Xiaomi nusprendė nesismulkinti ir į rinką išleido naująjį Xiaomi Air Compressor 2 Pro milžiną, kuris savo dydžiu ir galia lenkia savo konkurentus. Būtent tokio tipo pompos labai palengvina gyvenimą, kuomet reikia greitai ir be jokių pastangų pripūsti padangą ar kamuolį.
Xiaomi Air Compressor 2 Pro
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Sulyginus su kitais Xiaomi nešiojamų pompų modeliais, šis „monstras” siūlo paskirtas užduotis įvykdyti dvigubai greičiau ir efektyviau. Taigi, ištestuosime, palyginsime ir sužinosime tikrąjį Xiaomi Air Compressor 2 Pro potencialą!
Unboxing
Išpakavus dėžutę, pirmiausia, „lavašo” principu reikia išvynioti jos turinį. Tai padarius pasirodo pati Xiaomi pompa, o iš viršaus, mažoje dėžutėje sulankstytas šios pompos medžiaginis maišelis. Taip pat turime USB-C laidą nešiojamai pompai krauti.
Daugiafunkciniam pompos naudojimui komplektacijoje yra trys skirtingi antgaliai (kamuoliams, automobiliams, dviračiams) ir papildoma žarnelė, kurią galima naudoti kaip prailgintoją. Nepamirškime ir vartotojo instrukcijos, kurią radau viduje, tačiau jos perskaityti nepavyko, kadangi ji kinų kalba…
Pirmi įspūdžiai ir surinkimo kokybė
Nuo pirmo prisilietimo prie šio gaminio visgi jaučiasi, jog čia yra Pro modelis, kadangi jo gabaritai vos ne dvigubai didesni už kitus Xiaomi nešiojamų pompų modelius. Atsižvelgus į jo dydį ir svorį, į kuprinės mažą skyrelį jo labai lengvai neįtalpinsite, tačiau, kaip grožis reikalauja aukų, taip pat galia ir efektyvumas reikalauja daugiau vietos.
Xiaomi Air Compressor 2 Pro, kaip ir kiti šio gamintojo produktai yra plastikinio korpuso. Iš visų pusių dengiantis matinis plastikas atrodo gana kokybiškas ir sunkiai susibraižantis. Iš šonų ir apačios esančios ventiliacinės angos ne tik atlieka savo funkciją gelbstint prietaisui kvėpuoti, tačiau ir prideda šiek tiek stiliaus prie bendros išvaizdos.
Įvertinus šio prietaiso svorį, susidaro toks įspūdis, kad pompai nukritus ant žemės, plastikas smūgio neatlaikytų ir lengvai suskiltų. Ši nešiojama pompa nėra vien tik iš plastiko, kadangi kai kurie valdymo mygtukai ir krovimo lizdas yra padengti silikonu.
Kaip ir kiti modeliai, taip ir šis turi LED apšvietimą, tačiau ne vieną, o du! Viena lemputė yra prietaiso viršuje, o kita prietaiso gale ir ji yra pakankamai didelė. Manyčiau, jog tai yra puiki ir efektyvi idėja išnaudoti tuščią galinę korpuso dalį.
Ekranėlis taip pat didesnis ir ryškesnis, nei kitų pompų. Oro pūtimo žarnelė atrodo gana kokybiška ir tvirta bei su atsinaujinusiu naudojimo būdu.
Naudojimas
Ankstesnius Xiaomi nešiojamų pompų modelius ijungti buvo galima ištraukiant oro žarnelę iš jos vietos. Xiaomi Air Pump 2 Pro korpuso viršuje turi tam skirtą mygtuką, todėl jį nuspaudus oro žarnelė atsilaisvins ir tuomet pompa įsijungs automatiškai.
Įdėjus žarnelę atgal į savo vietą, prietaisas bus išjungtas, o jeigu per klaidą to nepadarysite - didelės bėdos nebus. Nenaudojamas po kelių akimirkų išsijungs pats. Ilgiau nuspaudus vidurinį kompresoriaus mygtuką taip pat galėsite išjungti pompą.
Įsijungus ekranui iš karto matysite nuliukus ir galėsite naršyti nustatymus nuadojant penkis fizinius mygtukus. Nustatyti reikiamą oro slėgį galima spaudžiant + ir - mygtukus, tačiau atkreipkite dėmesį, jog pirminis oro slėgio nustatymas yra PSI.
Pakeisti slėgio matavimo vienetą į BAR galima nuspaudus dešiniausią valdymo mygtuką ir jį šiek tiek palaikius. Spausdami dešinį meniu mygtuką galėsite nusistatyti, kokį daiktą norėsite pripūsti. Iš viso yra penki paruoštukai: dviračio, paspirtuko, motociklo ar automobilio padangos, taip pat ir kamuolio pripūtimas tinkamu slėgiu.
Ne bėda, jeigu automobilio padangą prireikė prisipūsti tamsiu paros metu. Ši nešiojama pompa turi net du šviesos žibintuvėlius. Nuspaudus kairįjį mygtuką ir jį palaikius apie dvi sekundes bus įjungtas apšvietimas prietaiso viršuje. Nuspaudus tą patį mygtuką dar kartą, įsijungs apšvietimas esantis pompos galinėje dalyje, spaudžiant toliau - įsijungia mirksinti balta šviesa.
