Štai dar vienas siuntinukas... Kas atkeliavo šį kartą? Nagi, nagi pažiūrėkim... o, tai robotas siurblys. Ar šis modelis taps tuo vieninteliu, kuris pilnai atitiks mano lūkesčius? Traukiam iš dėžės ir bandom!
Narwal Freo X Ultra
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Robotas siurblys Narwal Freo X Ultra papildomai įpakuotas į transportavimo dėžę. Visos šios pakuotės svoris net 17,8 kg. Gamintojas pagalvojo apie klientų nugaras, todėl šonuose įtaisė angas, kad būtų patogu šią dėžę nešti.
Unboxing
Atidarius pakuotę, pasitinka toks jos turinys: instrukcija, maitinimo laidas, robotas siurblys, du šoniniai valymo šepetėliai, du šiukšlių surinkimo maišeliai, plastikinė šiukšlių dėžutė, dvi medžiaginės plovimo šluostės, pagrindinis guminis siurbimo šepetėlis, įkrovimo / aptarnavimo stotelė.
Atidarius stotelę, jos turinys: dvi švaraus / purvino vandens talpos į kurias telpa po 4 litrus vandens, Narwal gaminamas, citrinų ir baziliko kvapo skystas valiklis.
Surinkimo kokybė
Į robotą įsideda du šoniniai šepetėliai, kurie pridedami komplekte. Kiekviena pusė turi savo skirtingą spalvą. Šiukšlių surinkimo talpos gali būti dviejų rūšių: plastikinė standi arba vienkartinių plastikinių maišelių tipo. Maišeliai atrodo tikrai ploni ir nedideli, tačiau anot gamintojo vieno pakanka iki 7 savaičių.
Apačioje užsidedančios trikampės plovimo šluostės taip pat dvi. Jos tvirtai prisiklijuoja lipdukais ant joms skirtų pagrindų, kuriuos po to lengvai galima uždėti ant pačio roboto. Šios šluostės turi nedidelius šerelius. Ištraukus robotą iš pakuotės ir padėjus ant žemės, iš karto juntamas jo laisvas ratukų judėjimas. Tai tik didžiulis pliusas jeigu reikės nešioti į skirtingus kambarius ar aukštus.
Pagrindinis dulkių volelis, kuris sukasi roboto dugne, turi šerius. Palyginimui - Roborock gamintojas jų atsisakė ir naudoja pilnai guminį volelį. Narwal nurodo, jog su jais surenkamų plaukelių procentas yra didesnis. Bus įdomu pabandyti ir palyginti kaip yra iš tikro.
Nawal Freo X Ultra siurblys yra baltos blizgios spalvos. Jo viršuje du mygtukai: namų ir įjungimo / išjungimo. Taip pat, pastarasis mygtukas gali sustabdyti ar vėl paleisti valymo programą. Norint išimti dulkių dėžutę, reikia nuimti viršutinį dangtelį. Dauguma kitų robotų siurblių gamintojų įmontuoja pakeliamą dangtelį, šiame jis tiesiog nusiima visas.
Įkrovimo / aptarnavimo stotelė taip pat blizgios baltos spalvos. Tiek stotelė, tiek robotas nesijaučia jog būtų iš pigiai išlieto plastiko. Viskas atrodo tvirtai ir patikimai. Į šią stotelę dedasi du skirtingų spalvų kibirai. Permatomas skirtas nešvariam vandeniui, violetinės spalvos - švariam. Taip pat, šalia jų standžiai įsistato ir skystas ploviklis.
Stotelės viršuje įmontuotas juodas ekranėlis su 4 mygtukais: grįžimo namo, paleidimo / sustabdymo, “Freo Mind” funkcijos įjungimo / išjungimo, drėgno valymo įjungimo / išjungimo. Mygtukai yra liečiami, palietus jie gražiai užsižiebia. Galinėje stotelės dalyje – elektros maitinimo lizdas.
Funkcionalumas
Roboto priekyje įmontuotas „Laser Vision Sensor“, kartu su šone esančiais jutikliais suteikia 360° aplinkos skenavimą, leidžiantį robotui apskaičiuoti ir sudaryti optimizuotą valymo kelią. Ši navigavimo ir objektų išvengimo sistema vadinasi „LiDAR 4.0“.
