!