Šis naujasis modelis Mirtune S100 savo išvaizda siekia būti panašus į JBL nešiojamų kolonėlių grandą, bet kainuoja perpus mažiau. Pirmas įspūdis intriguoja, bet kaip yra iš tikrųjų? Galbūt tai tik eilinė nevykusi kopija, o galbūt ši 50W galingumo kolonėlė nušluostys nosį nešiojamų kolonėlių karaliams? Šioje apžvalgoje aptarsiu, kaip Tronsmart Mirtune S100 atsilaikė dvikovoje prieš JBL Charge 5, tad garsinam ir matuojam decibelus!
Tronsmart Mirtune S100
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Pravėrus plono kartono dėžutę, viduje pasirodo plastiko maišeliu apgaubta kolonėlė, kuri iš šonų yra kukliai įrėminta į putplastį, skirtą smūgiams sugerti. Šalimais vartotojo instrukcija ir USB-C krovimo laidas, tai yra viskas, ko reikia, kad naudotumėtės Tronsmart Mirtune S100.
Tikriausiai Tronsmart gamintojas prekės pakuotei dėmesio per daug neskyrė, tačiau ši kolonėlė saugiai atkeliaus iki gavėjo durų. Na, nebent atsirastų kliūčių siuntiniui keliaujant link adresato, galimai pati kolonėlė pajaus smūgių padarinius dėl neapsaugotos vidurinės kolonėlės dalies. Tačiau, galbūt neverta nerimauti dėl pakuotės, kai šiai nešiojamai kolonėlei nebaisūs nei smūgiai, nei vanduo.
Pirmi įspūdžiai
Galbūt Tronsmart gamintojas patrauklų ir kokybišką įpakavimą praleidžia pro akis, bet galbūt šis gaminys nustebins savo galingu garsu? Vos tik išpakavus šią kolonėlę kyla mintis, kad tai tik eilinė JBL Charge serijos kopija, kurios dažniausiai stipriai atsilieka nuo originalo. Dizainas turi labai daug panašumų su šiuo nešiojamų kolonėlių karaliumi: ovali pailga forma, garsiakalbių ir mygtukų išdėstymas, medžiaga aptrauktas korpusas…
Pažvelkime į Tronsmart Mirtune S100 iš arčiau. Valdyti šį prietaisą galima fiziniais mygtukais, išdėstytais garsiakalbio priekyje. Eilėje įtaisyti įjungimo/išjungimo, Bluetooth poravimo, taip pat garso didinimo ir play / pause mygtukai. Taip pat čia yra dėmesio vertas SOUND PULSE mygtukas, apie kurį šiek tiek vėliau.
Virš valdymo panelės pasislėpusi silikoninė rankenėlė skirta garsiakalbiui nešti. Ji lengvai išsitraukia, o kai jos nereikia naudoti - pasislėpia. Suskleidus rankenėlę į pradinę padėtį, ji tampa mažai pastebima, kadangi susilygina su garsiakalbio korpusu. Paprasta ir patogu.
Garsiakalbio šonuose sumontuoti įvairiais atspalviais šviečiantys pasyvūs radiatoriai žemam dažniui atkurti. Šviesos per daug į akis nekrinta, vakarėlį pagyvina, tačiau dienos metu jos nelabai reikalingos, o ir sumažina baterijos veikimo laiką. Gale galima rasti krovimo lizdą kartu su USB, AUX ir MicroSD įvestimi, kuriuos uždengia silikoninis dangtelis.
Pati nešiojama kolonėlė turi daug vilčių suteikiančio svorio, na ir pats korpusas atrodo tvirtai sudėtas. Kadangi gamintojas deklaruoja IPX7 atsparumą drėgmei ir dulkėms, kolonėlė pasirodė pakankamai solidi, bet ir kelia klausimų. Visgi į akį krito galinėje dalyje esants ir anksčiau minėtas silikoninis dangtelis. Jis labai lengvai nusiima ir atrodo, jog gali praleisti šiek tiek vandens ar dulkių.
Naudojimosi ypatumai
Įjungus šį Tronsmart gaminį mane pasveikino švelni ir neįkyri melodija kartu su neoninėmis, iš šonų šviečiančiomis spalvomis. Kol stebėjau, kaip mirguliuoja šios kolonėlės šonai, prietaisas jau laukė kol prie jo prisijungsiu. Užkurti vakarėlį ir išjudinti draugų kompaniją su muzika galima prisijungus prie Trosnsmart Mirtune kolonėlės per Bluetooth.
