Pirma pažintis su 3D spausdintuvu – kuo nustebino ir nuvylė Flashforge Adventurer 5M Pro?

Svarstote įsigyti savo pirmąjį 3D spausdintuvą, bet bijote, kad tai bus per sudėtinga ar per brangu? O galbūt jau turite spausdintuvą, tačiau ieškote prieinamesnio ir lengviau naudojamo varianto? Flashforge Adventurer 5M Pro – modelis, kuris žada būti idealus tiek pradedantiesiems, tiek tiems, kurie nori atsinaujinti be didesnių investicijų. Šis spausdintuvas siūlo subalansuotą funkcionalumą, paprastą naudojimą ir patrauklią kainą.

Vis dėlto, ar šis spausdintuvas tikrai pateisina savo pažadus? Nors Adventurer 5M Pro atrodo kaip patrauklus pasirinkimas, verta įsigilinti į jo privalumus bei funkcionalumą. Tiesa, nors tai pirmasis mano 3D spausdintuvas, tačiau pradedančiojo akimis apžvelgsiu jo stipriąsias ir silpnąsias puses, kad galėtumėte įvertinti, ar šis modelis iš tiesų gali tapti patikimu sprendimu jūsų kūrybinių projektų pradžiai.

FlashForge Adventurer 5M Pro

Vertinimas:

Customers served! 0 Customers served!

Kas mums patiko?

  • Paprastas kalibravimas
  • Greitas spausdinimas
  • Paprastas ir greitas naudojimas
  • Lengvas galvučių pakeitimas
  • Konkurencinga kaina

Kas mums nepatiko?

  • Ribotas kalbų pasirinkimas (nėra lietuvių k., nei pačiame spausdintuve, nei APP'se)
  • Išjungus aparatą, fenas dirba labai garsiai. Vienintelis būdas išjungti – atjungti elektros tiekimą aparatui
  • Mobili aplikacija leidžia stebėti, sustabdyti, nutraukti printus, tačiau nėra integruoto modelių browserio

Unboxing

3D spausdintuvo siunta atkeliavo dviejų dėžių komplekte. Mažesnėje dėžėje turime keturių dėžučių komplektą plastikiniuose įpakavimuose su apsauginiu paminkštinimu. Kiekvienoje pakuotėje yra dėžutės su vakuumuotais, skirtingų spalvų „FlashForge“ 1 kg PLA plastiko rulonais. Su šia komplektacija ateina „Skydiver“, „Rose Quartz“, „Galaxy Blue“ bei „Galaxy Gray“ spalvų rulonai.

Didesnėje dėžėje, su jų „FlashForge“ logotipu ir papildomomis rankenomis, palengvinančiomis 18 kg svorio dėžės nešimą, yra pats 3D spausdintuvas bei naudojimosi instrukcijos, garantijos aprašas. Instrukcijos pateikė lengvai suprantamą aprašą bei iliustravo, kaip taisyklingai iš dėžės išimti spausdintuvą ir apsauginiame putplastyje esančius papildomus įrankius.

Bendrai į didžiosios dėžės komplektą įėjo 250 g HS PLA plastiko rulonas, maitinimo laidas ir 0.6 mm diametro ekstruderio antgalis. Kartu ir įrankių rinkinys, kuriame buvo sudėta: plastiko rulono laikiklis su 2-iem varžtais, tepalas detalėms sutepti, klijai plastiko adhezijai, ekstruderio atkimšimo adata, atsuktuvas, trijų šešiakampių raktų rinkinys ir įstrižinės replės. Prie viso to dar ir pridėta USB atmintinė su kompiuteriui skirta programine įranga bei platesnėmis instrukcijomis, negu tos, kurios ateina fiziškai su spausdintuvu.

Pagrindinis 3D spausdinimo įrenginys buvo pakankamai saugiai apsaugotas putplasčio plokštėmis, o siunta pristatyta be jokių pažeidimų. Svarbu paminėti, kad ant 3D spausdinimo aparato galinės dalies buvo matomas gamyklinis defektas – 2 cm ilgio negili įrėžimo linija.  

