Štai ir dar vienas Wanbo projektorius mūsų rankose, šį kartą tai Wanbo Mozart 1. Ar vertas jis dėmesio? Ar tai būtent tas modelis, kuris namuose suteiks kino salės pojūtį? O galbūt geriau rinktis pigesnį Wanbo X5? Siūlom perskaityti šią apžvalgą ir įsivertinti patiems.
Wanbo Mozart 1
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Unboxing
Pakuotės turinys: Wanbo Mozart 1 projektorius, elektros laidas su standartiniu IEC kištuku, nuotolinis valdymo pultelis (be baterijų), naudojimo instrukcija.
Surinkimo kokybė
Wanbo Mozart 1 baltos matinės spalvos, projektoriaus forma - kubas. Priekyje juodame fone įleistas 5 sluoksnių lęšis, šiek tiek žemiau jo, kamera skirta automatiniai vaizdo kalibracijai. Žemiau juodo fono, aušinimo anga - grotelės.
Žiūrint iš priekio, dešiniajame šone nieko nėra, o kairiajame žemo dažnio pasyvus garsiakalbis. Gale viršuje jungtys: 2x USB, 1x HDMI, bei 1x Aux jungtis ir nedidelė infraredo lemputė nuotoliniam valdymui.
Žemiau jungčių už grotelių 2x 8W garsiakalbiai, žemiau jų dar viena papildoma ventiliacijai skirta anga. Kairiajame korpuso krašte iš galo - elektros maitinimo lizdo pajungimas.
Viršutinėje dalyje, vienintelis įjungimo mygtukas, kuriame lėtai įsižiebiantis ir užgestantis Wanbo logo. Geriausiai matomas tamsiu paros metu, dieną šio užrašo nelabai matosi.
Apatinėje dalyje 4 kojelės uždengtos guminiais dangteliais. Nuėmus juos randame sriegius skirtus tvirtinimui jeigu norima pakabinti ant sienos ar lubų. Priekyje šios apatinės dalies papildomai yra atsilenkianti kojelė, kuri gali pakelti projektoriaus priekį iki 7° laipsnių kampu.
Funkcionalumas
Įjungus projektorių, pirmiausiai pasigirsta - ventiliatorius, jo triukšmo lygis apie 35 dB. Kraunantis sistemai parodomas “Wanbo” logotipas, po to seka pagrindinio meniu užkrovimas ir tik po to vaizdo kalibravimas. Visa tai užtrunka apie 40-50 sekundžių kiekvieno įjungimo metu.
Projektuojamo vaizdo kalibravimui, šiame projektoriuje yra įdiegta technologija vadinama “intelligent auto obstacle avoidance”. Kas tai yra? Tarkime jus nukreipiate projektorių į sieną, jis įsijungia ir pamato jog ant sienos, kažkuriame šone kabo paveikslas, projektorius kalibruojant vaizdą, stengiasi koreguoti projekciją taip jog vaizdas nebutu ant to paveikslo. Trumpai tariant, bandoma išvengti objektų kurie trukdytų projekcijos atvaizdavimui.
Įėjus į tam tikrus nustatymus galima šiek tiek koreguoti spalvas bei garsą pagal save. Vaizdo režimui galima rinktis iš jau paruoštų stilių, tokių kaip: Vivid, Soft, Standard, User. Taip pat galima koreguoti ir spalvinės temperatūras: Cool, Warm, Standard, User. Paruošti garso stiliai: Standard, News, Music, Movie, Sports, User. Tiek vaizdo, tiek garso nustatymuose pasirinkus User, galima koreguoti pagal save.
Projektorius ryškumas lygus 900 ANSI. Toks ryškumas puikiai atvaizduoja 1080p raišką ir anot gamintojo gali skleisti iki 120" colių pločio vaizdą. Kontrasto santykis apima 3 000:1 ir 90% DCI-P3 spalvų erdvės aprėptį, kas leidžia projektuojamam vaizdui būti ryškiam ir būti arčiausiai tikrų spalvų.
