Xiaomi Band 8 (CN)
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Apžvalgai gavome dvi išmaniąsias apyrankes Xiaomi Smart Band 8. Jos atkeliavo supakuotos burbuliniame voke. Abi dėžutės su minimaliais defektais, vos įspaustais kampais. Dėžutės viduje, suvyniotos į maišelį, apyrankės sudėtos arčiau vidurio ir transportavimo metu išliko nepažeistos.
Dėžutėje rasite tik pagrindinius dalykus – tai išmanioji apyrankė, įkrovimo laidas ir vartotojo gidas. Mūsų modeliai skirti Kinijos rinkai, tad aprašymas ant dėžutės ir vartotojo instrukcija yra kinų kalba.
Kokybė
Pirmą kartą paėmus į rankas, ši apyrankė atrodo tvirta ir kokybiška, o šį jausmą sukurti padeda korpusą juosiantis metalas, kuris be patvarumo taip pat prisideda ir prie akiai malonaus estetinio vaizdo. Metalinė korpuso dalis gali būti dviejų spalvų - grafito juodos arba šampano aukso. Apatinė dalis pagaminta iš kieto plastiko.
Be dirželių, išmaniosios apyrankės korpusas primena piliulę. Ši forma neturi jokių aštrių kampų ir tai padeda išvengti nepatogumų naudojantis, pavyzdžiui rengiantis megztinį, kurio rankovės neužkliūna. Komplektacijoje pateiktas dirželis yra guminis ir skirtingai nuo senesnių Xiaomi Smart Band versijų neapjuosia korpuso iš visų pusių.
Kiekvienoje apyrankės korpuso pusėje yra atskiri dirželio atleidimo mygtukai (pastarieji buvo panaudoti Xiaomi Smart Band 7 Pro), kuriuos nuspaudus dirželio dalis lengvai išimama. Tai pakankamai patogus būdas pasikeisti dirželius į kitus, tačiau jei jau turite dirželių iš senesnių modelių, jos naująjai nebetiks.
Apyrankėje užtektinai sagties skylučių įvairaus dydžio riešams, pati sagtis pagaminta iš kieto plastiko ir užfiksavus apyrankė laikosi tvirtai.
Funkcionalumas
Xiaomi smart band 8 neturi jokių valdymui skirtų fizinių mygtukų. Visas valdymas atliekamas per lietimui jautrų ekraną. Pagrindinis funkcionalumas šioje apyrankėje orientuotas būtent į tai, kam ji ir skirta – sekti savo sveikatą ir fizinius pasiekimus.
Braukiant pirštu į šoną, galima keliauti tarp valdiklių („widgets“), o juos galima susidėlioti pagal savo pasirinimus Mi Fitness programėlėje. Braukiant iš viršaus, pamatysite pranešimus, juos galėsite peržiūrėti ir pažymėti, kaip peržiūrėtus.
Nors bandoma apyrankės versija yra skirta Kinijos rinkai ir iš kalbų pasirinkimo galima rinktis tik anglų ir kinų kalbas, lietuvių kalba pranešimuose atvaizduojama be klaidų. Tiesa, jaustukai („emoji“) rodomi, kaip kvadratėliai.
Keliaujant iš apačios, atsidaro pagrindiniai pasirinkimai – statistika, sporto šakos pasirinkimas prieš sportuojant, SpO2 matavimas, nustatymai ir t.t. Pasirinkus sporto šaką (šiuo pvz. ėjimas), apyrankė sinchronizuojasi su Mi Fitness programėle, praneša, kad pavyko nustatyti buvimo vietą ir pradeda fiksuoti jūsų ėjimą. Užbaigus, programėlėje matysite žemėlapį su eitu keliu, nueitą atstumą, žingsius, širdies ritmą ir pan.
Ko gero svarbiausia ir dažniausiai naudojama funkcija žingsių matavimas yra pakankamai tikslus. Kelis kartus suskaičiavus 1000 žingsnių ir lygininant su turimu Samsung Galaxy watch 3 paklaida vidutiniškai svyravo apie 20 žingsnių.
Kas patiko?
Ši išmanioji apyrankė yra labai lengva, sverianti vos 27 gramus ji puikiai priglunda prie riešo ir yra beveik nejuntama. Skirtingai nei įprastas laikrodis, ji nesukelia nuovargio po visos dienos nešiojimo ar miego. Miego matavimas pakankamai detalus ir tikslus. Galima stebėti kiek laiko miegojote giliai, kiek kartų nubudote, vidutinį širdies ritmą ir deguonies kiekį kraujyje miego metu.
Palyginau su turimu Samsung Galaxy Watch3 - miego laiko skirtumas tik kelios minutės. Tiek pastarojo, tiek Smart Band 8 pateikta informacija apie REM ar lengvo miego fazes yra labai panaši.
Tiesa gilaus miego informacija skiriasi - kuris įrenginys yra tikslesnis galima tik spėti. Xiaomi privalumas - parodo kiek kartų atsikėlėte iš lovos, koks buvo vidutinis širdies ritmas ar SpO2 viso miego metu.
