Gavęs pasiūlymą apžvelgti mobilią energijos stotelę sutikau iš karto... Ir tik tada pradėjau galvoti, o kam tokia išvis reikalinga? Ieškant informacijos apie šį produktą “atsirišo” ir mano fantazija - nakvynės gamtoje, galimybė sode genėti gyvatvorę nepriklausomai nuo 50metrų ilgiklio, o ką jau kalbėti apie elektrinius įrankius įrengiant lauko namuką vaikui? Ir tai tik maža dalis to, ką pavyko sugalvoti. Teoriškai, galimybės labai plačios.
Bluetti Elite 200 V2
Vertinimas:
Kas mums patiko?
Kas mums nepatiko?
Bent kiek besidomintiems tokiomis stotelėmis, Bluetti vardas tikrai girdėtas. Savo pirmąją namams skirtą energijos stotelę sukūrę 2011 metais nesustojo ir iki šios dienos savo portfelyje turi puikių apdovanojimų ir liaupsių turinčių produktų. Šiandien su mumis, naujausias jų kūrinys - Bluetti Elite 200 V2. Šis modelis keičia AC200P ir sukurtas atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus. Taigi, pabandykime apžvelgti ko verta ši mobili energijos stotelė?

Unboxing
Nešanti šią dėžę į namus kilo mintis, kad ši energijos stotelė gerokai bus per didelė praktiškam naudojimui. Tačiau, išpakuojant šios mintys pasikeitė. Smulkesnę, produkto dėžę supa transportavimo dėžė. Pati energijos stotelė saugiai įstatyta tarp storų putplasčio sluoksnių.

Viduje - Bluetti Elite 200 V2, vartotojo instrukcija, maitinimo / įkrovimo laidas, įžeminimo varžtas ir laidai skirti saulės moduliams. Taip, šią stotelę galima įkrauti naudojant saulės energiją, o šio paties gamintojo moduliai parduodami atskirai.

Surinkimo kokybė
Iš pirmo žvilgnsio, Elite 200 V2 yra paprastas ir neiššaukiantis produktas. Viršuje esančios dvi rankenos leidžia patogiai pakelti šią stotelę, nors sveria ji iš tiesų nemažai - kiek daugiau nei 24kg. Korpusas iš kieto plastiko, su vietomis esančiomis aušinimo angomis. Kiek pastuksenus į korpusą jaučiama tuštuma, t.y. ne visur vidiniai komponentai remiasi į korpusą.

Priekyje puikuojasi didžioji dalis jungčių. Tai DC/PV jungtis saulės moduliams ir įkrovimui iš automobilio (šio įkroviklio komplekte nėra), 12V pagalbinis maitinimo lizdas (arba automobilinė jungtis), 2 x USB-C 100W ir 2 x USB-A 15W jungtys, bei 2 230V kištukiniai lizdai.

Taip pat čia rasite ir informacinį ekranėlį su įjungimo / išjungimo mygtukais, bei atskirais AC ir DC mygtukais skirtais įjungti ir išjungti atitinkamus maitinimus. Prietaiso šone rasite įžeminimo terminalą, įkrovimo lizdą, saugiklį ir aušinimo angą.

Žvelgiant bendrai, Bluetti Elite 200 V2 atrodo kaip kokybiškas ir apgalvotas produktas. Judinant niekas nebarška ir netraška, jungtys nekliba, mygtukai lengvai suprantami. Ekranėlis apšviestas ryškiai, tad ir saulėtą dieną greičiausiai pavyktų viską įžiūrėti. Galbūt kiek keista, kad kai kurios jungtys uždengtos guminiu dangteliu, o kitos atviros.

Įkrovimo būdai
Šią mobilią energijos stotelę galima įkrauti 4 būdais. Tai būtų standartinis kištukinis lizdas (arba rozetė), saulės modulis, automobilinis įkroviklis ir generatorius. Kadangi apžvalginį modelį įkrauti galėjau tik per standartinį lizdą dėl priedų trūkumų, negaliu patvirtinti kaip gerai ar negerai veikia kiti įkrovimo būdai.

Naudojant standartinį lizdą nustebimo įkrovimo greitis. Tik atkeliavęs Elite 200 V2 buvo su 57% baterijos likučiu. Įjungęs įkrauti ir žinodamas šios baterijos talpą (2073.6Wh), maniau, kad tam reikės mažiausiai poros valandų. Sugrįžus prie įrenginio po maždaug 30 minučių baterijos lygis jau siekė 100%.

Visiškai išsikrovusią stotelę įkrauti užtruko kiek daugiau nei 2 valandas. Visa tai pasiekta naudojant standartinį įkrovimo būdą. Naudojant Bluetti programėlę, apie kurią papasakosiu kiek vėliau, įkrovimą galima pagreitinti Turbo režimu, arba sulėtinti bei patildyti Silent režimu. Turbo režimu pilnas įkrovimas užtruktų maždaug 20 min trumpiau nei standartiniu, o Silent apie 3 valandas.