Anot gamintojo, ji gali aptikti objektus nuo 1 centimetro dydžio ir juos apvažiuoti 5 milimetrų atstumu. Apačioje esantys 5x infrarediniai jutikliai neleis robotui nukristi nuo laiptų. Taip pat dugno priekinėje dalyje įmontuotas ir ultragarsinis kilimo aptikimo jutiklis.
Narwal Freo X Ultra patogiausia valdyti per mobiliąją aplikaciją. Programėlės meniu išdėstymas nėra iš pačių aiškiausių, bet po kurio laiko priprantama ir greitai randama norima funkcija. Programėlės funkcijos nedaug kuo skiriasi nuo Roborock ar Xiaomi Home, todėl visko nedetalizuosime, o paminėsime kelis aktualesnius dalykus - tai "Freo Mind" funkcija, šluosčių išsiplovimas ir režimas be laiptų.
„Freo Mind“ tai funkcija, kuri naudoja pažangią dirbtinio intelekto technologiją ir jutiklius, kad optimizuotų valymo procesą. Šios funkcijos privalumai: adaptuojasi automatiškai prie skirtingų grindų tipų, kad užtikrintų efektyvesnį valymą. Taip pat, sistema analizuoja grindų užterštumo lygį ir nustato tinkamą valymo intensyvumą bei režimą.
Tai reiškia, kad robotas gali automatiškai padidinti siurbimo galią ar pakeisti valymo būdą, jeigu aptinka daugiau nešvarumų. Navigavimui naudojama anksčiau minėta „LiDAR 4.0“ technologija, kuri įmontuotų sensorių pagalba stengiasi išvengti kliūčių kelyje.
Vandens reguliavimas. Sistema gali reguliuoti vandens kiekį naudojamą grindų plovimui, atsižvelgiant į grindų tipą ir užterštumo lygį. Tai padeda išvengti per didelio vandens naudojimo ant jautrių grindų paviršių.
Sugrįžimas į stotelę. Kai robotas baigia valymą ar kai jo baterija pradeda išsikrauti, automatiškai grįžta prie įkrovimo stotelės ir pradeda įkrovimo procesą.Kraštų valymas. Įjungus šią funkciją robotas kruopščiau valys kraštus, tačiau valymo trukmė gali pailgėti. Galimi du pasirinkimai: „visados” arba „išmanusis”. Režimas „visados“ valys pastoviai ir vienodai neatsižvelgiant į grindų tipą. „Išmanus“ prisitaikys prie grindų bei nešvarumo lygio.
Šluosčių išsiplovimas. Šios funkcijos pagalba galima pasirinkti kas kiek nuplautų kvadratinių metrų robotas turi grįžti į savo stotelę jog išsiplautų šluostes. Po išplovimo jis toliau tęsia savo darbą. Galimi iš viso 4 pasirinkimai: 8 m ² , 10 m ² , 12 m ² , arba prieš sekantį kambarį.
Režimas be laiptų. Įjungus šią funkciją, robotas gali užkopti ant didesnių objektų. Norint išvengti skaudžių kritimų, rekomenduojama šios funkcijos nenaudoti jeigu namuose yra laiptai.Siurbimas
Šiam testui buvo iškratyta dalis sukauptų purvų iš roboto plastikinės dulkių dėžutės. Norint pažiūrėti kaip jis susidoros su iššūkiais, purvas buvo iškratytas ant kilimo ir šalia jo ant grindų. Taip norėjom sužinoti, kaip jis pasielgs su kilimo kampu ir koks kiekis purvo bus pašalintas iš įvairių vietų. Taipogi verta paminėti, jog tiek pirmajam, tiek antrajam važiavimui buvo įjungta „Freo Mind“ funkcija.
Šioje vietoje ši „išmanioji“ funkcija nuvylė. Ji tikrai neaptiko labiau užterštų vietų, todėl nemaža dalis purvo pasiliko tiek ant kilimo, tiek ant grindų. Po antro važiavimo, situacija pagerėjo, tačiau norimo rezultato nesulaukta. Trečiajam važiavimui, buvo išjungta išmanioji funkcija, ir įjungtas „MAX“ siurbimas. Po šio važiavimo, nešvarumų, žiūrint vizualiai, pasiliko apie ~10%, kurie buvo prie pat kilimo kraštų.