Pasiruošimas

Atkeliavusios spausdinimo įrangos nereikia surinkinėti detalėmis. Pagal suteiktas pirminio paleidimo instrukcijas, atliekame tam tikrus veiksmus. Pradedame nuo varžtelių, prilaikančius spausdinimo platformą, atsukimo. Toliau, aparato spausdinimo platformoje ir galinėje dalyje yra sužymėtos geltonos rodyklės, kur reikia atsukti papildomus varžtelius prieš pradedant naudotis įranga.

Prisukau plastiko rulono laikiklį prie galinės dalies. Tada prijungiau aparatą į maitinimo lizdą, paspaudžiau aparato jungiklį, pasirinkau prietaiso kalbą ir prijungiau prie vietinio interneto ryšio. Gautą pasirinkimą atsisiųsti mobiliąją programėlę ir prijungti 3D spausdintuvą prie programėlės aš kol kas praleidau ir tada spausdintuvas pradėjo pirmo paleidimo kalibravimą.

Spausdintuvui atlikus kalibravimo procesą, kuris truko apytiksliai 15 minučių, ekrane automatiškai pasirodė instruktuotas pranešimas, kad pirmam kartui bus atliekamas plastiko papildymo procesas į aparatą. Atlikus pažingsniui visas nuorodas pagal instrukcijas – jau galėjau pradėti naudotis 3D spausdinimo funkcija.

Pirmi įspūdžiai ir surinkimo kokybė

Nors surinkimo ir paleidimo procesas buvo aiškiai išdėstytas ir nebuvo komplikuotas, tačiau tam bendrai prireikė apie 25 min. Pats spausdinimo aparatas – iš CoreXY metalinės struktūros, kuris suteikia jam tvirtumo ir stabilumo.  

Viena pastaba – šio spausdintuvo spausdinimo erdvės tūris yra 220 x 220 x 220 mm, šiek tiek mažesnis nei įprastas 220 x 220 x 250 mm, būdingas tokios kainos kategorijos 3D spausdintuvams. Priekinės durelės ir viršutinė anga yra iš permatomo tamsinto plastiko, be jokio rėmelio iš tvirtesnės medžiagos, kurios, nesant atsargumui, gali nulūžti.

Plastiko padavimo vamzdis liečiasi su plastikiniu dangčiu, todėl tikėtina, kad vykstant spausdinimo procesui jie tarpusavyje trinsis ir paliks įrėžimo linijas. Dėl pačio dangčio pozicijos: jeigu aparatas laikomas lentynoje, gali kilti trikdžių su plastiko filamentų nukirpimu ir įkišimu į padavimo sistemą.

Panaši problema kyla su plastiko rulono laikikliu, kuris randasi spausdintuvo gale. Tai pakankamai nepatogi pozicija, nes reikalauja kiekvieną kartą atitraukti aparatą nuo sienos arba šonu jį apsukti, norint pakeisti plastiko ruloną.

Pati įranga atrodė tikrai estetiška, modernaus minimalistinio stiliaus, pakankamai kompaktiška kambario sąlygoms, užimanti 49x38x45,5 cm erdvę (įskaitant rulono laikiklį gale). Spausdintuvo svoris yra apytiksliai 15 kg, tad net ir vienas asmuo gali pats pernešti aparatą iš vienos vietos į kitą.

“Default” modelių spausdinimas

Prieš patį spausdinimo procesą užtikrinau, jog išimama spausdinimo plokštelė yra švari ir patepta klijais, kurie atkeliavo su įrankių dėžute. Tai atliekama tam, kad pirmas spausdinamas sluoksnis tinkamai priliptų prie plokštelės. 3D modelių, kurie jau įrašyti aparato atmintyje, spausdinimas yra ganėtinai paprastas. Pirmajam bandymui spausdintuvo ekranėlyje pasirinkau spausdinimo sekciją ir nusprendžiau pradėti nuo 2x2x1 cm stačiakampio modelio. Tai pats paprasčiausiai modelis, kuriuo išbandžiau aparato veikimą.