Silent režime akcentuojamas žemas įkrovimo keliamas triukšmas, tačiau naudojant standartinį įkrovimą neteko išgirsti jokio garso. Tikėtina, kad esant aukštesnei patalpos temperatūrai įsijungtų aušinimas. Ne paslaptis, kad lėtesnis įkrovimas yra naudingesnis baterijoms. Vadovaujantis šiuo principu galėtume daryti prielaidą, kad būtent su silent režimu ši baterija tarnaus ilgiau.

Įrenginių maitinimas
Norėčiau išskirti 2 būdus, kuriais gali būti maitinami / įkraunami įrenginiai su Bluetti Elite 200 V2. Pirmasis būdas tai standartiniai kištukiniai lizdai (AC). Europos rinkai skirtame variante čia šių kištukų yra 2, o Amerikos rinkai net 4. Greičiausiai tai dėl naudojamų skirtingų įtampų, tačiau tai tik mano spėjimas.

Taigi, naudojant šiuos kištukus maksimali išeiga yra 2600W. To tikrai užtenka kasdieniams įrenginiams. Pasibandymui įjungiau elektrinį virdulį ir pasiekiau apie 800W. Dulkių siurblio energijos suvartojimas siekė apie 600-900W. Įjungus šiuos prietaisus vienu metu jie veikė be jokių trikdžių.

Kito bandymo metu įjungiau 1600W elektrinį diskinį pjūklą ir tą patį dulkių siurblį (pastarojo galia nurodoma kaip 890W). Kaip ir pirmuoju bandymu, viskas suveikė be priekaištų. Spausdintuvas ir kompiuteris su 170W įkrovimo blokeliu? Jokių problemų.

Prietaisai su kaitinimo elementais (virdulys, kaitlentė, šildytuvai) neretai viršija 2600W apkrovą. Būtent jiems skirtas „Power Lifting” režimas, kuris leidžia naudoti įrenginius iki 3900W. Iš esmės, šiuo režimu pakeliami naudojami vatai, tačiau sumažinamas voltažas. Deja, namuose tokių įrenginių neturėjau ir išbandyti šios funkcijos neteko.

Antrasis būdas, kuris dažniausiai naudojamas įkrovimams yra automobilinis įkroviklis ir USB kištukai (DC). Abu USB-C gali atiduoti iki 100W (kiekvienas), o USB-A iki 15W. Automobilinis kištukas veikia kaip 12V/10A. Daugiausiai teko panaudoti USB-C jungtis.

Bandymo metu su jais kroviau gausybę prietaisų - tai nešiojama garso kolonėlė, kompiuteris, telefonas ir kiti kasdien naudojami įrenginiai. Nebuvo nei karto, kad įkrovimas truktų ilgiau nei naudojant dedikuotus įkroviklius. Taip pat, įkrovimas visuomet sklandus, be jokių trikdžių.

Ko gero sunkiausią bandymą atlikau naudojant abu būdus (AC ir DC) vienu metu. Prie DC įkrovimui prijungtas kompiuteris, telefonas ir nešiojama kolonėlė. Prie AC - dulkių siurblys ir elektrinis diskinis pjūklas. Spėjantiems, kad pavyko „išmušti” saugiklį - klystate. Viskas suveikė nepriekaištingai.

UPS
Prieš gaudamas Bluetti Elite 200 V2 nepagalvojau apie vieną funkciją, kuri mano nuomone yra tiesiog puiki. Ši stotelė gali tarnauti kaip nepertraukiamas maitinimo šaltinis (UPS). Nors dedikuotų UPS’ų reagavimo laikas dažniausiai svyruoja tarp 5-10ms, Bluetti atsilieka tik vos vos.

Elite 200 V2 reagavimo laikas yra 15ms. Šią funkciją išbandžiau taip - prie AC prijungiau elektrinį virdulį ir telefono įkroviklį ir išjungiau maitinimo šaltinį imituojant elektros dingimą. Abu prietaisai prijungti prie Elite 200 V2 pokyčio nepastebėjo ir veikė toliau.

Bet tai, dar ne viskas. Yra 4 skirtingos programos atliekant UPS funkciją. Pirmoji, tai standartinė programa, kai įkraunama iš saulės modulio ir / ar elektros tinklų. Time control (arba laiko valdymo) programa leidžia pasirinkti tikslų laiką kuomet Elite 200 V2 bus įkraunama iš tinklo, o kuomet prijungtiems įrenginiams bus atiduodama baterijos energija. Manau, kad šis režimas puikiai tiktų tiems, kurie turi skirtingų tarifų elektros tiekimo kainas (dienos ar nakties).

Trečioji PV priority (arba saulės baterijos pirmumo) programa bateriją iš tinklo įkraus tik pačioje pradžioje, o vėliau naudos tik saulės modulio teikiamą energiją. Paskutinė custom (vartotojo nustatoma) programa leidžia pasirinkti norimus parametrus iš visų aukščiau išvardintų programų.

Bluetti programėlė
Kaip ir didžioji dalis išmaniųjų produktų, Bluetti taip pat turi ir savo programėlę, kurios pagalba galima valdyti visas stotelės funkcijas. Atsisiuntus, prisijungimas paprastas. Prietaisas susiejamas bluetooth pagalba ir jam prašoma suteikti Wi-Fi prieigą. Visas sujungimo procesas užtrunka vos kelias minutes.