Drėgnas valymas
Atliekant šį testą, buvo pasitelktas kakavos gėrimas. Jo užpilta ant plytelių ir šiek tiek padžiovinta, jog patikrinti, kaip išplaunamos pridžiūvusios dėmės. Instrukcijoje parašyta, jog plaunant plyteles „Narwal“ savo šluostes spaudžia iki 12 Niutonų jėga, o medinį paviršių, spaudžia iki 7 Niutonų jėga (palyginimui žemės paviršiuje 1kg masės kūnas sveria 9,8 N.).
Po pirmo važiavimas išliko tik tos dėmės, kurios buvo tankesnės ir labiau pridžiūvusios, tačiau ir likutis tik menkai įžiūrimas... Po antrojo važiavimo – visiškai švaru. Taip pat verta paminėti, jog buvo įjungtas AI (Dirbtinio Intelekto) režimas. Žinoma, rankiniu būdu galima nustatyti kiek kartu važiuotų per tą pačią vietą, tačiau tai nebūtų realistiškas testas / bandymas.
Objektų išvengimas
Šiam testui buvo naudojami įvairiausių dydžių objektai. Anot gamintojo, siurblys turėtų pamatyti didesnį nei 1 centimetro objektą ir jį apvažiuoti ne mažesniu nei 5 milimetrų atstumu. Tačiau rezultatas buvo visai kitoks nei marketingas teigia.
Šio testo metu buvo paliesti du objektai: maži vaikiški saulės akiniai ir žaislinio boulingo kūgelis. Robotas akinių visai nepamatė ir pilnai ant jų užvažiavo. Teko stabdyti, jog nesubraižytų ar nesulaužytų. Boulingo kūgelis buvo paliestas ir nustumtas toliau. Visi kiti objektai išliko savo vietose.
Kas patiko?
Lyginant su Roborock S7 ir Q8 Max Plus modeliais, Narwal robotukas panašu, kad juda daug vikriau. Tikėtina, kad tai pavyksta dėl lengviau besisukančių ratukų. Būtent dėl jų patogiau ištraukti ir iš įkrovimo stotelės ar šiaip reikalui esant kur nors pastumti.
Plovimo funkcija. Besisukančios plovimo šluostės - tai technologija, kuri užtikrina didesnį purvo išvalymo procentą. Lyginant su prieš tai bandytu Roborock S7 Max Ultra modeliu, šis Narwal pasirodė kur kas našesnis bei efektyvesnis plovime.
Keliamo triukšmo lygis Narwal robotuke yra taip pat mažesnis. Šis modelis veikiantis didžiausiu galingumu sukelia apie 60-70dB triukšmą. Palyginus su Roborock S7 Max Ultra, jo triukšmo lygis 67-74dB. Skirtumas nėra labai didelis, tačiau ausiai juntamas. Žemiau pateiktame video - triukšmo skleidžiamas garsas valant roboto šluostes stotelėje.
Minimalistinis dizainas. Kalbant apie stotelę, atrodo elegantiškai ir pakankamai moderniai. Puikiai tiks bet kuriuose namuose. Visos vandens talpos yra paslėptos ir uždengtos po dangčiu, kas leidžia išlaikyti tvarkingą ir estetišką vaizdą namuose. Jokie mygtukai nėra matomi jeigu nepaliečiamas ekranas.
Kas nepatiko?
Nėra patogu ištuštinti ar pripildyti vandens talpas. Rankenos viršuje – puiku, tačiau jos skirtos pernešti tuščia ar pilna talpą. Pildant vandeniu ir laikant už šios rankenos yra nepatogu ir sunku išlaikyti. Jei talpa pastatoma į kriauklę ar vonią, šios problemos nebelieka. Tačiau išpilant sukauptą nešvarų vandenį, jeigu atidaroma laikant už šios rankenos, didelė dalis vandens išsipils ne ten kur reikia. Papildoma rankenėlė šone būtų patogus sprendimas.
Panašu, kad gamintojas nelabai atsižvelgė į skirtingų telefonų modelių ekranus. Naudojant iPhone 13, ne visi tekstai telpa į ekraną. Dalis tekstų yra nukandama ar šiaip nėra gražiai atvaizduojama. Šis trūkumas funkcionalumui didelės reikšmės nesudaro, bet būtų maloniau tinkamas UI atvaizdavimas.
Tiek testavimo metu, tiek šiaip naudojant, siurblys retsykiais pakibdavo kur nors, t.y. pradėdavo suktis aplink savo ašį. Pirmo testo metu kai buvo sudėti įvairūs daiktai, ant kilimo stovėjo ir baro kėdė. Prieš testą valant šį kambarį, robotui ji neužkliuvo.