Pagrindiniame ekrane jau yra iškeltos kelių programėlių ikonėlės: Netflix, Youtube. Atsidarius šaukinį “All apps”, papildomai galima rasti: Prime video, Google play store, Miracast, iMirror, Chrome, EShareServer, Explorer, BTSpeaker. Norimas kitas programas galima be vargo įsirašyti iš “Google play store” ar iš gamintojo specialiai atrinktų “App store”.
Miracast, iMirror, EShareServer – galimybė transliuoti įrenginio, tokio kaip telefonas, planšetė ar kompiuteris ekrano vaizdą, garsą. Dėka Wifi 6 technologijos transliuojamas vaizdas turi minimalų „uždelsimą“. Galima retransliuoti tiek iš Android, tiek iš kompiuterių su Windows sistema, tiek iš iOS įrenginių.
Garsiakalbio režimas. Pasirinkus šią programėlę, projektorius persijungia į BT garsiakalbio režimą. Po suporavimo su įrenginiu, projektoriaus lempa užgęsta, po šiek tiek laiko išsijungia ir ventiliatorius. 2x 8W integruoti garsiakalbiai, bei pasyvus šoninis garsiakalbis skamba švariai, garsiai bei su jau girdimu žemu dažniu.
Nuotolinio valdymo pultelis yra lygiai toks pat kaip Wanbo X5 modelio. Veikia nuo 2x AAA baterijų, korpusas baltos matinės spalvos, kaip ir pats projektorius. Mygtukai juodi guminiai, mėgstantys šiek tiek rinkti dulkes. Jokių atskirų mygtukų su priskirtom programėlėm – nėra. Turi atskirą mygtuką perjungti į valdymą „pelytės“ režimu, kuri valdoma ne giroskopu, o tiesiog žemiau esančiais valdymo mygtukais.
Kas patiko?
Galbūt jau pasikartosime, tačiau Wanbo kuriamas projektorių dizainas tikrai labai patrauklus. Puikiai tinka kaip interjero detalė namuose. Valdymo pultelis turi fokusavimo mygtukus. Patogu kai ekranas šviesiu paros metu neranda tinkamo fokuso, tokiu atveju galima pačiam greitai pakoreguoti.
Dažniausiai biudžetinių projektorių integruoti garsiakalbiai nėra kokybiški ir naudojami tik labai išskirtiniais atvejais ar kai kitos išeities / galimybių nėra. Wanbo Mozart 1 „apturtintas“ tokia visai nebloga garsiakalbių sistema, kurią jau galima naudoti net tik žiūrint video turinį, bet kaip ir atskirą Bluetooth kolonėlę.
HDMI jungtimi galima prijungti namų kino sistemą. Nors “Surround” garso nėra, yra tik “Stereo”, tačiau palaiko ARC technologiją. Įjungus projektorių, įsijungs ir garso sistema, garsinant projektoriaus pulteliu, garsas didės ir garso sistemoje.
Kas nepatiko?
“Intelligent auto obstacle avoidance” technologiją dar reikėtų patobulinti. Kaskart vaizdas yra rodomas skirtingai. Jeigu projektoriaus lokacijos nekeisite, rekomenduojame koreguoti vaizdą pačiam ir išjungti visas automatines vaizdo kalibravimo funkcijas.
Valdymo pultelio mygtukas „atgal“ yra šiek tiek per žemai nuo valdymo mygtukų. Norint sugrįžti atgal, tenka pirštą palenkti daug žemiau jog jį surasti. Šioks toks diskomfortas.
Palyginimas su kitais modeliais
Per pastaruosius kelis mėnesius testavome 3 biudžetinės klasės projektorius: Wanbo TT, Wanbo X5 ir Wanbo Mozart 1. Apžvelkime kurioje kategorijoje kiekvienas nugalėjo.