Taip pat jeigu draugas turi specialų grojaraštį USB atmintinėje arba SD kortelėje, lengvai galima leisti muziką iš ten. Taip pat neužmiršta apie galimybę groti muziką naudojant AUX laidą.
Bluetooth ryšys
Pirmiausia į galvą šovė prie kolonėlės prisijungti per Bluetooth, kadangi visuomet po ranka telefonas. Procesas greitas, nes kolonėlė iškart aptinkama, todėl susijungimas su kolonėle - be problemų. Tačiau neapsieita be tam tikrų niuansų.
Norint sumažinti kolonėlės garsą naudojant telefono mygtukus, atsiranda uždelsimas ir nutildyti pavyksta iš antro ar trečio karto. Na, bet ryšys netrūkinėja, netgi atsitraukus nuo kolonėlės 10-20 metrų. Taip pat ši kolonėlė turi integruotą mikrofoną, tad atsiliepus į skambutį telefone, galėsite laisvai kalbėtis su pašnekovu ir būsite puikiai girdimi.
Išorinių laikmenų naudojimas
Džiugu, kad net iki šių dienų neužmirštama ir apie laiko patikrintas USB, Micro SD ir AUX įvestis. Prietaiso galinėje dalyje įdėjus USB ar Micro SD kortelę, klausomą muziką galėsite valdyti fiziniais mygtukais, taip pat ir Tronsmart programėlės pagalba. Perjungti garso takelį galima ilgiau nuspaudus atitinkamus garso mygtukus, kas man pasirodė kiek nepatogu.
Norint tai padaryti greičiau ir patogiau, atsidarius programėlę turėsite atskirą valdymą tiek garsui didinti, tiek garso takeliui perjungti. Galbūt šios funkcijos kiek pasenusios, tačiau karts nuo karto tikrai praverčia ir manau, kad tai yra nemažas šios nešiojamos kolonėlės pliusas.
Tronsmart programėlė
Kad būtų galima išnaudoti visas Tronsmart Mirtune funkcijas ir privalumus, papildomai reikia atsisiųsti Tronsmart programėlę. Informacija apie programėlę pateikta instrukcijoje. Pačią programėlę sudaro trys skiltys.
Pati pirmoji ir elementariausia yra leidžiamos medijos ir garso lygio kontrolė. Kitas segmentas – garso preset’ų pasirinkimas kartu su individualiu 5 juostų ekvalaizeriu. Galiausiai - galimybė valdyti iš kur klausysite muziką (AUX,USB, SD), taip pat funkcija prijungti kelis garsiakalbius bei valdyti LED šviesų efektus.
Tronsmart app’se yra trys skirtingi šviesos muzikos efektai, tačiau jei jums šviesos muzika ne prie širdies, šią funkciją galima visiškai išjungti (spaudžiant Power mygtuką du kartus). Programėlė veikia be priekaištų, prisijungimas paprastas, naudojimas elementarus ir lengvai suprantamas, bet kilo klausimas, kodėl man reikia kas kart įjungus šią programėlę, iš naujo surasti jau ir taip prie bluetooth pririštą Tronsmart kolonėlę. Jeigu programėlė įsimintų prijungtą įrenginį, naudojimas būtų daug greitesnis.
Garso kokybė
Tiesą sakant, kuomet kolonėlė nenustebina nei išskirtiniu įpakavimu, nei komplektacija, atrodo, kad garsas taip pat niekuo neišsiskirs. Visgi galima lengvai apsigauti, nes ši kukliai save pristačiusi kolonėlė skleidžia ne tokį kuklų garsą iš savo 2.1 garsiakalbių sistemos. Kolonėlės priekyje iš šonų vietą užima du aukštų dažnių garsiakalbiai. Žemą dažnį atkuria viduryje esantis garsiakalbis, o gilų ir galingą garsą išgauti padeda šone esantys pasyvūs radiatoriai.
Nedidelė 50W kolonėlė skleidžia tikrai stiprų ir galingą garsą. Žemi ir vidutiniai dažniai maloniai virpina nedidelį kambarį. Net ir klausantis muzikos lauke, iš kelių metrų atstumo sunku patikėti, jog groja tik 50W kolonėlė, nes garsas tikrai galingas ir pasiekia klausytojo ausį kai pučia vėjas, ar kaimynas šalimais pjauna žolę.