Pasirinkęs modelį, gavau pranešimą ar noriu, kad būtų vykdomas automatinis platformos išlyginimas prieš pat spausdinimą. Kadangi tai jau buvo padaryta per patį pirmą kalibravimą, palikau pasirinkimo dėžutę nepažymėtą ir spaudžiau – „Print“. Proceso metu buvo rodomas likęs spausdinimo laikas bei progreso procentas. Po 5 minučių, aparatas trumpa melodija indikavo, jog spausdinimas – baigtas. Detalė buvo suformuota gražiai, be jokių matomų defektų.

Po to perėjau prie „Benchy“ valties atspausdinimo, kurios modelis taip pat įrašytas į spausdintuvą. Jis yra standartinis 3D modelis testavimui, nes jo detalus dizainas iškelia įvairius spausdinimo iššūkius, tokius kaip: arkos, tiltai ir smulkios paviršiaus detalės, viską sutalpinant kompaktiškoje formoje. Tai greitai atskleidžia spausdintuvo galimybes ir kalibravimo problemas, todėl puikiai tinka vertinti spausdinimo kokybę skirtinguose 3D spausdintuvuose.

Visi septyni bandymai atspausdinti šią valtį buvo labai sėkmingi - jokių įžiūrimų kreivų linijų,arkos ir tilteliai buvo sujungti tinkamai visose ašyse. Galiausiai, atspausdinau likusius printerio atmintyje esančius 3D modelius: visi gavosi tvarkingi, be jokių įžiūrimų defektų, nepaisant, kurį plastiką naudojau.

Modeliai iš interneto

Tačiau, kai reikėjo spausdinti keletą modelių, atsisiųstų iš interneto, gavau įvairesnius rezultatus. Internete radau pakankamai paplitusį “All-in-One” spausdinimo kokybei testuoti skirtą modelį. Jį spausdinau su skirtingos spalvos plastikais: daugumą modelių pavyko atspausdinti panašiai, išskyrus bandymus su pilkuoju plastiku. Dirbant pirmą kartą su pastaruoju, arkose pilkas plastikas kartais pajudėdavo į šoną ir pasiversdavo į spagečius, o tarp tiltelių bei kolonų susidarydavo daugiau siūlelių nei su kitais plastikais.

Visuose bandymuose tekstas dalinai atsispausdino, o keliose vietose – net neatpažįstama, kokia tai būtų raidė ar skaičius. Tai nutiko dėl to, kad raidžių linijų tankis šiame modelyje yra tarp 0,35 ir 0,23 mm siaurumo, o 0,4 mm skersmens antgalis nėra pakankamai siauras tokiam detalumui išgauti. Nepaisant to, visos kitos svarbios detalės išeidavo puikiai, tinkamai pasižaidus su nustatymais “Slicer” programinėje įrangoje.

Dar atspausdinau kelis iš interneto surastus modelius: kelis XYZ kubelius, dvi skirtingo tipo dėžutes, krokodilo statulėlę, plastiko rulono laikiklį, bei savo sumodeliuotą stalčių, vazą ir NiuxTech logotipą. Visi modeliai išėjo kokybiški, su aiškiomis detalėmis ir lygiais paviršiais, todėl spausdinimo rezultatai tikrai labai džiugino.

Antgalio keitimas

Dirbdamas pastebėjau, jog spausdinant didesnius modelius su 0.4mm antgaliu tenka laukti ilgiau, todėl pagalvojau, kad būtų metas ištestuoti 0.6mm skersmens antgalį. Čia galiu pagirti „FlashForge“ už tai, jog visą antgalio keitimo procesą jie padarė labai greitą ir paprastą. Man tereikėjo ištraukti vamzdelį ir nukirpus plastiko giją iš ekstruderio viršaus, paimti už galvutės (atšalusios), su kita ranka paspausti du raudonus išsikišimus ekstruderio šonuose ir, truktelėjus žemyn, ištraukti antgalį. Tada, paėmęs naują antgalį, užtaikiau, įkišau ir taip per kelias sekundes paprastai pakeičiau antgalį.