Pagrindiniame prietaiso lange matoma informacija apie naudojamą energiją ir baterijos likučio lygį. Informacija apie krovimą ir prijungtus prietaisus atnaujinama nuolatos, tad galima gyvai stebėti kiek vatų (W) į prietaisą įeina ir kiek išeina. Čia taip pat galima įjungti ir išjungti pačią stotelę, bei pagal poreikį įjungti ir išjungti AC ir DC maitinimus.





Kiek žemiau, pagal dabartinius energijos sunaudojimo kiekius pateikiamas apytikris likęs laikas, jei energijos suvartojimas nekistų. Toliau seka sutaupyta suma. Čia galima suvesti savo elektros kainą ir naudojant šią bateriją tam tikrais režimais galima stebėti, kiek sutaupyta per tam tikrą laiką. Paskutinė funkcija tai energijos statistika. Čia galime stebėti įkrovimo ir iškrovimo duomenis (kilovatvalandėmis ir vatais).







Išplėstiniai nustatymai apima visas likusias Bluetti Elite 200 V2. Tarp jų UPS programų valdymas, automatinis išsijungimas, AC išvesties dažnis ir t.t. Taip pat čia pasislėpęs ir ECO režimas su savo nustatymais. Šį režimą galima išjungti, kad prietaisas veiktų nuolatos, arba pakeisti vatus, kuomet dar taikomas ECO režimas. Be visa to, čia rasite ir programinės įrangos atnaujinimus.





Reziumuojant, Bluetti programėlė pakankamai paprasta ir reikalingus nustatymus galima rasti be didelio vargo. Tačiau tiems, kurie nemėgsta programėlių nusivilti neteks. Dauguma nustatymų pasiekiami pačioje stotelėje nuspaudus ir palaikius AC ir DC mygtukus kartu. Keli pavyzdžiai: P01 - dažnis, P03 - turbo įkrovimo režimas, P05 - eco režimas ir t.t. Taip pat, galima pilnai išjungti bluetooth ir Wi-Fi.

Kas nepatiko?
Sakoma, kad tobulumui ribų nėra, o šis posakis tinka ir šiam modeliui. Nepaisant gerų rezultatų iš savo pagrindinių funkcijų, norėčiau jame dar kelių dalykų, kurie praverstų kasdienybėje. Visų pirma, kai kurie Bluetti modeliai turėjo įmontuotas lemputes, o čia pastarosios pasigedau. Naktį gamtoje tai kiek patogiau nei atskirai prijungiama lemputė. Taip pat pasigedau ir belaidžio įkrovimo funkcijos.

Žiūrint gamintojo puslapyje esančias reklamines nuotraukas pastebiu, kad jų didžioji dalis gamtoje. Žinant lietuviškas vasaras, suprantame, kad lietus gali užklupti netikėtai. Tačiau ši stotelė nėra atspari vandeniui. Techniniais parametrais panašus modelis AC240 turi IP65 apsaugos klasę, tačiau jo kaina bent keliais šimtais eurų didesnė. Tad, siekiantiems šio privalumo piniginę teks atverti plačiau.

Investuojantys į tokias mobilias baterijas žino, kad atskirai galima įsigyti ir papildomų (extension) baterijų, kurios praplėstų bendrą talpą. Gaila, bet skirtingai nuo daugumos Bluetti modelių, Elite 200 V2 papildomų baterijų nepalaiko.

Verdiktas
Su Bluetti Elite 200 V2 praleidau beveik 2 savaites. Nors tai pakankamai trumpas laiko tarpas ir manau, kad toks įrenginys sužibėtų vasarą stovyklaujant ar užsiimant darbais sode, laiko įspūdžiui susidaryti pakako.

Atliekant paieškas apie šį modelį peržiūrėjau ir daug kitų apžvalgų. Dažniausiai jose Elite 200 V2 vertinamas kaip itin geras produktas ir ko gero geriausia ką Bluetti yra sukūrę. Ypač gerai vertinamas konverterio efektyvumas ir kokybiškas sine wave veikimas (tai konverterio tipas keičiant baterijos energiją į kintamą srovę (AC)).

Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis bet kokį produktą yra jo kaina. Ši mobili energijos stotelė nėra iš pigiųjų ir alternatyvų jai tikrai yra. Kitų gamintojų panašių parametrų modeliai gali kainuoti bent pora šimtų eurų mažiau. Čia galėtume pritaikyti paprastą posakį - skūpas moka du kartus. Fossibot F2400 modelis gerokai pigesnis, tačiau jau po 3500 įkrovimo ciklų šios baterijos talpa sieks 80%, kol Elite 200 V2 tokį lygį pasiekia tik po 6000 įkrovimų.

Mano nuomone Bluetti sukūrė puikų produktą. kuris visas mano pateiktas užduotis lengvai įveikė. Žvelgiant į surinkimo kokybę ir veikimą pilnai tikiu kitomis apžvalgomis ir įvertinimais. Bluetti Elite 200 V2 savo pagyrų yra vertas.