Efektyviausiai žemo registro garsą galima išgirsti klausant repo ar country stiliaus muzikos. Besiklausant greitesnės ir trankesnės šokių muzikos trūksta šiek tiek tikslesnio žemo dažnio atkūrimo. Aukštieji dažniai atrodo šiek tiek duslūs, bet labiau atsiskleidžia klausant virš 50% galios.
„Pasileidus plaukus” ir kolonėlę pagarsinus iki maksimalios galios, teko šiek tiek nusivilti. Kol garso takelyje yra tik vokalas ir aukštesni dažniai - viskas puiku, kokybiška ir aišku. Vos tik prasidėjus žemam dažniui - atsiranda iškraipymai. Kolonėlė ties kiekvienu „punch’u” užkimsta ir atrodo, jog kolonėlės garso stiprintuvas nebesuvaldo garsiakalbių ir jam trūksta galios.
„Sound Pulse” mygtuko paskirtis - greita prieiga prie vieno iš penkių ekvalaizerio parinkčių. Trumpai tariant, paspaudus šį mygtuką aktyvuosite „Sound Pulse” garso efektą, kuris vos ne dvigubai sustiprina garsą. Visai neblogas garso pastiprinimas, mano nuomone kardinaliai pakeičiantis skambesį, tačiau ausį kutena nemalonus pašalinis garsas.
Įjungus šią funkcija atsiranda šnypštimas, kuris girdisi kolonėlei grojant nedideliu garsu. Jeigu norisi garsą dar labiau pakoreguoti, tai galima padaryti programėlėje pasirinkus vieną iš penkių įrašytų ekvalaizerio nustatymų. Na, o norint garsą susidėlioti individualiai, tai padaryti galima naudojant grafinį 5 juostų ekvalaizerį.
Palyginimas su JBL Charge 5
Kadangi Mirtune S100 išvaizda primena JBL gaminius, o garsas maloniai nustebino savo galingu skambesiu, pabandžiau sulyginti su JBL CHARGE 5 modeliu, kuris nešiojamų kolonėlių rinkoje yra bene populiariausias ir dažniausiai perkamas.
Nors Mirtune S100 turi didesnės talpos bateriją(8000 mAh prieš 7500 mAh), visgi abi kolonėlės deklaruoja tokį patį veikimo laiką (iki 20 val.). Verta paminėti, jog norint, kad Tronsmart veiktų tiek pat ilgai, kaip JBL Charge 5, reikia papildomai išjungti LED apšvietimą ir klausytis muzikos iki 50% garso. Taigi, nedarant jokių papildomų veiksmų, JBL Charge 5 gros ilgiau, nes Tronsmart Mirtune S100 LED apšvietimas bateriją išeikvos kiek greičiau.
Anksčiau minėjau, kad Tronsmart Mirtune S100 gali nuskaityti muzikos failus iš USB ar SD kortelių, taip pat galima klausytis per AUX kabelį, todėl jeigu norėsite naudotis tokia funkcija, JBL šiuo atveju jums neparankus.
Šiuo atveju drėgmei ir dulkėms atsparesnis yra JBL Charge modelis, kadangi turi IPX67 įvertinimą, tad Mirtune S100 turinti IPX7 atsparumą šiek tiek nusileidžia, tačiau tikrai nereikia nerimauti dėl to, kad netyčia sušlapinsite šį prietaisą.
Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kaip dirba abiejų šių kolonėlių garsiakalbiai, garso kokybės skirtumus pateikiu video medžiagoje. Galbūt visų detalių išgirsti neįmanoma, tačiau JBL skleidžia kokybiškesnį garsą. Aukštieji dažniai kur kas aiškesni ir detalesni. Nors Tronsmart yra tik 10W galingesnė, visgi jos skleidžiamas garsas daug galingesnis ir žemas dažnis gerokai stipresnis.
Verdiktas
Išbandžius Tronsmart Mirtune S100 ir palyginus jos galimybes su aukštos klasės JBL Charge 5 modeliu galiu drąsiai teigti, jog už tokią nedidelę sumą, ši kolonėlė groja įspūdingai. Žinoma, kai kurie JBL aspektai man labiau patiko, tačiau mes kalbame apie biudžetinę ir piniginei draugiškesnę alternatyvą.
Sumokėję ~ 60 eurų, gausite kompaktišką, bet pakankamai galingą ir kokybišką gaminį, kuris alsuoja į nugarą dvigubai brangesniems konkurentams. Tad jeigu ieškote kolonėlės, kuri ne tik užpildys vakarėlio foną, bet ir sukurs šviesų ir garso šou, rekomenduoju būtent šią Tronsmart Mirtune S100 kolonėlę.