Jeigu yra spausdinami didesni modeliai, kokybė beveik nepasikeičia, tačiau dėl mano pasirinktų nustatymų kaukolė buvo sudaryta iš mažesnio kiekio plastiko sluoksnių. Šį 202x139x149 mm dydžio modelį spausdinau su 5% tūrio užpildymu, 0,42 mm sluoksnių aukščiu ir pats procesas truko apytiksliai 5 valandas ir 20 minučių. Nors šiuo atveju sluoksniai buvo aukštesni, bet, nepaisant to, modelis atrodė nuostabiai ir laukti ilgai nereikėjo.

„Slicer“ programinė įranga

Norint atspausdinti savo arba iš interneto gautus 3D modelius, reikia įdėti šiek tiek pastangų. Iš esmės – išmokstant minimaliai naudotis programomis, kurios skirtos apdoroti 3D modelių .stl failus į spausdintuvui suprantamus .gcode failus. Tokio pobūdžio programos vadinamos „Slicer“, o su šiuo spausdintuvu ateina būtent dvi, kurias rasite USB atmintinėje: „FlashPrint 5“ ir „Orca-Flashforge“.

Pirmoji – paprastumu pasižyminti gamintojų sukurta programa. Tačiau ji yra ribota savo nustatymų įvairumu, kiekiu bei nėra plačiai naudojama. „Orca-Flashforge“ yra gamintojų modifikuota ir pritaikyta būtent jų 3D spausdintuvams versija. Tai jau egzistuojančio „Orca Slicer“ (vieno iš labiausiai naudojamų „Slicer“ programų) atšaka, kuri yra naudojama dėl reliatyvaus paprastumo, įvairių įrankių integracijos ir dėl programos atvirojo kodo pobūdžio.

Aš pasirinkau naudotis „Orca-Flashforge“, kadangi apie ją esu skaitęs nemažai gerų atsiliepimų. Pačiose gamintojų suteiktose instrukcijose parodoma: kaip įdiegti būtent „Orca-Flashforge“, o ne „FlashPrint 5“. Šiuo atveju, vienas mažas nepatogumas yra tai, kad USB atmintinėje suteikta versija buvo 1.0.1, todėl įdiegus programą – buvau nukreiptas į jų puslapį, kur turėjau atsisiųsti ir atsinaujinti į 1.1.0 versiją.

Programinės įrangos galimybės plačios. Čia galima savo .OBJ, .STEP, .STL failus apdoroti, nustatyti: kaip juos spausdinti, kokio dydžio, o vienu metu galima spausdinti net kelis modelius. Prie programos galima prisijungti su savo „Flashforge“ paskyra ir pririšti turimą 3D spausdintuvą. Programa leidžia matyti visus susietus spausdintuvus, jų būklę, kiek liko laiko iki spausdinimo pabaigos. Taip pat yra galimybė per WiFi arba LAN per nuotolį išsiųsti komandą spausdinti pasirinktą 3D modelį neatsitraukus nuo kompiuterio.

Taip pat, jeigu per spausdintuvo nustatymus yra įjungiama kamera, galima prisijungti ir stebėti tiesioginį vaizdą iš aparato vidaus: kaip vyksta visas procesas, ar neįvyko kokių nors klaidų. Trikdžio atveju galima per nuotolį spausdinimą pristabdyti arba visiškai atšaukti. Verta išmokti naudotis „Orca Slicer“ programa, nes ją galima pritaikyti prie skirtingų gamintojų printerių ir tai yra pagrindinis įrankis dirbant su 3D spausdintuvais. Man, kaip pirmą kartą besinaudojančiam tokia programa, tikrai nebuvo sunku išmokti: yra daug informacijos, dokumentacijos ir pavyzdžių anglų kalba.