Xiaomi pasirūpino jūsų saugumu kelyje tamsiu paros metu ir įtaisė raudonos spalvos apšvietimą, kuris šviečia ir mirksi kaip avarinis signalas. Nusistačius tinkamą funkciją arba reikiamą oro slėgį ir pasirūpinus apšvietimu belieka tik nuspausti vidurinį pompos mygtuką ir leisti Xiaomi Air Compressor 2 Pro atlikti savo darbą.
Palyginimas su Xiaomi Air Compressor 2
Šie du modeliai iš dizaino pusės gana panašūs, tačiau yra keli esminiai skirtumai. Air Compressor 2 yra beveik dvigubai mažesnis ir lengvesnis nei didysis brolis Air Pump 2 Pro. Meniu valdymo mygtukai išdėstyti vienodai ir abu modeliai naviguojami lygiai tokiu pačiu principu. Kadangi Air Compressor 2 yra kompaktiškesnis, todėl jo ekranas mažesnis ir deja, ne toks ryškus.
Air Compressor 2 pompos komplektacija yra kiek skurdesnė, kadangi dėžutėje nėra krovimo laido ir papildomos oro žarnelės, kaip pas didesnįjį brolį.
Oro padavimo žarnelės tiek ant vieno modelio, tiek ant kito yra viršutinėje dalyje. Kaip ir kitų modelių, taip ir Air Compressor 2 oro žarnelė išsitraukia ir taip pažadina pačią pompą. Savo ruožtu Air Pump 2 Pro turi atnaujintą žarnelės ištraukimo mechanizmą su mygtuko paspaudimu.
Dar vienas lengvai pastebimas skirtumas - LED apšvietimas. Xiaomi Air Compressor 2 gali padėti apšviesti aplinką tamsiu paros metu, tačiau turi tik vieną LED žibintą, kuris atlieka savo darbą, tačiau nėra itin ryškus. Air Pump 2 Pro modelis turi net du LED žibintus, kurie gali šią užduotį atlikti dvigubai geriau.
Palyginkime šių pompų baterijas: Air Compressor 2 turi 2000mAh x 2 bateriją, o mano testuojamas Air Pump 2 Pro modelis - 2500mAh x 3. Ko ne dvigubai didesnės talpos baterija Pro modelyje suteikia galimybę vos ne kiekvieną užduotį gali atlikti 2.2 karto greičiau, nei Xiaomi Air Compressor 2.
Baterijos pranašumas pasirodė jau nuo pirmųjų testų, kuomet Pro modelis pripūtęs automobilio padangą nieko nepajuto, o mažesniajam teko labiau pavargti ir išeikvoti daug daugiau baterijos įkrovos. Abiejų pompų baterijų įkrovimo laikas gana panašus - Pro modelis apie 3.5 val, o mažasis brolis Air Compressor 2 apie 3 val, abu modelius galima krauti USB-C jungtimi.
Testai ir rezultatai
Išvaizdą ir esminius skirtumus aptarėme, todėl belieka tik faktais pagrįsti Xiaomi Air Pump 2 Pro pranašumą. Testavimo metu Xiaomi Air Compressor 2 ir Xiaomi Air Pump 2 Pro atliko tokias pat užduotis, o aš fiksavau per kokį laiko tarpą jos buvo įvykdytos.
Testo metu išbandžiau pripūsti krepšinio kamuolį, taip pat dviračio ir automobilio padangas. Papildomai buvo išbandyta, ar šios nešiojamos pompos sugebės pripūsti visiškai tuščią automobilio padangą.
Palyginus abiejų modelių rezultatus, aiškiai matomas Xiaomi Air Pump 2 Pro “priaugintų raumenų” pranašumas. Aišku, Air Compressor 2 tikrai neblogai tvarkėsi su užduotimis ir gali būti puikus pagalbininkas bet kokioje kasdienėje situacijoje.
Nustebino ir tai, jog šis mažylis sugebėjo pripūsti visiškai tuščią automobilio padangą! Žinoma, Air Compressor 2 turėjo itin stipriai paplušėti ir išeikvoti nemažą dalį savo baterijos, kol PRO modelis visiškai nepavargo dirbdamas 3 min be perstojo.
Xiaomi Air Pump 2 Pro rezultatai kalba patys už save, nes susitikus skirtingų svorio kategorijų dalyviams, vienam iš jų teko pripažinti „knockout’ą”. Su visomis užduotimis PRO modelis susitvarkė ne tik efektingiau, bet tuo pačiu ir efektyviau. Visas padangas ir kamuolius Pro modelis pūtė visai kitokia galia ir be jokio vargo, kol mažesnis konkurentas kai kuriose vietose turėjo labiau pasistengti.
Verdiktas
Abu išbandyti Xiaomi nešiojamų pompų modeliai paliko labai gerą įspūdį ir paskatino įtraukti šias prekes į savo wishlist’ą. Tačiau, renkantis elektrinę pompą, svarbu išsigryninti savo poreikius. Jeigu norisi lengvesnio, kompaktiškesnio modelio ir pagrinde bus pučiami kamuoliai, paspirtukai, dviračiai - pilnai užtenka Xiaomi Air Compressor 2 modelio.
Norintiems daugiau galios, našumo ir universalumo, tam, jog be didesnių sunkumų būtų galima pripūsti ir pilnai išsileidusią automobilio padangą - rekomenduočiau rinktis Xiaomi Air Compressor 2 Pro.