Ryškus AMOLED ekranas matomas ir prie ryškios šviesos, o 60 Hz ekrano atnaujinimo dažnis leidžia mėgautis sklandžiu veikimu. 60Hz negalėjo pasigirti ankstesnės Xiaomi apyrankės, tarp jų ir mūsų bandyta Xiaomi Smart Band 7 Pro. Visuomet įjungto ekrano (“always-on display”) funkciją galima nustatyti su automatiniu išjungimu po saulėlydžio.
Band 8 vs Band 7 Pro (60Hz vs 30Hz / slow-motion)
Xiaomi Band 8 turi didžiąją dalį funkcijų, kurių mes jau įpratę tikėtis: orai, žadintuvas, pranešimai, perspėjimai, muzikos valdymas, laikmatis ir pan. Šioje apyrankėje yra daugiau nei 150 sporto šakų pasirinkimas. Mėgstamiausias iš jų galima prisidėti prie valdiklių (widgets) ir pasiekti vos per kelis paspaudimus.
Su gausybe sporto šakų pasirinkimu, nuolatiniu širdies ritmo matavimu, deguonies kiekiu kraujyje, detalaus miego matavimu ši apyrankė patenkino beveik visus mano lūkesčius.
Kas nepatiko?
Įkrovimas ne iš pačių patogiausių. Įkroviklio galas, kuris jungiasi su apyranke, yra su magnetais ir prisitvirtina prie apyrankės. Tačiau čia svarbus poliariškumas - prijungti galima tik viena puse ir nemaža tikimybė, kad iš pirmo karto pataikyti nepavyks.
Įmontuoti magnetai taip pat ne iš pačių stipriausių - jei apyrankė įkraunama ne ant lygaus paviršiaus, didelė tikimybė, kad vos sujudinus laidą šis atsijungs. Nors šis įkrovimo būdas yra paprastesnis nei laido kišimas, tačiau patogesnis įkrovimo būdas yra magnetinis padas, kuris tvirtinasi bet kuria puse (pvz. Samsung Galaxy watch serija).
Įkrovimas trunka apie valandą, o baterija su visomis įjungtomis funkcijomis man išlaikė 6 dienas. Jei išjungsite alway-on display, tikėtina, kad prisidės dar bent kelios dienos.
Galbūt GPS imtuvas nėra aktualus kiekvienam, tačiau šiai apyrankei jo trūksta. Sportuodamas ne visada nori turėti telefoną prie savęs, tačiau be jo, nepavyks sekti atstumo ar matyti savo pasiekimų žemėlapyje. Taip pat būtų nuostabu jei ši apyrankė turėtų ir altimetrą įveiktų laiptų skaičiavimui.
Pranešimai tai patogus privalumas, tačiau jei žinutė ilga, ar jų yra ne viena, apyrankė pradeda strigti bandydama apdoroti jas. Tai gali būti tik programinės įrangos problema, kuri galbūt ateityje bus pašalinta. Taipogi būtų patogu turėti bent keletą jau nustatytų atrašymo tekstų, su galimybe atsakyti į žinutę tiesiai iš apyrankės.
Žadintuvo funkcija patogi, turinti papildomą galimybę pradėti žadinti tada, kai apyrankė nusprendžia, kad tai yra geriausias metas tai padaryti ne ilgesniame nei 10 minučių bėgyje. Tačiau pati apyrankės vibracija nėra maloni. Atrodo, kad labiau vibruoja atskiros detalės viduje, nei pati apyrankė. Iš rytinio miego greičiau pažadina būtent vibracijos skleidžiamas garsas, nei pati vibracija.
Global versija vs CN
Kinijai skirtas modelis turi NFC, tačiau ne kinijos regione jos niekur nepanaudosi. Taip pat CN versija turi keletą iš anksto įrašytų programėlių (Alipay, Weixin Pay), netinkamų europos regionui. Šių piktogramų iš pagrindinio meniu deja pašalinti nepavyks. Taip pat global versiją turi ir tylų režimą (“silent mode”), kurio neturi CN versija.
Apyrankės ekrano fonai - nemaža dalis fonų Mi Fitness programoje yra su kinų kalbos užrašais, o global daugiausia anglų kalba. Ko gero didžiausias skirtumas yra tarp galimų kalbų – CN versija turi kinų ir anglų kalbas, o globali jų turi ir daugiau. Tačiau nei viena versija neturi lietuvių kalbos.
Verdiktas
Vertinant bendrai, Xiaomi Mi Band 8 už savo kainą yra nuostabus įrenginys. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško nebrangios, bet kokybiškos ir patikimos išmaniosios apyrankės. Jei svarstote ar rinktis tarp CN ir global versijos, rekomenduojame rinktis global versiją. Nors ji ir neturi NFC, CN versijoje esančio NFC panaudoti vis tik nepavyks.
Jei ieškote įrenginio, kuris turėtų įmontuotą GPS imtuvą, kuris gebėtų sekti aukščio pokyčius (kopimas į kalnus), galimybę atsiliepti į skambučius, greitai atsakyti į žinutes, tuomet dairytis reikėtų kitur. Xiaomi Smart Band 7 Pro turi įmontuotą GPS imtuvą (Xiaomi Smart Band 8 pro global versija dar neišleista), o FitBit Charge 6 turi GPS imtuvą, NFC ir greitą atsakymą į žinutes, tačiau pastarojo kaina gerokai didesnė.