OnePlus Buds Pro 3 – leisk muzikai suskambėti naujai

2024 metų vasaros pabaigoje pasirodė naujausias OnePlus kūrinys, siekiantis užgrobti muzikos gerbėjų širdis. Tai - tobulumas atkuriant muziką, nepriekaištingas garsas ir griausmingi žemieji su nepaprastais aukštaisiais dažniais, preciziška konstrukcija ir ypatingu triukšmo slopinimu. Sudomino? Mane taip pat.

OnePlus Buds Pro 3

Vertinimas:

Customers served! 0.0 Customers served!

Kas mums patiko?

  • Ilgas baterijos veikimas
  • Patogios, nesukelia diskomforto jausmo po visos dienos naudojimo
  • IP55 reitingas leidžia saugiai naudotis ausinėmis lyjant lietui
  • Nepriekaištingas garsas atsižvelgiant į kainą
  • Belaidis įkrovimas

Kas mums nepatiko?

  • Triukšmo slopinimas tik vidutiniškas
  • Sujungimas su dviem prietaisais nepakankamai stabilus
  • Valdymas neįprastas ir daugumai gali būti nepatogus

Dar prieš šios prekės gavimą teko pasidomėti, kuo gi jos išskirtinės. Pažadų gausybė, bet pakankamai dažnai jie ir lieka neištesėti. Gerbiamieji melomanai, įsitaisykite patogiau ir kartu įvertinkime šį mažą stebuklą - OnePlus Buds Pro 3 ausines.

Unboxing

Šią apžvalgą pradėkime nuo pat pradžių, išpakavimo. Maža tvirta dėžutė, su tipiniu OnePlus spalvų akcentu - juoda ir raudona. Dėžutės turinys gražiai išslysta iš viršutinės dalies. Viduje vartotojo instrukcija, ausinės su dėklu, itin trumpas įkrovimo laidas ir papildomi ausinių antgaliai. Dydžiai - S, L, XL, o M dydis jau ant pačių ausinių.

Viskas supakuota kokybiškai, protingai ir suteikia malonią išpakavimo patirtį. Gera pradžia, pusė darbo, o toliau šiek tiek apie surinkimo kokybę.

Surinkimo kokybė / pirmi įspūdžiai

Ausinių dėklas iš kieto plastiko, priekyje ir gale savo raštu imituojančiu odą. Tai geras sprendimas, nes šiose vietose pirštai neslysta ir laikyti jį patogu. Priekyje puikuojasi blizgus OnePlus užrašas, o gale esanti plokštelė, kuri tarnauja kaip ir atsilenkimo mechanizmas, žymi  bendradarbiavimą su Dynaudio kuriant šias ausines.

Dėklo apačioje USB-C įkrovimo lizdas su indikacine lempute, o dešinėje pusėje fizinis mygtukas. Savo dydžiu šis dėklas mažai kuo skiriasi nuo kitų gamintojų, o dėl surinkimo kokybės jokių priekaištų neturiu. Atsidarymo mechanizmas malonus, išlaikantis atvertą ar uždarą poziciją. Ausinės į dėklą įstatomos beveik vertikaliai, o tarp jų esanti viena lemputė indikuoja skirtingas ausinių būsenas (pvz. žalia spalva indikuoja aukštą dėklo įkrovos lygį).

Kalbant apie pačias ausines, testavimui gautų ausinių spalva „Midnight Opus“. Tai juoda, su pilkos spalvos elementais. Pačių ausinių korpusas chromuotas, su apačioje ir šone matomais mikrofonais ir priekinėje dalyje esančiu gofruotu jutikliu. Į ausis įstatoma dalis iš juodo plastiko, su pusės indikacija (L ir R). Silikoninė danga jokių išskirtinių savybių neturi.

Chromuotų paviršių nemėgstu. Visų pirma, įbrėžimai labai lengvai matomi. Antra, šie paviršiai yra tikri pirštų antspaudų medžiotojai, kai kiekvienas prisilietimas palieka savo ženklą. Kol pirmasis atvejis per bandomąjį laikotarpį nepasitaikė, antrasis matomas po kiekvieno prisilietimo. Suprantama, ausinės mažos ir antspaudus įžiūrėti reikia stengtis, tad tai tik mažas minusas iš bendrai kokybiško produkto.

