Anksčiau maniau, kad robotai siurbliai nereikalingi namuose, tačiau po Narwal apžvalgos nuomonė pasikeitė kardinaliai. Šiandien aš ją vėl pabandysiu pakeisti ir išmėginsiu dar vieną namų tvarkymosi pagalbininką, o šį kartą tai langų valymo robotas ABIR WD8. Daug išlaidų nereikalaujantis robotas tikrai pagelbėtų sunkiai pasiekiamose vietose, bet ar jam pavyktų išvalyti ir įsisenėjusius nešvarumus? Apie tai ir daugiau dalinuosi šioje apžvalgoje.
ABIR WD8
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Kukliai supakuotas langų valymo robotas atkeliauja su visais reikalingais priedais. Be WD8 dėžėje yra vartotojo instrukcija, valdymo pultas (be baterijų), 3 keičiamos šluostės, vandens dozatorius, atskiras maitinimo laidas ir saugumo virvė (su karabinu, jei robotas netyčia nukristų).

Paties roboto dizainas maloniai nustebino. Jis neatrodo pigus, o rankenos / dirželio tvirtinimo vietos suteikia gražaus kontrasto, įkomponuojant ir įjungimo / išjungimo mygtuką. Korpusą juosiantis plastikas kietas, o rankena odinė (veikiau odos pakaitalo). Dugne silikonu dengiama anga skirta vandeniui įpilti, o priekyje ir gale angos skirtos vandens purškimui.

Valymo pradžia
Bent vieną kartą pasinaudojus ABIR WD8 klausimų daugiau nekils. Pilnai automatiniam valymui nereikia nei pultelio, nei programėlės. Įjungus robotą jis pradeda siurbti ir jį reikia priglausti prie lango. Tik kai keturi įspaudžiami jutikliai esantys kiekviename kampe įsispaudžia prigludus prie stiklo galima pradėti valymą. Tam padaryti, tereikia trumpai nuspausti įjungimo mygtuką. Baigęs valymą, šis robotas visuomet grįžta į tą pačią poziciją kur darbas buvo pradėtas.

Išskiriamos 3 valymo funkcijos pagal kryptį - horizontaliai, vertikaliai arba abu per vieną valymą. Nuspaudus įjungimo mygtuką valoma abejomis kryptimis. Norint pasirinkti kitą funkciją teks panaudoti pultelį arba programėlę.

Valdymas
Pulteliu valdyti WD8 paprasta. Trys viršutiniai mygtukai koreguoja kryptį, viduryje esančiomis rodyklėmis galima rankiniu būdu valdyti robotą. Apačioje esantys mygtukai parenka automatinį vandens purškimą arba nuspaudus dešinėje esantį mygtuką - purkšti nuspaudimo metu.

Be pultelio galima naudoti ir programėlę Tuya smart. Sujungimas greitas ir veikia bluetooth būdu, o po pirmo sujungimo, antrą kartą viskas įvyksta automatiškai. Čia funkcijos lygiai tokios pačios kaip ir pultelyje - krypčių valdymas, rankinis valdymas ir vandens purškimas.

Valymo kokybė
O dabar apie langų valymo kokybę. Langus rekomenduojama valyti bent du kartus per metus, o priklausomai nuo aplinkos, jų užterštumo lygis taip pat skirsis. Bandymų metu valiau įvairius langus, tiek valytus praėjusiais metais, tiek neseniai valytus, bet jau purvinus.

Dažniausiai langų valymo robotuose nerekuomenduojama naudoti langų plovimo skysčio, bet ABIR vartotojo instrukcijoje paminėtas „specialus“ skystis. Kadangi neminima jo sudėtis, surizikavau ir išbandžiau būtent su langų valymo skysčiu. Taigi, bandymuose naudojau tiek jį, tiek paprastą vandenį.