Naudojantis šia programa iš pradžių teko dažnai susidurti su problemomis bandant prisijungti prie savo paskyros, tad netekdavau galimybės naudotis spausdintuvu per nuotolį ir tekdavo pasitelkti USB atmintine, kad galėčiau perkelti modelius. Tačiau, kol rašiau šią apžvalgą, gamintojai išleido 1.1.1 programos versiją, po kurios, atlikus dar kelis testavimus, neteko daugiau susidurti su šia problema.

Mobilioji aplikacija „Flash Maker“

Kai kurias spausdintuvo funkcijas buvo galima pasiekti per jo meniu, tačiau patogumo dėlei tam buvo skirta ir telefono programėlė. Gamintojų oficialiajame puslapyje radau ir nuskenavau QR kodą skirtą atsisiųsti pačią programėlę. Įsidiegęs ją ir prisijungęs prie savo paskyros, nuėjau į spausdintuvo informacijos skiltį ir paspaudžiau „My Account“ – čia buvo rodomas QR kodas, kurį nuskenavau su programėle, kad susiečiau spausdintuvą su telefonu.

Po šio sujungimo, panašiai kaip „Orca-Flashforge“ programoje, galėjau nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti spausdintuvą. Dar viena naudinga funkcija buvo galimybė po kiekvieno spausdinimo per programėlę peržiūrėti pagreitintus vaizdo įrašus („timelapse“). Tam reikėjo pačiam aktyvuoti šią funkciją spausdintuvo kameros nustatymuose įjungus „video“ parinktį, kitaip „timelapse“ įrašai nebuvo išsaugomi.

Norint peržiūrėti įrašus, programėlėje pasirinkęs susietą spausdintuvą, nuėjau į jo nustatymus ir paspaudžiau „Time-lapse video“, kur buvo išsaugoti visi vaizdo įrašai. Šiuos įrašus taip pat galėjau išsaugoti USB atmintinėje tiesiogiai per spausdintuvo nustatymus. Kameros kokybė nebuvo pati geriausia, bet užtektina, kad įrašuose būtų įmanoma atpažinti galimas problemas, dėl kurių galėjo įvykti klaida spausdinimo procese.

Testavimo metu susidurtos problemos

Nors pats spausdintuvas be abejo – kokybiškas ir tvirtas, tačiau sužinojau, jog dirbant su 3D spausdintuvais tenka susidurti su įvairiausiais trikdžiais, o šis Adventurer 5M Pro – nėra išimtis. Kai palikau spausdinti vieną iš valčių, grįžus prie spausdintuvo pasitiko pusiau baigtos valties vaizdas. Plastiko rulone susipynė gija taip, kad įrenginys nebegalėjo daugiau įtraukti plastiko ir toliau tuščiai paišė ore.

Šiuo atveju, tereikėjo nukirpti plastiką iš FlashForge Adventurer 5M Pro išorės, kur paduodamas plastikas, bei iš vidaus, virš pačio ekstruderio, o tada tiesiog įvykdyti tą patį procesą kaip paprastai keisčiau arba paduočiau įrenginiui įprastai ruloną.

Buvo pasitaikęs ir sudėtingesnis atvejis: ekstruderis paprasčiausiai nustojo lieti plastiką iš galvutės, nors pačio plastiko buvo užtektinai ir girdėjosi, jog motoriukas ekstruderyje veikė. Mano spėjimas, kad kažkokia dalelė užkimšo galvutę. Pagal tai, kaip buvo nurodyta instrukcijose, bandžiau ją atkimšti. Tačiau tai nepavyko, o galimai – buvo dar giliau į patį galą įgrūsta dalelė nežinomo objekto.

Tad teko pirkti atskirą valymo rinkinuką (už apytiksliai 9€) su adatom, kurias galėjau prakišti pro ekstruderio galvutės 0.4mm skylutę ir tada atlikti šaltą plastiko traukimą. Šiuo atveju, užstačiau, jog galvutė įkaistų iki 220°C ir tada, kai nukrito iki 70-80°C, ištraukiau plastiką. Viską sutvarkius ir paleidus spausdinti, iki šiol neteko susidurti su užsikimšimu susijusiomis spausdinimo klaidomis, defektais.