Patogumas naudojant

Į ausis įkišamų ausinių silikoninių antgalių dydis man visuomet tinka „out-of-the-box“, tai yra M dydis. Taip ir su OnePlus Buds Pro 3, dydis tiko iškart. Šių ausinių forma kiek kitokia, nei man įprasta. Pakankamai didelė dalis (juodo plastiko, žymima pusės raide) atsiremia į ausies kriauklės ertmę, kol silikoninė dalis įsikiša į klausomąją landą.

Pastaroji nesukuria visiško vakuumo ir ausinių neįjungus pašaliniai garsai lengvai girdimi (išbandyta keičiant S, M ir L dydžio antgalius). Į ausis šias ausines įstatyti ir rasti tinkamą poziciją lengva. Jos nesukelia jokio spaudimo pojūčio, taip pat laikosi tvirtai ir vaikštant ar bėgant ausyse nejuda. Klausantis ilgiau nei valandą nepajutau jokio nuovargio.

Šios ausinės taip pat turi jutiklį, leidžiantį aptikti, ar jos ausyje. Išėmus vieną ar abi, muzika sustabdoma, o įdėjus atgal, paleidžiama toliau. Pastaba - visų mūsų ausys skirtingos, tad prieš pirkdami pernelyg nevertinkite šios apžvalgos dalies apie patogumą. Kol vieniems patogu ir gera, kitiems gali visai netikti.

Valdymas

Šiandieną ko gero visos belaidės ausinės turi vienokį ar kitokį valdymą. Kol pigesnės turi fizinį mygtuką, kitos turi lietimui jautrias zonas. Pastarosios panaudotos ir OnePlus Buds Pro 3. Visas valdymas jutiklinis, o zonos užima priekinę (gofruotą) ir galinę dalį.

Nekeičiant nustatymų valdymas toks - braukimas aukštyn ar žemyn reguliuoja garsą, priekinės ir galinės dalies suspaudimas atitinka „play/pause“, dvigubas paspaudimas perjungia sekančią dainą, trigubas perjungia prieš tai buvusią dainą, o 1 sekundės paspaudimas perjungia iš triukšmo slopinimo į „transparency“ režimą.

Ši valdymo konfigūracija pakankamai įprasta tarp visų gamintojų, tad žinant vieną, greitai priprantama ir prie kitos. Taip pat, konfigūraciją galima koreguoti per HeyMelody programėlę, o apie ją kiek vėliau. Kas neįprasta (man), tai jutiklių vieta. Dažniausiai teko susidurti su ausinėmis, kurių jutikliai kiek aukščiau, o šiose ausinėse, jie praktiškai pačioje apačioje, iš abiejų pusių.

Pirmomis naudojimosi dienomis, šių jutiklių vieta pasirodė netinkama ir nepatogi. Norint pagarsinti, dažnai pasispausdavo pauzė arba ausinę pajudindavau iš vietos. O tada, norint pasitaisyti išjungdavau triukšmo slopinimo funkciją. Džiaugiuosi, kad visa tai tik pripratimo reikalas, o man prireikė poros dienų priprasti prie šio valdymo.

Turimos SoundCore Life P3 valdomos liečiant viršūnę (ties ta vieta, kur įstatome į ausį). Nei viena iš šių lietimo jutiklių vieta ir veikimas nėra tobuli, tačiau valdymas labiau patiko OnePlus. Plius, valdant su pirštinėmis, veiksmus OnePlus vykdo gerokai tiksliau.

HeyMelody

HeyMelody, tai Android ir iOS operacinių sistemų telefonų programėlė, skirta valdyti OnePlus Buds Pro 3. Prisijungimas jokių rūpesčių nesukėlė, o valdymas intuityvus ir paprastas. Pirmame, „device“ puslapyje matomi pagrindiniai nustatymai ir informacija. Pačiame viršuje matomas kiekvienos ausinės baterijos įkrovos lygis, o jei ausinės prijungtos prie telefono ir yra dėkliuke, matomas ir dėkliuko baterijos lygis.

Žemiau - triukšmo slopinimo nustatymai, kurių pagrinde yra 3. Tai triukšmo slopinimas, jokio slopinimo arba „transparency“ (kitais žodžiais, tai režimas praleidžiantis triukšmą, dažniausiai naudojamas gyvo pokalbio metu). Triukšmo slopinimas dar skirstomas į 4 lygius: aukštas, vidutinis, žemas ir automatinis. Pastarasis automatiškai parenka slopinimą atsižvelgiant į aplink esantį triukšmą.