Atliekant objektų išvengimo bandymą, robotas pakibo ties ta vieta. Panaši situacija nutinka ir po išsiplovimo, kai robotukas pradeda judėti į tą pačią vietą kurioje baigė plovimą. Tik pajudėjus iš stotelės, jis kaskart užkliūna už šalia esančio daikto. Šioje situacijoje nuvilia dirbtiniu intelektu paremta išmanioji kliūčių išvengimo sistema - panašu, kad važiuojama tik pagal prieš tai nusibrėžtą kelią.
Jeigu valomi namai yra kelių aukštų, norint valyti kitą aukštą, reikia kartu nešti ne tik robotuką, tačiau ir visą stotelę, kadangi robotukas turi išsiplauti šluostes. Jeigu naudojama tik siurbimo funkcija, tokios problemos nėra, užtenka nurodyti norimą žemėlapį. Nepatogus žemėlapių perjungimas, nes reikia „nueiti gan nemažą kelią” kol perjungi į norimą. Taip pat pirminio žemėlapio nėra galimybės pervadinti, jis visada bus „Main map“.
Šiek tiek didesnis korpusas neleidžia palįsti po kai kuriomis spintelėmis. Narwal korpuso aukštis yra 10.7 cenimetro, S7 - 9.65 centimetro, Q8 MAX Plus - 9.65 centimetro, S7 - Max Ultra 9.65 centimetro. Tiek vonioje, tiek svetainėje yra spintelės po kuriomis jau daug seniau karaliaujantis Roborock S7 palįsti sugeba, o Narwal tai nepavyksta.
Ar verta pirkti?
Narwal Freo X Ultra yra vienas iš pažangesnių robotų esančių rinkoje. Jis pasižymi geru funkcionalumu bei stilingu, moderniu dizainu. Šis robotukas gali visai gerai siurbti bei puikiai išplauti grindis. Nors atlikti testai parodė, jog siurbimas nėra didžiausia jo stiprybė, tačiau jeigu siurbiama bus reguliariai, robotukas puikiai susitvarkys su šia užduotimi.
Narwal Freo X Ultra efektyvi automatinė šluosčių plovimo ir džiovinimo sistema leidžia kuo mažiau laiko praleisti atliekant namų ruošą pačiam ar rūpinantis papildomais tokio roboto priežiūros darbais po šios ruošos.
Palyginimas su kitais modeliais
Roborock S7 Max Ultra. Abu modeliai turi siurbimo ir grindų plovimo funkcijas, pažangią navigaciją ir didelės talpos baterijas. Tačiau Roborock S7 Max Ultra turi šiek tiek garsesnį veikimą didžiausio galingumo metu. Taip pat šis modelis turi atskirą dulkių surinkimo sistemą, todėl nereikia ištraukinėti roboto iš stotelės jog ištuštinti šiukšlių surinkimo talpą. Be to, Roborock vardas yra labiau žinomas kaip kokybiškų siurblių gamintojas.
iRobot Roomba Combo j7+. Abu modeliai gali tiek siurbti, tiek plauti grindis, bei pasižymi pažangiomis navigacijos sistemomis. Roomba Combo j7+ turi daugiau patobulintų funkcijų, susijusių su dirbtiniu intelektu ir kliūčių atpažinimu. Tokie maži objektai kaip laidai ar augintinių palikti „turtai“ šiam modeliui yra labiau pastebimi. Taipogi j7+ naudoja „iRobot Genius“ platformą, kuri suteikia galimybę valdyti ir pritaikyti roboto veikimą labai detaliai per programėlę. Tačiau į Roomba nėra taip gerai integruota grindų plovimo funkcija, kaip Narwal, nes trūksta automatinio šluosčių valymo sistemos.
ECOVACS Deebot X1 Omni. Tiek Narwal, tiek ECOVACS turi pažangias grindų plovimo funkcijas, įskaitant šluosčių valymą ir džiovinimą. Deebot X1 Omni pasižymi didesne siurbimo galia ir papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip valdymas balsu. Dizainas taip pat yra modernus, tačiau Narwal šiek tiek labiau patrauklesnis dėl savo minimalistinės estetikos.
Kiekvienas robotas turi savo pliusų ir minusų, todėl galutinis pasirinkimo sprendimas priklauso nuo asmeninių poreikių bei turimo biudžeto.