Neseniai valytų ir švaresnių langų valymas pakankamai kokybiškas. Su viena šluoste užtenka 1 ar 2 ciklų visomis kryptimis patenkinamam rezultatui išgauti. Užpildžius WD8 talpą vandeniu arba langų plovikliu, po valymo dryžių nelieka ir švarumo rezultatas nesiskiria.

Kraštų valymas, kuris didžiajai daliai langų valymo robotų kelia problemų, čia abipusiškas. Vietomis išvaloma iki pat krašto, tačiau matomos ir kelios valymo metu praleistos vietos. Valydamas kraštus, WD8 nuolatos pasikreipia (vingiuoja), taip pasiekdamas daugiau krašto. Labiausiai pastebimi praleisti kampai, kurie robotui nepasiekiami ir taip paliekamas kelių centimetrų nevalytas plotas.

Kiek kitokia istorija su itin purvinais ir seniau valytais langais. Pastarieji tapo neįveikiamu iššūkiu ABIR WD8. Ta pačia šluoste valant visomis kryptimis ir pakartojant procesą tris kartus, rezultatas nesikeičia ir įsisenėję purvai išlieka. Jei reikėtų įvertinti procentais, sakyčiau, kad išvalyta 50 proc. lango - matosi, kad buvo valyta, bet ne iki galo. Taip pat pastebėjau valymo dryžių, kurie atsiranda nuo greičiau išsipurvinusios šluostės. Pakeitus šluostę ir valant tą patį langą išnyksta tik dryžiai, o įsisenėję nešvarumai išlieka.

Iš įdomesnių testų - veidrodžio valymas. Čia rėmų nėra, o robotui išvažiavus už kraštų dviem jutikliais, jis apsisuka ir važiuoja kita kryptimi. Taigi, su šiuo langų valymo robotu galima taip pat valyti ir veidrodžius. Ne pagal paskirtį, bet gal ABIR WD8 išvalytų ir grindis iš plytelių? Įjungus robotas sukosi aplink savo ašį, tad šis eksperimentas nepavyko.


Kas nepatiko?
Nepaisant itin purvinų langų valymo kokybės yra ir kitų nepatikusių dalykų. Visų pirma, tai maitinimo laido sujungimas. Iš paties roboto einantis laidas (iki metro ilgio) sujungiamas su maitinimo blokelio laidu, o sujungimo vietos kiek aštresnių kampų. Jei valomas langas turi palangę ir laido sujungimas patenka žemiau, kylant į viršų šis sujungimas užsikabina už palangės ir stabdo roboto veikimą.

Automatinis vandens purškimas kiek per silpnas ir per retai naudojamas, tad šluostė valymo metu vos sudrėksta. Purškimo dažnis nereguliuojamas ir purškiama labiau rasa, nei stambesni lašai. Greičiausiai tai viena priežasčių, kodėl vieno valymo ciklo ne visuomet pakanka.

Jei langas neturi rėmo ir su kitu langu jungiamas su tarpeliu, ABIR WD8 nukris. Bandymų metu teko valyti balkono langus, tarp kurių buvo apie 1 cm tarpas. Davikliams krašto nepajutus, robotas atsikabino ir nukrito. Iš kitos pusės - saugumo virvė robotą tikrai išlaiko.

Verdiktas
Paraleliai su ABIR WD8 bandžiau ir kitą, gerokai senesnį robotą Ecovacs 880. Pastarasis neturi purškimo funkcijos, o šluostes sudrėkinti reikia pačiam. Tačiau šis net ir įsisenėjusius nešvarumus išvalė daug geriau, o valymui dažniausiai prireikdavo tik vieno ciklo.


Apibendrinant, įsisenėjusių nešvarumų ABIR WD8 tikrai nepašalins, o mano nuomone jis aktualesnis tiems, kurie siekia reguliarios langų priežiūros. Vertinant sąlyginai nedidelę kainą, tai galėtų būti puikus pasirinkimas ir namų tvarkos įrenginių papildymas.