Toliau ekvalaizerio nustatymai. Juose 5 rekomenduojamos konfigūracijos, įtraukiančios žemų dažnių, ar Dynaudio garsiakalbių skambesį atitinkančios konfigūracijos. Papildomai galima koreguoti „BassWave“, kas leidžia prie pasirinkto ekvalaizerio keisti žemų dažnių lygį (-/+ 5 lygiai). Taip pat, čia yra galimybė susikurti ir savo ekvalaizerį.

„GoldenSound“ - viena labiausiai patikusių funkcijų. Čia galima susikurti personalizuotą skambesį. Per seriją testų (reikia pažymėti ar girdimi įvairūs garsai) sukuriamas ekvalaizeris, o pastarasis per daugelį bandymų ir tapo pačiu mėgstamiausiu.

Per daug neišsiplečiant, pirmame puslapyje rasite dar keletą naudingų funkcijų, pvz. „dual connection“, „spatial audio“, „find my earbuds“ ir „game mode“. Pirmoji leidžia prijungti du įrenginius vienu metu ir yra labai pravarti funkcija. Antroji nustato erdvinį garsą ir pasukus galvą jaučiama garso šaltinio kryptis. Trečioji, tinka dažnai pametantiems savo ausines.

Paleidus „find my earbuds“, per ausines skleidžiamas garsas gali padėti surasti pamestą ausinę. Paskutinė, „game mode“ funkcija leidžia sumažinti delsos laiką iki 94ms (tačiau tai veikia tik su kai kuriais OnePlus mobiliaisiais telefonais). Realybėje, žiūrint filmus per kompiuterį, žaidžiant per planšetę ar klausantis muzikos per telefoną, neteko pastebėti jokio audio atsilikimo.

Antrasis puslapis „earbuds controls“ leidžia konfigūruoti ausinių lietimo funkcijas. Pasirinkimai tik iš jau esamo sąrašo, tačiau to pilnai užtenka. Konfigūruojamos prisilietimo funkcijos tai vienas, dvigubas ar trigubas suspaudimai, laikymas ar braukimas. Tiek kairės, tiek dešinės ausinės prisilietimas gali būti sukonfigūruotas atskirai.

Garso kokybė

Kaip gi skamba šios ausinės? Iš pačio pirmo įspūdžio ir pirmos dainos, One Plus Buds Pro 3 didelio įspūdžio nepaliko.. Bet tai tikrai dar ne viskas. Pasitaisius poziciją ir perjungus į kitą ekvalaizerį („GoldenSound“ labiausiai patikęs ir naudojamas) istorija visiškai kita.

Sodrūs žemi neblogai subalansuoti su aukštais dažniais, o individualūs instrumentai yra puikiai girdimi. Skambanti muzika atrodo gyva ir ryški, tačiau neabejotinai viskas linksta į sodresnių žemųjų dažnių pusę. Tai nebūtinai patiks kiekvienam, tačiau man, kaip žemųjų mėgėjui, šios ausinės pasirodė nepriekaištingos.

Triukšmo slopinimas („ANC“)

Kaip jau minėjau, OnePlus Buds Pro 3 turi 3 triukšmo slopinimo lygius: žemas, vidutinis ir aukštas. Pasirinkti galima vieną iš variantų arba palikti automatinį pasirinkimą, su kuriuo lygis adaptuojasi automatiškai. Nepaisant pasirinkto lygio, šių ausinių triukšmo slopinimas tiesiog… vidutiniškas.

Tik aukštas lygis sukuria juntamą vakuumo jausmą. Naudojant ausines atsiriboti nuo kolegų pokalbių darbe (be muzikos) pavyksta sunkiai. Balsai, esantys toliau nei 3 metrai slopinami, tačiau esantys arčiau yra girdimi. Viskas pasikeičia tyliai paleidus muziką - visas pašalinis triukšmas pradingsta.

Naudojant automatinį slopinimo režimą, jis perjungiamas nejuntamai. Važiuojant autobusu, einant šalia judrios gatvės ar būnant tiesiog triukšmingoje aplinkoje, pašaliniai garsai dažniausiai negirdimi. Kartais pasitaiko praleidžiamas garsas, pvz. automobilio variklio ūžesys, tačiau tai pakankamai reta.

Didžiausias trūkumas tai susidorojimas su vėju. Nors einant vėjuotą dieną keliamas ūžesys slopinamas, važiuojant paspirtuku ar dviračiu jis praleidžiamas ir triukšmas girdimas nuolatos. Šioje vietoje, turimos pigesnės SoundCore Life P3 yra geresnės.