Vaizdas. Iš visų bandytų modelių, ryškiausius vaizdo rezultatus parodė Wanbo X5 projektorius. Šio projektoriaus ANSI siekia net 1100. Taip, žinoma jis neprilygs projektoriams, kurie yra specialiai skirti namų kinui, tačiau pagalvojus jog čia yra biudžetinės klasės variantas, viskas tampa suprantama. Tarkime jeigu už lango dienos metu yra apsiniaukę ar pliaupia lietus, įsijungus šį modelį, rodomas vaizdas bus pakankamai ryškus norimo video turinio peržiūrai.
Antroji vieta atitenka Mozart 1 modeliui, kuris turi 900 ANSI. Šio modelio ryškumo parametro skirtumas nėra didelis nuo X5, tačiau jau šiek tiek juntamas. Paskutinė vieta liko TT modeliui, kadangi jo ANSI siekia tik 650. Šiam projektoriui reikalinga visiška tamsa, jog būtų galima komfortiškai žiūrėti.
Garsas. Šioje kategorijoje vienareikšmiškai nugalėtojas yra Mozart 1. Taip yra dėl integruotų galingesnių garsiakalbių bei pasyvaus žemų dažnių garsiakalbio esančio korpuso šone. Šį projektorių galima drąsiai naudoti kaip belaidę kolonėlę ar veiksmo filmų, koncertų peržiūroms. Wanbo TT ir X5 modelių garsas yra identiškas, neturintis sodraus, ryškaus žemo dažnio. Šie modeliai tinkamiausiai pasitarnautų nebent sporto varžybų stebėjimui.
Valdymas. Valdymo kategorijoje nugalėtojas būtų Wanbo TT. Jo distancinio valdymo pultelio mygtukų išdėstymas yra aiškus, patogus, paprastas, turintis aktualiausių programėlių atskirus mygtukus. Kitų išbandytų projektorių valdymo pulteliai yra per daug supaprastinti.
Taip pat, verta paminėti, jog ir Wanbo TT operacinės sistemos meniu yra lengviau suprantamas nei Mozart 1 ar X5. Taip šis modelis neturi Android OS, tačiau projektoriai ją turintys yra kiek „apraukti” bereikalingais pasirinkimais, pvz. visokiomis atskiromis programėlių kategorijomis: Music, Video ir panašiai.
Funkcionalumas. Automatinio vaizdo kalibravimo kategorijoje nugalėtojas – Mozart 1. Jo kalibravimo algoritmai veikia sklandžiausiai. Iki tobulumo kartais taip pat tenka dar šiek tiek pačiam pasikoreguoti vaizdą. Kiti du modeliai X5 ir TT, dažnu atveju neranda tinkamos projekcijos, ir vaizdas tampa panašus į rombą. Tada belieka koreguotis tik rankiniu būdu.
Verdiktas
Lieka tik vienintelis klausimas, kurį iš šių projektorių rinktis? Mes asmeniškai rinktumėmis Wanbo Mozart 1. Kodėl? Visi bandyti modeliai turi tokį patį kontrastą 3000:1 bei HDR10. Vaizdo ryškumu Mozart 1 nedaug nusileidžia nuo X5 modelio. Taip pat, šio modelio automatinio vaizdo kalibravimo technologija veikia geriausiai. Dėka to, mažiau reikės papildomo rankinio vaizdo kalibravimo.
Wanbo Mozart 1 integruoti garsiakalbiai skleidžia kur kas kokybiškesnį garsą lyginant su kitais bandytais projektoriais. Žinant tai, jog šį projektorių taip pat galima naudoti kaip išorinį garsiakalbį - tai yra tik didžiulis pliusas. Per HDMI pajungus prie namų kino stiprintuvo, galima turėti bent jau 2.0 garsą. Mūsų nuomone, tai yra geriausias kainos / parametrų / kokybės pasirinkimas iki €300.