Kas nepatiko?

Viršutinė anga / dangtis padarytas kiek per žemai. Plastiko padavimo vamzdelis trinasi į dangtį ir po kelių spausdinimų matosi įbrėžimai, kurie neatrodo išvaizdžiai ir trukdo aiškiai įžvelgti vidų. Nepatogi pozicija plastiko rulonų laikiklio gale, ypač jeigu spausdintuvas yra laikomas prie sienos. Dažnai tenka apsukinėti ir atitraukinėti patį spausdintuvą, kad būtų galima pakeisti plastiko ruloną, tačiau yra galimybė atsispausdinti savo rulono laikiklį, kuris užsikabina ant dešinės pusės ir išsprendžia šią problemą.

Nors dirbančio 3D spausdintuvo skleidžiamas garsas dienos metu netrukdo, tačiau miegoti tame pačiame arba už sienos esančiame kambaryje – būtų sudėtinga. FlashForge 5M Pro gale esantis fenas visąlaik veikia, nepaisant to, kad aparatas yra išjungtas. Vienintelis būdas visiškai panaikinti garsą yra atjungti elektros tiekimą pačiam spausdintuvui.

Verdiktas

Apskritai, šis 3D spausdintuvas yra puikus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, žengiantiems pirmuosius žingsnius 3D spausdinimo pasaulyje, tiek norintiems atsinaujinti savo senesnius modelius. Dėl „Core XY“ dizaino aparatas spausdina tokiu pačiu ar net greičiau, nei kiti panašios klasės spausdintuvai bei akivaizdžiai lenkia „bed slinger“ tipo modelius.

Patogios funkcijos, kaip lengvas antgalio keitimas arba patikimas automatinis platformos išlyginimas, padaro šį spausdintuvą prieinamą net ir naujokams, tokiems kaip man, bei pagerina spausdinimo patirtį jau labiau patyrusiems kūrėjams. Šiai akimirkai, modeliui yra ir pigesnė alternatyva – paprastesnis Adventurer 5M už €399.00, kuris yra panašus į Pro versiją. Tačiau, Pro versija pranašesnė tuo, kad yra visiškai uždaros konstrukcijos, kuri geba sulaikyti šilumą, minimaliai sumažina garsą darbo metu ir turi integruotus oro filtrus.

Atsižvelgiant į €439.00 kainą (kaina testavimo metu), Adventurer 5M Pro suteikia puikią kokybę, derindamas naudojimosi paprastumą su solidžiu našumu bei efektyviu greičiu, kuris dažnai sutinkamas aukštesnės klasės modeliuose. Tiems, kas ieško universalaus, greito ir prieinamo 3D spausdintuvo – šis modelis siūlo puikų balansą tarp kainos / kokybės bei tikrai yra vertas investicijos.

Flashforge Adventurer 5M Pro
3D spausdintuvas
3D spausdintuvas + 4KG Filaments
Artillery 10kg PLA filament
Creality 6kg Hyper-PLA filament
EU sandėlis
499 €419 €
Kuponas: NNNFLAD5MP
Pirmą kartą užsakinėji iš Geekbuying? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA: Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
EU sandėlis
549 €479 €
Kuponas: NNNNIUXFL5MP
Pirmą kartą užsakinėji iš Geekbuying? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA: Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
EU sandėlis
99 €80 €
Kuponas: NNN10KGARTPLA
Pirmą kartą užsakinėji iš Geekbuying? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA: Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.
EU sandėlis
99 €80 €
Kuponas: NNNCRE5KGHF
Pirmą kartą užsakinėji iš Geekbuying? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA: Jokių papildomų mokesčių ar muitų perkant iš EU sandėlio
Siuntimas iš EU sandėlio vidutiniškai trunka apie 1-2 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.

X
X