„Transparency“ režimas taip pat nesužavėjo. Nors susikalbėti su žmogumi galima, tačiau slopinimas vistiek yra juntamas. Būtų daug geriau, jei šios ausinės gebėtų atskirti pokalbio režimą, t.y. pradėjus kalbėti, ausinės automatiškai persijungtų į šį režimą.

Mikrofonas

Esu išbandęs ne vienas belaides ausines, tačiau nei vienos iš jų mikrofonai nėra pasirodę verti medalio. Taip ir su Buds Pro 3, kurio mikrofonas veikia tik gerai - esu girdimas tiek triukšmingoje gatvėje, tyliame kambaryje, su kepure ar kapišonu ant galvos, kalbant prieš vėją (vėjas klausytojui girdimas, tačiau ne blogiau nei kalbant tiesiog telefonu). Perduodamas balsas visais atvejais skamba kiek „robotizuotai“.

Baterija

Baterijos veikimui pasirinkau kiek kasdieniškesnį testą. Tai ne kiek laiko ausinės veiks išėmus iš dėklo, o kiek laiko pavyks klausytis jas kraunant tik dėkle, įdedant ausines atgal po valandos ar daugiau. Su automatiniu triukšmo slopinimu, klausantis maksimaliai iki pusės leidžiamo garso, man pavyko pasiekti 20 valandų ir 15 minučių klausymosi. Asmeniškai, tai puikus rezultatas, o pagal savo poreikius, įkrauti reikėjo tik po savaitės naudojimosi. Beje, be USB-C įkrovimo, šias ausines (per dėklą) galima įkrauti ir belaidžiu būdu.

Kas nepatiko?

Kartais tenka susidurti su produktais, kurių trūkumai maži, o jų išvardijimas labiau tampa  asmeninių priekaištų medžiokle. Čia, ta pati istorija - trūkumai maži. Vienas iš jų, tai susiejimas su dviem prietaisais vienu metu. Kol su pirmuoju susijungimas įvyksta akimirksniu, su antruoju kartais ne. 

Kasdien naudojuosi telefonu ir kompiuteriu, o šias ausines sujungiu su abiejais įrenginiais. Kompiuteris yra mano antrasis prietaisas ir pakankamai dažnai susijungimas tiesiog nepavyksta, tad tenka iš įrenginių sąrašo ausines pamiršti ir prisidėti iš naujo. Tikėtina, kad tai tik programinė bėda ir su programinės įrangos atnaujinimu, ji galėtų išsispręsti.

Antra, tai ausinių valdymas liečiant ausines. Nors pats prie to pripratau, tikiu, kad žmonėms su ilgesniais plaukais pasididinti garsą braukiant per ausinių korpusą gali būti nepatogu. Pats braukimo jutiklis galėtų fiziškai būti perkeltas kiek daugiau į išorę.

Verdiktas

OnePlus Buds Pro 3 - tai puikios ausinės, kurios labiausiai tiktų mėgstantiems žemus dažnius. Palaikančios LHDC 5.0 kodeką, tai mano pirmos belaidės ausinės kurių klausantis visuomet pasijuntu tarytum koncerte.

Ieškantiems nepriekaištingo triukšmo slopinimo reikėtų dairytis kitur, kaip ir mėgstantiems nepriekaištingą švarą - šios spalvos ausinės yra pirštų antspaudų magnetai. Vertinant pagal kainos ir kokybės santykį, tai puikus variantas visiems.

OnePlus Buds Pro 3
Kinijos sandėlis
179 €105 €
Kuponas: NiuxTech01
Pirmą kartą užsakinėji iš Gshopper? Sužinok, kaip užsakyti!
INFORMACIJA: Jokių papildomų mokesčių ar muitų
Siuntimas iš Kinijos (CN) sandėlio vidutiniškai trunka apie 3-4 sav. Jokių papildomų mokesčių ar muitų mokėti nereikia, viskuo pasirūpina pardavėjas.

Nori sužinoti TECH pasaulio naujienas ir geriausius pasiūlymus pirmas?

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį ir gauk naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę.

X
X

Stebėkite šio produkto kainą

Kai tik turėsime naują kuponą, informuosime jus el. paštu. Atsisakyti naujienlaiškio galėsite bet kuriuo metu.